Lai Valkā vilks paēdis un kaza dzīva 6

Lai samazinātu kancelejas izdevumus, novada domes administrācija nolēmusi vairāk savā darbā izmantot mūsdienu tehnoloģijas. Pirmais mēģinājums notika otrdien Finanšu komitejas sēdē, kurā deputāti elektroniski izskatīja šāgada budžeta dokumentus un ar to saistītos jautājumus.

Novada domes Finanšu nodaļas vadītāja Iveta Markova informē, ka šogad nolemts administrācijas, pie kuras pieskaitāmi arī pašvaldības deputāti, kancelejas izdevumiem ietaupīt 3000 latus. I. Markova atzīst, ka lielus tēriņus prasa papīrs un kopēšanas tehnikas ekspluatācijas nodrošināšana.

Meklē iespējas ietaupītKas attiecas uz citiem ietaupījumiem, tad administrācija jau kādu laiku izmanto mobilā operatora LMT piedāvāto iespēju savā starpā runāt bez maksas. Ir noteikti arī sarunu tarifu ierobežojumi. Tāpat pašvaldība jau pērn attiekusies no vairākiem fiksētā tālruņa numuriem.

Novada domes Informācijas tehnoloģijas kompetences centra vadītājs Vilnis Vilguts pirmo mēģinājumu deputātiem strādāt tikai ar datoru vērtē kā pārsteidzoši veiksmīgu. Tiem deputātiem, kuriem ir savs personīgais dators, strādāja ar tiem. Savukārt tiem, kuriem nav savu datoru, tos aizlienēja pašvaldības speciālisti.

Novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs visu 15 deputātu darbu Finanšu komitejā vērtē atzinīgi, piebilstot, ka turpmāk arvien vairāk notiks apmaiņa ar elektroniskajiem dokumentiem.

"Līdz šim uz komiteju un domes sēdēm deputātiem kopējām papīru kalnus, tā tērējot milzīgas naudas" secina K. Albergs.

Ļaus produktīvāk strādātVairākums aptaujāto deputātu pozitīvi vērtē jauninājumu un atzīst, ka jau agrāk vajadzējis viņu darbā ieviest jaunākās tehnoloģijas. Tas ne vien samazinātu budžeta izdevumus, bet arī ļautu produktīvāk strādāt.

Deputāts Valdis Šaicāns ("Pilsoniskā savienība") kā piemēru min, ja pēkšņi nepieciešami iepriekšējo sēžu materiāli vai lēmumi, atkārtoti jālūdz tos nokopēt. Savukārt tagad dokumenti saglabāsies datora atmiņā un tas tikai palīdzēs darbam.

Arī deputāte Erna Pormeistere par šo jauninājumu izsakās atzinīgi, piebilstot, ka iedzīvotājiem nevajadzētu domāt, ka par personīgo datoru izmantošanu deputāti saņems kompensāciju naudiskā izteiksmē. Pašvaldības budžetā tam nav naudas, tāpat kā, lai visiem 15 deputātiem nopirktu jaunus portatīvos datorus.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis atklāj, ka līdz šim viņi nav domājuši pilnībā pāriet uz elektroniskajiem dokumentiem, bet pirms sēdēm deputātiem uz e-pastu aizsūta visus materiālus. Vairāki deputāti sēdēs izmantojot personīgos datorus.

Gadījumā, ja komiteju sēdē nav izskatīts kāds jautājums un tas jāiekļauj novada domes sēdē, tad to gan izdrukā uz pavairo papīra formātā.

"Varu valcēniešus tikai apsveikt. Tas ir tas, uz ko ir jātiecas," uzskata Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons. Strenču novada domes sēdēs daži deputāti izmantojot savus datorus, bet sēžu materiālus projicējot uz ekrāna.

Komentāri 6

F8

Jā , cik gadiem bija jāpaiet , lai šo saprastu.

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 10:04

Enter

Gribētos redzēt kā Valkas pilsētas progresīvais mērs var atvērt kādu no monitorā redzamajām programmām? Un vēl labāk pārkopēt kādu failu, jasūta būs večuks mācīties, lai tiktu līdzi pasaulei!

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 11:19

Avots

Enter
Kopš kura laika domes prieksšedētāji un deputāti sēdēs strādā ar datorprogrammām? Jebšu tu par darbu ar datorprogrammu uzskati uzklikšķināšanu uz ikonas, lai atvērtos dokuments? Nekādīgi bez uzbraucieniem politiskajiem konkurentiem dzīvot nevari? Pameklē kādu būtiskāku trūkumu par vecumu.

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 12:19

iedzīvotājs

Lielāks ietaupījums būtu, ja samazinātu kādus nevajadzīgus administrācijas darbiniekus, kuri ir tik daudz, ka īsti nezinu, ko viņi visi dara.

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 20:27

to Avots

Pensionāru klubiņs tevi gaida...! Un jā par tām programmām - laikam jau nestrādā gan, tikai solitaire dzenā! Izskatās ka tu savā pensijas vecumā, tālāk par ikonas aktivizēšanu neesi iglītojies, tas nav uzbrauciens :)

pirms 10 gadiem, 2011.01.21 14:08

Avots

Atslābinies, pie siles tāpat netiksi. Vēlētājiem beidzot pieleca, kas jūs par fruktiem.

pirms 10 gadiem, 2011.01.22 09:43

Valka