Lemj par Deklarētās dzīvesvietas anulēšanas komisijas likvidēšanu Valkā 2

Valkas novada dome pieņēmusi lēmumu, ka pašvaldībā tiek likvidēta Deklarētās dzīvesvietas anulēšanas komisija, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.


Valkas novada domē ir pastāvējusi prakse, ka deklarēto dzīvesvietu var anulēt tikai ar Valkas novada domes lēmumu, kura projektu sagatavo Deklarētās dzīvesvietas anulēšanas komisija. Līdz ar to deklarētās dzīvesvietas anulēšanas process reizēm noritēja līdz pat sešām nedēļām. Tas ir neadekvāti ilgs laiks, ņemot vērā, ka piedeklarēšanās dzīvesvietā norit dažu minūšu laikā, ja to dara elektroniski.


Normatīvie akti neregulē dzīvesvietas deklarēšanas iestādes iekšējo kārtību, kādā iestāde veic deklarētās dzīvesvietas anulēšanu, bet tikai nosaka to, ka iestāde pieņem lēmumu par deklarētās dzīvesvietas anulēšanu. Līdz šim pieņemto praksi Valkas novada dome ir nolēmusi mainīt.


Šobrīd dzīvesvietas deklarēšanu veic Valkas novada Dzimtsarakstu nodaļa un pagastu pārvaldes.


Paredzēts, ka deklarētās dzīvesvietas anulēšanu turpmāk varētu veikt Valkas novada Dzimtsarakstu nodaļa. Tā kā Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departaments iebilst, ka Dzimtsarakstu nodaļas nolikumā tiek ietverti papildu pienākumi, kas saistīti ar dzīvesvietas deklarēšanu, tad ir priekšlikums apstiprināt noteikumus, kuri regulētu kārtību, kādā Valkas novada pašvaldība veic dzīvesvietas deklarēšanu un deklarētās dzīvesvietas anulēšanu. 


Komentāri 2

papildus

foršais, naudiņa tūlīt arī sekos darbiniecei, kā novada domē pieņemts, par katru papildpienākumu klāt procentiņi.

pirms 6 gadiem, 2015.01.02 21:14

papildus gan

Nu bet kā tad savādāk? Par jebkuru darbu ir jāmaksā.

pirms 6 gadiem, 2015.01.04 18:37

Valka