Lai Zeme nekļūtu nabagāka

No 13. līdz 30. oktobrim Francijas vēstniecība Igaunijā un Latvijā kopā ar robežpilsētas Valkas novada domi un Valgas mēriju īstenos vērienīgu projektu, kura tēma ir bioloģiskā daudzveidība, tās saglabāšana un ilgtspējīga attīstība.

 

"Šī projekta centrālā ass ir divas izstādes: Valgas kultūras un interešu centrā izstādīs fotogrāfiju izstādi "Bioloģiskā daudzveidība un cilvēce: mūsu dzīves ir vienotas". Savukārt Valkas ģimnāzijā būs apskatāma filmas "Zeme - mūsu mājas" autora un fotogrāfa Jana Artisa Bertrāna pārsteidzošā fotogrāfiju izstāde "Ilgtspējīga attīstība, kāpēc? Sērija: Bioloģiskā daudzveidība"," informē Lejasreinas un Vidzemes sadarbības koordinatore Dace Resele.

Līdztekus izstādēm paredzēti arī vairāki citi pasākumi. 12. oktobrī pulksten 15.00 Valkas ģimnāzijā demonstrēs atzinību guvušo J. A. Bertrāna filmu "Zeme - mūsu mājas". Pēc filmas būs atvēlēts laiks diskusijām. Tajās piedalīsies Valkas un Valgas pašvaldību, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta pārstāvji, kā arī Francijas kultūras centra Tallinā aicinātie vides speciālisti.

Savukārt 13. oktobrī Valgas kultūras centrā pulksten 15.00 sāksies bioloģiskās daudzveidības problemātikai veltīts lektorijs, kura viens no dalībniekiem ir Bordo (Francija) Dabas vēstures muzeja direktors Mikels Lebrā. Viņš sniegs atbildes uz jautājumiem, kas ir bioloģiskā daudzveidība, kāda ir tās nozīme mūsu ikdienā, kāpēc tā būtu jāsaglabā, kāda ir cilvēka ietekme uz tajā notiekošajiem procesiem. Konference notiks franču valodā ar tulkojumu latviešu un igauņu valodā.

Valka