Lugažu laukuma rekonstrukcija ir sākusies ar elektroapgaismes sakārtošanu

No tā saucamās "novada veidošanas naudas" dome tam atvēlēja 35 tūkstošus latu. Vispirms tiek veidots to gājēju celiņa apgaismojums, kur ir lielākā cilvēku plūsma.

 

Valcēnieši ir daudz sūdzējušies, ka diennakts tumšajās stundās pārvietoties pa gājēju celiņiem ir neomulīgi un apgrūtinoši.

 

 

"Nozīmīgākais kritērijs bija tas, lai Lugažu laukumā tagad uzsāktie darbi pēc tam laukuma turpmākās rekonstrukcijas gaitā nebūtu jāpārstrādā," skaidro Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis.

 

Lugažu laukumam piegulošā kultūras nama direktore Aija Sallu "Ziemeļlatvijai" sacīja, ka vēlētos, lai patiešām šis laukums būtu namam piegulošs un tas nozīmē, ka vajadzētu slēgt autotransporta satiksmi pa Dārziņa ielu.

 

 

Vēl viņa priecājas par to, būs iespēja uzbūvēt vasaras brīvdabas estrādi un par tās īrēšanu nebūs jāmaksā tik daudz naudas. A. Sallu cer, ka šis laukums patiešām kļūs atbilstošāks cilvēku atpūtai.

 

Savukārt laukumam otrpus esošās mākslas skolas pedagoģe Kristīna Ganiņa priecājas, ka jau nākamajā mācību gadā bērni bez klupšanas un krišanas tumsas dēļ varēs nokļūt skolā. Līdz šim laukuma daļa gar Raiņa ielu bija tumša un nemīlīga.

 

Laukuma rekonstrukcijas projektu izstrādāja "Komunālprojekts" un tā īstenošanai nepieciešams 400 tūkstošu latu. Protams, visi darbi notiks pakāpeniski, cik nu kurā brīdī līdzekļi ļaus. Nākamais etaps pēc pēc apgaismes būs gājēju celiņu atjaunošana.

 

 

"Viss notiks saskaņā ar projektu, taču pieļauju, ka dzīve kaut kādas izmaiņas var radīt, taču tās saskaņojamas ar arhitektu," uzskata V. Rogainis.

 

 

Viņš ir pārliecināts, ka valcēnieši laukumā jutīsies drošāk. Jautāts, kad valcēnieši Lugažu laukumu ieraudzīs pabeigtu ar strūklaku centrā, izpilddirektors atbild, ka optimistiskā prognoze ir divu vai trīs gadu laikā. Viss atkarīgs no tā, cik naudas katru gadu izdosies piesaistīt.

 

Šogad ir pabeigta vesela virkne darbu pilsētas elektrotīklu sakārtošanā. Pilnīgi jauns apgaismojums izbūvēts pie pamatskolas, par kuru agrāk dome saņēma daudz, turklāt pamatotu sūdzību. Papildu apgaismojums ir iekārtots Merķeļa un Raiņa ielas dzīvojamajā kvartālā.

 

 

Ir atjaunots apgaismojums Zvaigžņu un Sēru ielā. Izpilddirektors ir pārliecināts, ka tas neapšaubāmi uzlabo pilsētas vizuālo izskatu. Tikpat nozīmīga kā apgaismošana vizuālajā ziņā ir arī veco elektrosadales skapju nomaiņa.

 

 

Process ir tikai uzsākts un pagaidām nomainīti pieci skapji. Tajā paredzēts piesaistīt arī "Latvenergo", jo daļa skapju ir viņu īpašums. Konkursā uzvarēja un šos darbus veica "Vidzemes energoceltnieks. Dome tam iztērēja 14 tūkstošus latu.

Valka