Lugažu laukumā jauni stādījumi 15

Lugažu laukumā grupas "Atbalsts Valkai" vairāki dalībnieki iestādīja deviņas Serbijas egles un piecus hortenziju krūmus, kuri pēc Valkas pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājas Ineses Vehi domām, uzziedēs jau šogad.

"Protams, puķu stādīšana vienai sezonai ir vajadzīga lieta, taču mēs vēlamies ieguldīt darbu un līdzekļus projektos, kas ir ar ilglaicīgu nozīmi. Viens no mūsu pleca pielikšanas punktiem ir darboties Lugažu laukuma zaļajā zonā, negaidot, kad tur sāksies lielie rekonstrukcijas darbi," skaidro atbalsta grupas dalībnieks Vents Armands Krauklis.

 

Stāda saskaņā ar projektu"Šogad jo īpaši esam pievērsušies Lugažu parka atjaunošanai un labprāt pieņemam jebkuru piedāvāto palīdzību. Nupat no Ziedu svētkos saziedotās naudas laukumā iestādījām sarkano kļavu," stāsta I. Vehi. Laikā, kad vīri viņas vadībā zemē ieraka stādiņus, nodaļas strādnieki izraka un aizveda krūmus no laukuma Beverīnas un Rīgas ielas stūra. Tie ir veci un par dekoratīviem tos grūti nosaukt.

No Ziedu svētkos saziedotās naudas paredzēts atjaunot arī šos stādījumus. Par šiem līdzekļiem jau ir iestādītas arī trīs ābelītes. Kāds vandalis gan nolauzis viena kociņa galotni, tāpēc ābeles vainags būs zemāks. Visi stādījumi notiek saskaņā ar izstrādāto Lugažu laukuma rekonstrukcijas projektu. Kā "Ziemeļlatvijai" pastāstīja domes izpilddirektors Guntis Bašķis, laukuma rekonstrukciju paredzēts sākt nākamgad. Pašlaik veicami tikai tie darbi, kur nemainīsies laukuma reljefs.

Vecie koki būs jānocērtI. Vehi uzskata, ka kociņu un krūmu stādi ir jāpērk vietējās stādu audzētavās, jo, pērkot salīdzinoši itin lētos stādus lielveikalos, tie var būt audzēti siltākās zemēs, piemēram, Polijā, tāpēc Latvijas ziemas tiem ir par skarbām. Lugažu laukumā iedēstītās hortenzijas ir izaugušas Strenču stādu audzētavā, bet eglītes - Kalsnavā. Kā pastāstīja Valdis Rogainis, šīm eglēm ir īpatns spics vainags.

Pavisam drīz Lugažu laukumā būs jānocērt vairāki koki, piemēram, Sibīrijas sudrabegles, kas ļoti mīl gaismu, bet te viņas atrodas ēnā, tāpēc izskatās ļoti necili. Speciālisti vēl lems par lielo bērzu kultūras nama tuvumā, kas draud sašķelties divās daļās, jo vidus ir satrupējis. Lai nenotiktu kāda nelaime, visticamāk, ka vecais koks būs jānozāģē.

Talkas dalībnieks Agris Simulis, jautāts, kāpēc viņš piedalās kociņu stādīšanā, atbild, ka viņam ļoti patīk Valka. "Man patīk te dzīvot, tāpēc cenšos darīt visu, kas no manis atkarīgs, lai pilsētā dzīve kaut nedaudz kļūtu labāka, ērtāka un skaistāka.

Katrs iestādītais kociņš šo vietu padarīs zaļāku. Šodien ir mana pirmā atvaļinājuma diena, tāpēc ar prieku te ierados," stāsta A. Simulis. Viņš piebilst, ka nav nozīmes, kādā partijā vai kustībā esi, jāatbalsta ikviens pasākums vides sakopšanā, kur var pielikt savu roku.

Gaida labas idejasGrupa "Atbalsts Valkai" vēlas uzzināt iedzīvotāju ieteikumus un padomus, kā uzlabot laukumiņu starp veikalu "Freko" un aptieku. Savas idejas tam ir gan grupas dalībniekiem, gan apzaļumošanas speciālistei Inesei Vehi, taču, iespējams, kādu vērtīgu domu varētu izsacīt pilsētas iedzīvotāji.

Tas ir mazs zemes pleķītis, turklāt privātīpašums, taču lai ar īpašnieku "Latio" runātu, jābūt konkrētai idejai un plānam, ko tur darīt. Sarunas ar īpašnieku jau ir ievadītas, taču pagaidām iniciatoriem vēl nav īstas sapratnes, ko tur darīt. Uz šīs zemes ir liela kontrolaka, kas apgrūtina kāda skaista akcenta radīšanu.

 

Idejas vienmēr ir gaidītas.8. jūlijā cauri Valkai dosies velobrauciena "Barona taka" dalībnieki, un arī tad paredzēts stādīt košumkrūmus Lugažu laukumā. Tas būs vietā, kur pašlaik atrodas nokaltusī egle.

Komentāri 15

Pensionāre

Uzskatu ,ka ļoti labi, ja tiek darītas sabiedrībai un pilsētai vajzdzīgas lietas. Atkal kāds stūrītis Valkā tiek ļabiekārtots. Tikai nesāciet atkal zākāties, ka tas viss ir slikti...

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 10:46

no laukiem

Ir nu gan tiem dažiem Valkas kungiem smags liktens.Kā tik kaut ko dari, tā fotogrāfs klāt un tik knipsē uz nebēdu, i no priekšas i no pakaļas. Tūdaļ arī kāds skribents no vietējā ceitunga klāt un ar tik cep rakstus kā kumeļš āboļus.Mīļie vietējās preses darboņi!Esait nu bišķi smalkjūtīgāki,Cik tur vairs trūkst ka skriesat šiem līdz bildēt to procesi kas notiek pirtī vai ķemertīnā. Šitie zēni tak ar nav no dzelža taisīti un ņems un sakautrēsies no visas tās ambrāžas pa avīzēm un žurnāļiem ,paliks labie darbi pusdarīti,Valka paliks bez strūklakas ,parks ņems un iznīks un aizaugs ar latvāņiem, skaties cik tur vairs tālu ka visa pilsēta bez šo brašo vīru balsta un cildenajiem darbiem aizies galīgā postā.Un ņemait tak vērā arī to, ka šie cildenie vīri savus labos darbus veic pilnīgi par baltu velti un tikai un vienīgi vietējo ļaužu labumam un negrib no tā visa taisīt nekādu kurāžu.

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 14:30

no pilsētas

Vai,kā te kādam (kādai) nosāp sirds! Vai tomēr tik gara murga vietā labāk nebūtu arī kādu labu darbiņu izdarīt?
Par žurnālistiem (vārds "skribents" laikam attiecināts uz viņiem)- paldies,ka pastāstāt arī ko pozitīvu,cilvēkiem tas jāzina,jo rosina arī pašus kļūt aktīvākiem un redzīgākiem uz skaistumu un sakoptību.
Melnās dvēseles neņemsim vērā!

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 15:07

vēlētājs

Tāpat par šo darboni nebalsošu. Kāds mums te tagad "atbalsta grupas dalībnieks". Nu ja, Ziemeļlatvijas nevainīgā seja...:))))

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 16:04

sviesc

Par to, ka tiek stādīts un kaut kas arī ieaugs- tas labi, tiaki visa tā izrādīšanās sanāk tā mērķtiecīgi- redz, tūliņ saeimas jaunvēlēšanas, skat, pašvaldību vēlēšanas arī nav aiz kalniem, tikai kur šie skaistummīļi bija visu laiku, kad bija pie valdīšanas.Un tā partejiskošanās- saplūstot tp, vidzemes gudrajiem un vēl kaut kādiem- tie pāsi vien vēži ir, bet, mēs jau viņus pazīstam.Atradīsies jau ne viens vien penzis, kurš elsos aiz sajūsmas, bet lielais vairums viņus ir atkodis.

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 16:40

tik kadas tas izmaksas bus pa to gan nesaka... kads nopelnis ka jau Lugazos ierasts

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 16:42

X

Kaut kā bišķi nokavēts. Lielā talka bija pavasarī. Ak jā, tad neviens nezināja, ka spīd jaunas vēlēšanas...

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 19:18

Xam

Kā gan citādi.Vēlēšanām nākot pat Krauklis kļūst par dārznieku.

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 19:21

hi

vietējai presei KATRS notikums Valkā nozīmē NAUDA par rakstu... te arī visas savtīgās intereses..
Kad Kārlis cepa desas pierobežas gadatirgus laikā (Kraukļa iedibināta tradīcija), tad arī tas tika atspoguļots un "sviestam" nešķita, ka tā priekšvēlēšanu kampaņa!

pirms 9 gadiem, 2011.07.02 07:53

nu stulbums

Nu nesaprotu,vai tiešām labs padarīts darbs nav neko vērts,ja to saista ar vēlēšanām?
Tie kociņi taču tur ir iestādīti!
Nu tad skrieniet,raujiet ārā,kļūstiet par vandāļiem!
Un balsojiet taču par ko gribiet, vai tam kociņi traucē???

pirms 9 gadiem, 2011.07.02 17:53

nu gudrums

Ko tu maisi kopā kokus un vēlēšanas.
Visa runa ir par to,kāpēc ''Ziemeļlatvieši'' kā klēpja suņuki skraida Krauklim pakaļ.
Stādīšanas brīdī otrpus ielai turpat pie domes netīrumos rakņājās bariņš Semināra ielas mazgadīgo zaglēnu,bet tā kā tie nav elektorāts,ne Krauklis ne žurnālisti viņus nepamanīja.

pirms 9 gadiem, 2011.07.02 19:04

Serbijas egle

Nu labi , Serbijas egle varbūt ieaugs, defoltā pie karstuma pieradusi, bet tās hortenzijas?
Visi neprātīgie dārziņu īpašnieki krūmus taču stāda pavasarī vai rudenī, bet tagad ir karsts!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.02 19:22

nu gudrums 02.07.2011. 19:04:44 !!!
Tad labāk, lai viņi skraida pakaļ kam???? Tev??

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 08:19

skaidra doma

Daži te vienkārši cenšas iebaidīt Ziemeļlatviju,lai tik nebūtu ne vārda par Kraukli!
Labi būs tikai tad,ja slavēs Albergu un Bašķi!

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 16:21

arvils

jāķeras pie kociņu stādīšanas, lai pēc vēlēšanam atkal ir ko cirst. Iestāda 2 nocērt 200. Cik simboliski

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 22:11

Valka