Kūstot sniegam, Valka pārvēršas par īstu cūku kūti 7

Novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi neatceras tādu pavasari, kad iedzīvotāji ar sadzīves atkritumu maisiem tā būtu piemētājuši pilnas ceļmalas. Braucot pa Blaumaņa ielu, gandrīz ik uz soļa mētājas ne vien maisi, bet redzamas arī izbērtas sadzīves atkritumu kaudzes.

Pašlaik novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļā nodarbināti 23 tā saucamie simtlatnieki, kuri ceļmalās un vietās, kur sākas pilsētas robeža, vāc atkritumus, pārsvarā pa automašīnu logiem izmestas stikla un plastmasas pudeles, izsmēķus un papīrus.

Situācija gandrīz vai nekontrolējamaPašvaldības speciālistes uzskata, ka situācija kļuvusi gandrīz vai nekontrolējama, jo atkritumi mētājas bezmaz vai visur. Iespējams, iedzīvotāji šādi rīkojas, taupot savu naudasmaku, jo, kā zināms, šogad būtiski palielinājās samaksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, tāpēc atkritumus ērtāk izmest citur, tikai ne savā piemājas konteinerā.

I. Vehi brīdina, ka vides piesārņotājus, kurus izdosies atrast, pašvaldības policija sodīs bez žēlastības. Viņa aicina iedzīvotājus būt modriem un demonstrēt pilsonisku nostāju, ziņojot piefiksētos automašīnu numurus.

"Pēc tam atrast vainīgos piecūkotājus ir tikai laika jautājums," uzskata D. Vesingi. Notekcaurulē - lupatas un zābakiPiektdien kopā ar I. Vehi un D. Vesingi izbraucam vietas, kur tiešām var redzēt rezultātu dažu cilvēku bezatbildīgai attieksmei. Netālu no piemiņas vietas, kur uzstādīts akmens cilvēkiem, kurus izveda uz Sibīriju, smird jau pa gabalu.

Kādi asprāži atkritumus - vecas lupatas, pat gumijas zābakus - sabēruši notekgrāvī. Caurteces caurule ir aizdambējusies un aizsalusi, tāpēc vieta pamazām pārpurvojas un pārvēršas par slīkšņu, kurai pa virsu peld pudeles un citas drazas.

Savukārt Cimzes kapu atkritumu konteineros, kas domāti tikai zaļajiem atkritumiem, iemests pat auto plastmasas bampers, maisi ar izlietotām autiņbiksītēm un citi sadzīves atkritumi. Kapu pārvaldniece Ināra Sipoviča stāsta, ka redzējusi, kā pie konteinera piebrauc automašīna ar Igaunijas valsts numuru un pa logu izmet atkritumu maisus.

Situācija būtu kontrolējamāka, ja kapu teritorija būtu iežogota un konteineriem ar automašīnām nevarētu tik ērti piekļūt, bet tagad pašvaldībai būs jārēķinās ar papildu izdevumiem to iztukšošanai.

Komentāri 7

Marta

Ko tad brīnaties, ņemat darbarīkus un satīrat.

pirms 9 gadiem, 2011.04.12 18:18

Globuss

Tīrā Latvija, ekotūrisms. Pilnīgs sviests. Stāsta, ka dažas austrumu tautas gānoties kur pagadās, bet tiem tomēr tie tuksneši tomēr nav piegānīti, ko gan nevarētu teikt par mūsu mežiem.
Vienīgais risinājums bezmaksas- atkritumu savākšana. To savākšanas izmaksām un bezpeļņas organizāciju peļņai jābūt preces cenā. Ja varēji nopirkt, tad vienīgais vairs jāaizsteberē līdz konteineram.
Vienīgais prieks, mums maza dzimstība- šī problēma pati atrisināsies no sevis.

pirms 9 gadiem, 2011.04.12 20:42

ZANO

Neka jauna te nav. Cuciba turpinas jau gadiem ilgi. Ja pilsetas centrs ir kaut cik sakopts, tad pilsetas nomales atkritumu un drazu kaudzes krajas gadiem. Ne vienam nerup,kas notiek Blaumana vai Burtnieku iela, vai kada cita maza skrsielina, jo vienkarsi un skaidri pasaka: nav lidzeklu. Bet mums ir tik daudz bezdarbnieku! Varetu organizet ielu talkas,tikai ar cilvekiem vajag aprunaties. Vajadziga cita pieeja sadu jautajumu risinasana. Pilsetas tevi,padomajiet!!!!!! Varianti ir,vajag tik rakt!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.12 22:34

Buldogs

Valka drīz būs suņu un kaķu pilsēta. Pēc apmēram pusgada,ja netiks izķerti, Valkā valdīs kaķi un suņi. Jau tagad tādi teļveidīgi pēc lieluma suņi klīst visapkārt. Drīz viņu būs tikpat daudz cik bomžu,kuri mierīgi plosto Valkas centra parciņā.Policija lēnām vizinās garām,bet bail izkāpt un iztrenkāt.

pirms 9 gadiem, 2011.04.13 06:44

Sensacija

Sorit, 7.15 braucot uz darbu pa Blaumana ielu, redzeju ko nebijusu: stradaja divi simtlatnieki! Nu 20 gadu laika redzet ko tadu Blaumana iela, patiesam bija sensacija. Nezinu, vai ta bija laba vai slikta zime, bet mute gan palika vala ilgi. Lai ari ar ko tas izskaidrojams butu, paldies viniem par so darbu, visu cienu.

pirms 9 gadiem, 2011.04.13 08:45

nezinītis

Nu nezin , nezin kas to Valku un ielu malas tā piemētā.... laikam kādi liepājnieki vai talsiniekui te regulāri ar saviem misenes maisiem sabrauc un ceļu malās izmet;(
Vietējie iedzīvotāji jau nu gan nav tādi šmucmaņi..... arī nokalni pie Igaunijas robežas pa Smilšu ielas galu noteikti igaunīši bālēliņi samētājuši

pirms 9 gadiem, 2011.04.13 10:44

ars

nez vai nu kādā nomales ielā iet izmest cilvēki no centra ,kādas tur talkas jārīko ,paši mēslo paši mēslos lai dzīvo.Ja plastmasas pudeles un skārdenes varēs pārdot vēl plēsīsies kurš lasīs.

pirms 9 gadiem, 2011.04.13 18:02

Valka