Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kuplā skaitā – amatnieki un stādu audzētāji

Sestdien visi ceļi vedīs uz Valku - Lugažu laukumu, kur jau pulksten 9.00 sāksies VIII Lielā robežtirgus atklāšana. Šis pasākums kļuvis par kaimiņpilsētu - Valkas un Valgas - simbolu, kā arī tirgus noslēgumā notiek pirmā vasaras sezonas atklāšanas balle. Šogad tajā muzicēs pazīstamā šlāgergrupa "Bruģis".

Valkas novada Tūrisma informācijas biroja vadītāja Liene Bērziņa informē, ka līdz vakardienai bija pieteikušies jau 70 tirgotāju. Visvairāk būs pārstāvēti amatnieki un stādu audzētāji. Būs arī apģērbu tirgotāji. Šogad, kā nevienu citu gadu, pircējiem būšot lielāka izvēle pašdarinātās rotaslietās - krellēs un auskaros. L. Bērziņa pieļauj, ka līdz sestdienai būs saņemti vēl vairāk pieteikumu no tirgotājiem.

Uzstāsies pašdarbniekiTie, kuri būs paspējuši iepirkties jau pašā rīta agrumā, varēs nesteidzīgi izbaudīt plašo kultūras programmu, kurā piedalīsies ne vien Valkas, bet arī Valgas pašdarbības kolektīvi. No pulksten 9.30 līdz 10.00 varēs noskatīties folkloras kopas "Sudmaliņas" priekšnesumus, bet no pulksten 10.00 līdz 10.30 uzstāsies tautas deju grupa "Pilleriin" no Valgas.

Tam sekos pusstundu ilgā Valgas senioru dziesmu un deju grupas uzstāšanās. No pulksten 11.00 - 11.15 dejos kaimiņpilsētas līnijdeju grupa, bet līdz pulksten 11.45 priekšnesumus sniegs vokālais un deju ansamblis "Oduvančiki" no Valgas. Tam atkal sekos valdzēniešu līnijdeju grupas priekšnesums.

Pusdienlaikā uzstāsies sieviešu vokālā grupa "Campari" no Valkas, bet no pulksten 12.15 līdz 12.45 dejos deju kopa "Vendīgs" un "Aija". Savukārt no pulksten 12.45 līdz 13.00 dziedās dziesmu draugu kopa "Nāburgi". Lielā balle sāksies pulksten 21.00 un turpināsies līdz pat vieniem naktī. Ballei daļēju atbalstu sniedz arī biedrība - Lauku partnerība "Ziemeļgauja". Darbosies arī SIA "Pedelīte" bufete. L. Bērziņa atgādina, ka ballē ieeja ir bez maksas.

Varēs laimēt koka krēslu un drēbju pakaramo Par tirgus tradīciju jau ir kļuvusi labdarības loterija un labdarības desiņu cepšana. Šogad visus tirgus laikā saziedotos līdzekļus ieguldīs pilsētas tirgus labiekārtošanai - jaunu tirgošanās galdu iegādei. L. Bērziņa ir gandarīta, ka izdevās savākt labdarības balvas, jo aktīvi bija ne vien vietējie uzņēmēji, bet arī tirgotāji.

Pavisam būs 500 loterijas biļešu. Pircēji varēs laimēt SIA "Valkas MD" ziedoto metāla drēbju pakaramo, SIA "Prestižs" - koka krēslu, galdnieka Jura Ganiņa darinātās koka taburetes. Būs arī citas saziedotās mantas.

Atgādinām, ka iepriekšējos gados robežtirgū iegūtie līdzekļi ir ziedoti pilsētas rotaļlaukuma un skeitparka inventāra iegādei, krēslu iegādei bērnu un jauniešu centram "Mice". Pateicoties šim tirgum , J. Cimzes Valkas mūzikas skolai iegādāts akordeons un nepieciešamā tehnika, lai katru dienu pilsētā varētu atskaņot J. Cimzes tautasdziesmas apdari "Teici, teici, valodiņa". Pēdējos divus gadus līdzekļi izlietoti skeitparka izveidei un inventāra iegādei.

Valka