Labiekārto Pedeles upes krastus 4

Jau pašlaik nav grūti iztēloties, kādi izskatīsies abi Pedeles upes krasti netālu no Sēlijas ielas Valkā, kur kā skudras jau kopš jūlija sākuma rosās vietējā uzņēmuma "Valkas meliorācija" vīri.

 

Vasaras beigās te atklās atpūtas zonu, kur būs gan apgaismots celiņš gājējiem, gan arī riteņbraucējiem. Priecēt acis varēs, sēžot uz soliņiem, bet saldējuma iepakojumu izmest estētiski noformētās atkritumu urnās.

 

Darbu vadītājs Andris Podiņš atzīst, ka vīri cenšas, jo darbs notiek pilsētas skaistuma labā. Lai gan projektā atrastas dažas nepilnības, tomēr ir varianti, kā tos izlabot, lai darbu paveiktu kvalitatīvi. Pirms desmit centimetru biezas smilts un tikpat biezas šķembu kārtas uzbēršanas, upes krastos vajadzējis izrakt pabiezu kūdras kārtu, lai atpūtniekiem neizmirktu kājas.

 

 

"Ziemeļlatvija" pārliecinājās, ka tik tiešām Pedeles krasti ir dūksnaini. Uz jautājumu, vai vīriem rakšanas darbos nav izdevies atrast kādas vēsturiskas liecības, viņi atsmej - savākts ir paliels kultūrslānis, kas radies no, iespējams, apkārtējo privātmāju samestajiem sadzīves atkritumiem. Strādnieki cer, ka nākotnē nekas tāds vairs nenotiks un iedzīvotāji saudzēs vēl vienu pilsētā sakopto vietu.

 

 

Bijušās Valkas pilsētas domes projektu vadītājs Ernests Lībietis informē, ka Pedeles upes teritorijas labiekārtošanas un atpūtas zonu veidošanas darbi izmaksās 49 687 latus.

 

 

Drīzumā sāksies arī Sēlijas ielas tilta remonts, kuru veiks SIA "Vidzemes energoceltnieks". Savukārt firma "Ceļinieks 01" uzvarēja iepirkumu konkursā, lai veiktu slūžu rekonstrukciju. "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka šīs aktivitātes notiek projekta "Valkas un Valgas pilsētu atraktivitātes uzlabošanas" ietvaros.

 

Dainis Jansons, kura privātmāja atrodas Pedeles krastos, to labiekārtošanu vērtē pozitīvi, piebilstot, ka arī no dabas aizsardzības viedokļa darbi uzsākti piemērotā laikā, jo ūdensputniem mazuļi jau ir izšķīlušies un paaugušies.

 

 

Viņš ierosina drīzāk uzmanīt slūžu darbu, kas daudz vairāk negatīvi ietekmē zivju un putnu dzīvi. D. Jansons rosina valcēniešus, īpaši bērnus, pret dzīvo dabu izturēties saudzīgi. Pēc rakšanas darbiem upes krastos viņš atradis divus tumšos kailgliemežus, kas dabā ir reti sastopami. Aizejot uz mājām un atgriežoties, vienu gliemezi jau bija samīdījusi kāda cilvēka kāja.

Komentāri 4

londa

Pārāk skaļi ir pateikts - ar EST konkurēt nebūsim spējīgi!

pirms 12 gadiem, 2009.07.17 13:35

XXL

Kuro reizi jau to krastu sakopj un pēc tam atkal aizaudzina.... vai šoreiz būs citādāk?

pirms 12 gadiem, 2009.07.19 18:20

Valka