Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mammas, tēti, bērni, vecmāmiņas un vectētiņi Valkā mācīsies kopā

Dažādu paaudžu sadarbība, veselīga uztura pamati un elektroniskā interneta žurnāla jeb bloga izveide - to visu kopīgās nodarbībās apgūs vairākas ģimenes, tai skaitā arī Valkā.

Arvien populārāks visā pasaulē kļūst ģimeņu mācību modelis, jo tas neprasa kādu īpašu telpu vai apstiprinātu plānu. Svarīga ir kopā būšana, iesaistīšanās, uzklausīšana un sadarbošanās. Turklāt šādas ģimenes mācības bērnu un vecāku starpā veicina lielāku uzticību, prasmi pārvarēt grūtības un spēju labāk risināt problēmas, kas saistītas ar atvasīšu skološanos.

Sākot ar šo sestdienu, trīs semināru laikā dalībnieki ne tikai izbaudīs, kā ir mācīties visai ģimenei kopā, bet arī uzzinās dažādas noderīgas lietas par veselīgu uzturu. Vienlaicīgi visas jaunapgūtās zināšanas, savas pārdomas un foto mirkļi tiks publicēti pašu izveidotājā blogā jeb emuārā. Dalībnieku izveidotie tīmekļa žurnāli pēc mācību noslēguma būs pieejami visiem interesentiem. Ar ģimenēm darbosies divas pasniedzējas - Ilona Krūmiņa un Anete Malēja, kā arī uztura speciāliste Liene Sondore.

Mācības notiek projekta „Basic Life" (pamatdzīve) ietvaros, kur bez Latvijas piedalās arī Rumānija, Austrija, Vācija, Portugāle un Lielbritānija. Galvenais uzdevums ir - rosināt vecākus un bērnus vairāk mācīties kopā, kā arī paaugstināt informācijas tehnoloģiju lietošanas prasmes. Katra valsts izvēlas, kā sasniegt projekta pamatmērķi. Latvijā par pamatmērķi ir izraudzīta veselīga uztura tēma.

Sadarbojoties Latvijas - Igaunijas institūtam un Latvijas Pieaugušo izglītības apvienībai, mācības notiks arī Valkā. Projekta ietvaros ģimenes kopā mācīsies arī Ventspilī un Jelgavā.

Valka