Līgo svētkus Smiltenē sagaidīs bez siltā ūdens 2

Līdz brīdim, kad Smiltenē no krāniem tecēs siltais ūdens, jāgaida līdz jūlija sākumam. Diemžēl arī Jāņu brīvdienās cilvēkiem nāksies paciest neērtības.

 

Audēju ielā ir plīsis maģistrālās siltumtrases vecais posms, un tāpēc nestrādā katlumāja. Avārijas likvidēšana pēc pašvaldības pasūtījuma ir apvienota ar agrāk ieplānoto siltumtrases veco cauruļvadu posmu nomaiņu.

 

Smiltenieši nesaņem centralizēti padoto silto ūdeni jau otro nedēļu. "Slikti, ka tas notiek vasarā, kad silto ūdeni vajag visvairāk," saka pensionāre Aina, "jo ir dārza darbi un karsts laiks. Cilvēki sasvīst, vajadzētu regulāri mazgāties. Bija arī pierasts, - atgriez krānu un no tā tek siltais ūdens. Tagad trauku mazgāšanai ūdens jāsilda."

 

Saprotot iedzīvotājiem un iestādēm radušās neērtības, Smiltenes pilsētas dome uzdevusi darbu veicējai firmai "Rubate" pabeigt objektu, maksimums, 15 darba dienās, vajadzības gadījumā strādājot ārpus darba laika. Pēc tam vēl divas ar pusi diennaktis būs vajadzīgas, lai centralizētā siltuma ražotāja akciju sabiedrība "8CBR" piepildītu trasi ar ūdeni.

 

A/s "8CBR" speciālisti nopietnu avāriju siltumtrasē konstatēja naktī no 7. uz 8. jūniju. Ik stundu no bojātās trases izplūda 12 kubikmetri ūdens.

 

Firmas "Rubate" celtnieki objektā sāka strādāt 16. jūnijā. "Darbu pabeigšanu varam solīt jūlija sākumā," prognozē firmas "Rubate" darbu vadītājs Vilnis Seržants.

 

Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis skaidro, ka iepriekš bija plānots pārtraukt pilsētā siltā ūdens padevi no 1. jūlija uz divām nedēļām, kad būtu beigušies skolu izlaidumi un Līgo svētki, taču avārija notikumus pasteidzināja.

 

 

Centralizētajai siltumtrasei jāpieslēdz šoziem rekonstruētie cauruļvadu posmi pie Jāņkalna, starp Audēju ielu 2 un Gaujas ielu 6 un pie "8CBR" katlu mājas, ko arī dara SIA "Rubate" strādnieki. Tad, izņemot posmu Limbažu ielā, pilsētā visā maģistrālajā trasē būs jaunas caurules. Limbažu ielā būvdarbi paredzēti vēlāk, kad pilsētas budžetā būs vairāk naudas.

 

"Rekonstruētajā siltumtrasē nevajadzētu būt tādiem negaidītiem plīsumiem, kā notika Audēju ielā. Jaunajos posmos nekas nav plīsis, sākot no 1995. gada," uzsver "8CBR" elektroinženieris Jānis Sīklēns.

 

 

Tikmēr ieguvēji ir tie smiltenieši, kuru dzīvokļos ir siltā ūdens boileri. Arī šī avārija trasē viņus neietekmē, jo ūdeni uzsilda paši. "Mūsu mājā boileri ir daudziem. Tas atmaksājas, jo ūdens sildīšanas izmaksām ar elektrību daudz nevajadzētu atšķirties no jaunajām karstā ūdens cenām, kaut gan rēķinājusi neesmu," pieļauj smilteniete Dace.

 

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka no 1. jūlija Smiltenē par siltā ūdens uzsildīšanu būs jāmaksā dārgāk. Vasaras sezonā viena kubikmetra ūdens uzsildīšana maksās trīs latus un 65 santīmus, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

 

 

Tagad daži smiltenieši ir pat apmierināti, jo trases remontdarbu laikā ietaupīs naudu. "Kamēr nebūs siltā ūdens, cilvēkiem par siltā ūdens uzsildīšanu nebūs jāmaksā," apliecina Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmuma SIA "NKUP" valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis.

Komentāri 2

Valka