Mārīte Magone uzskata, ka sociālajā jomā būs daudz darāmā 32

Ceturtdien Valkas novada domes deputāti par novada jaunā Sociālā dienesta vadītāju iecēla bijušo rajona padomes galveno speciālisti sociālajos jautājumos Mārīti Magoni.

 

Uz vadītājas amatu vēl kandidēja līdzšinējā Valkas Sociālā dienesta vadītāja Natālija Dubrovska. Pēc rezultātu paziņošanas viņa "Ziemeļlatvijai" paziņoja, ka no viedokļa izteikšanas atteiksies. Viņa turpmāk būs vadītājas vietniece.

 

M. Magone pēc apstiprināšanas amatā izteicās, ka pirms tam nebija sev izvirzījusi mērķi par katru cenu kļūt par vadītāju.

 

 

"Apstākļi tā izveidojās, ka pirmajā novada sociālās komitejas sēdē bija ieradušies visi novada sociālie darbinieki, izņemot Valkas speciālistus, un izvirzīja vadītājas amatam manu un Natālijas kandidatūru. Sēdē dzirdējām deputātu lēmumu," saka M. Magone.

 

Viņa atzina, ka iepriekš, veicot sociālo darbu, abas ar N. Dubrovsku esot bieži pārrunājušas, kāda varētu būt novadā sociālā darba organizācija.

 

"Pamatā tas darbs, kas novadā iesākts, tāpat arī turpināsies. Svarīgi ir saglabāt visu esošo un lietderīgi izmantot. Domāsim, kā efektīvāk izmantot Valkas sociālās aprūpes namu, jo tajā pašlaik ir brīvas telpas, kā arī kopā ar deputātiem lemsim, ko darīt ar brīvajām poliklīnikas un slimnīcas telpām, lai vairāk varētu palīdzētu vecajiem cilvēkiem," stāsta M. Magone.

 

Nākamnedēļ vadītāja īstenos nelielu projektu, kas tapis sadarbībā ar "Latvijas avīzi". Tas ļaus sarīkot eksursiju uz barona Minhauzena muzeju Limbažu pusē Ērģemes bērnunama, Valkas pagasta un pilsētas bērniem.

 

 

Tā noslēgsies ar atpūtu pie jūras. Lielāks projekts īstenosies 29. augustā, kad Smiltenē notiks liels šlāger un rokgrupu koncerts, no kura ienākumiem 4000 latu atvēlēs Ērģemes bērnunamam, lai tur izveidotu krīzes grupu no vardarbībās cietušajiem bērniem.

 

 

"Tai vajadzēs piesaistīt speciālistus, kas nozīmē jaunu darbavietu izveidošanu," skaidro M. Magone.

 

Jaunajā dienestā darbs būs saglabāts visiem līdzšinējiem sociālā darba speciālistiem.

 

 

"Neviens netiks atlaists. Turklāt nolemts paplašināt sociālo darbinieku funkcijas, jo uzskatām, ka ļoti nozīmīgs ir darbs ar ģimenēm, kurās aug bērni. Domājam šī pienākuma veikšanu uzticēt vēl kādam speciālistam. 6. augustā tiksimies ar visiem novada sociālajiem darbiniekiem un kopīgi apspriedīsim jauno nolikumu un amatu aprakstus," saka M. Magone.

 

Pēc vadītājas teiktā, sociālā situācija novadā ir dažāda. "To var redzēt pēc tā, ka atšķirīgs ir arī naudas izlietojums sociālajām vajadzībām. Katrā pagastā pašlaik ir savi saistošie noteikumi, un esmu ievērojusi, ka atšķiras arī sociālajiem pabalstiem atvēlētās summas.

 

 

Domāju, ka vajadzēs veidot visiem vienādus saistošos noteikumus, kaut tas nebūs viegli. Tomēr uzskatu, - novadā nedrīkstētu būt tāda situācija, ka, piemēram, Zvārtavā zāļu iegādei paredzēta mazāka summa kā Valkā. Vajadzēs meklēt kompromisus," apliecina M. Magone.

Komentāri 32

dāma

Nu ko. Virzam tālāk rajona darboņus. Būs kas koordinē nabaga Valkas novadu. Paveicās Smiltenei un Strenčiem.
Pensionāru saiete mūsu novadā garantēts. Interesanti cik vēl rajona padomes darbinieku jāiekārto par vadītājiem?

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 09:24

..

Mani tracina, ka par pašvaldības spēju palīdzēt spriež pēc naudas izlietojuma. Kā neienāk prātā papētīt, cik personas pabalstus prasa un cik saņem. Tas ir rādītājs, nevis naudas izlietojums. Ir vietas, kur cilvēki paši tiek ar sevi galā, nevis balstās uz pabalstiem.
Darbs ar ģimenēm, kur vecāki nespēj pietiekami rūpēties par saviem bērniem, visu laiku bijusi sociālā darbinieka rūpe, tas nav nekāds jaunums. Tikai nevajag domāt, ka sociālā darbinieka pienākums ir skaidrot, kāpēc bērns nav ieradies skolā. Tas vispirms ir skolas pienākums to noskaidrot. Bieži sajā jomā ir domstarpības, bet valdība izdod MK noteikumus, kuros beidzot būs skaidri pateikts, ko katram pienākas darīt. Citādi sanāk, ka bērnam vienkārši riebj skolotājs, kāpēc uz skolu negribas iet, bet tas pats skolotājs, neparunājot ar bērnu un vecākiem, gaida, kad sociālais bērnu nogādās skolā.
Nedomāju gan, ka Smiltenē un Strenčos šajā jomā būtu kas labāks, kā Valkas novadā. Mārītei gadu varbūt vairāk, kā otrai pretendentei, toties enerģijas arī vairākkārt vairāk. Mārīte šo amatu nopelnīja, spējot sociālos saliedēt kā vienu komandu un tieši sociālie darbinieki bija tie, kas Mārīti izvirzīja, Ernai nedaudz ierosinot, citādi nekas nebūtu sanācis, jo pati viņa diezin vai būtu pieteikusies. Pozitīvi tas, ka šaubījās, kas apliecina, ka ir potences.

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 09:49

žēl gan

Tas,ka šis amats tiks Mārītei,bija zināms jau pasen un nav ko te koķetēt. Nezinu,cik viņa būs vai nebūs laba, bet brīnos, ka atstūma cilvēku-Natāliju, kam sociālais darbs ir dzīvesveids.Nevis deklaratīvi un bezjēdzīgi rosoties , bet reāli cenšoties palīdzēt cilvēkiem. Pat ar saviem personīgajiem līdzekļiem. Lūk,tas mani skumdina. Deputāti droši vien tik labi nepazīstot to klusāko, nobalsoja kā partijas lika.

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 10:30

Zane

Žēl gan - atbilde. Ja sociālais būtu dzīvesveids, tad nestudē vienalga ko, bet studētu šajā jomā. Kāpēc nevar strādāt par darbinieku, ja jau tik labi izdodas, kāpēc obligāti jāraujas amatā? Priekšnieks jau vairāk tāds organizatorisks amats, kad ar klientiem nemaz daudz nav jāstrādā. Man N. vairāk asociējas ar tādu laisku, lēnu darbību.

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 10:43

gitta

Man gan Natālija patīk,neko sliktu nevaru pateikt,bet varu piekrist tikai tam,ka raj.pad.vēl ir daudz darbinieku,kas gaida uz jaunām darba vietām novadā,tā kā ģimnāzisti šajā jomā droši var neiet studēt,jo darba vietu viņiem Valkas nov.nebūs,kamēr vecos pārsēdinās no viena krēsla otrā.

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 10:57

nezāle

Neesmu diezko augstās domās par atsevišķiem sociālajiem darbiniekiem. Viņi vienkārši nav tam radīti, bet dara to tikai naudas pēc, jo laukos atrast darbu ir grūti - turklāt vēl grūtāk tādu, kas patīk... Attieksme dažam ir tāda, ka it kā būtu tikko no debesīm nokāpis...

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 11:19

Nezinu

Nezinu tiešām, vai vadošos amatus nopelna, vai arī tajos strādā cilvēki, kas sākuši no parastā strādnieka un pamzām virzās pa karjeras kāpnēm? Ja jau līdz šim sociālie darbinieki bija spējīgi strādāt tikai tāpēc, ka viņus M. Magone viņus saliedēja, tad jautājums, kā tagad strādās Siltenes un Strenču novadā, kad viņus neviens neliedēs? Tad jau iznāk, ka valcēnieši ir vinnētāji? Bet ko mums pārējiem darīt?

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 12:44

Nu nebija jau Magone arī līdz šim diez ko laba sava amatā. Valkas novads tikai paliks zaudētājos, jo vecie vēži tikuši krēslos. Atvainojiet, bet Magonei trūkst daudzu iemaņu un akadēmiskās zināšanas, lai pilnvērtīgi strādātu šajā jomā.

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 12:57

Jānis

Mārītei tomēr bija labāk iet pensijā un turpināt dziedāt un balkonus rotāt,tas viņai izdodas.Par pārejo ir lielas šaubas.

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 13:57

'DS

Maz zina tie cilvēki , kam ar šo jomu nav sakara , bet man ir no sirds žēl , ka nesmu Valkas novadā .
Magone Mārīte ir sevi pierādījusi kā augstas klases speciālists un kā cilvēks ar kuru ir prieks atrasties vienā komandā, reti var satikt darba vadītāju , kurš tevi nevis nosoda par kļūdu darbā, bet uzklausa un pat aizstāv un palīdz atrast risinājumu .
No sirds novēlu visiem sociālaijiem darbiniekiem -lai veicas.

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 14:08

.

Darbinieku saliedēšana nav rādītājs, kā strādā katrs konkrētais speciālists, bet tas palīdz darbā gūt labākus rezultātus, kad ir kopējas lietas un ir labi pazīstams kolēģis, kurš pelna uzticību un ir iespējams šīs lietas izrunāt, nonākot pie labāka rezultāta. Saliedēts kolektīvs ir sava veida supervīzija, kas šādiem darbiniekiem pienākas reizi gadā, ko nosaka normatīvie akti, bet pie krīzes vispār nav iespējams darbiniekam ne tikai apmeklēt tāpat obligāti noteikto semināru stundu skaitu, ne supervīziju un tad šādas koleģiālas attiecības daļēji var to kompensēt, jo supervīzija jau ir tā pati kolēģu tikšanās, tikai ar vadītāju - supervizoru.
Vajadzētu padomāt, ka amatā kāda persona iekļuva, kad par viņu tika balsots. Tad analizējiet deputātu rīcību, kuri noteica, kam būt šajā vietā,nevis M.M., kura atradās vienādās pozīcijās ar N.D. Cik dzirdēju, par M. M. tika nobalsojuši 8, nevis tikai savējie. Ir jāpriecājas, ka tik laba speciāliste, gan arī galīgi bez akadēmiskām zināšanām, kā N.D., strādās ar klientiem, nevis vadīs visa novada sociālo darbu.

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 14:18

to 03.08.2009. 12:57:42 un Jānim

Tavai zināšanai, Mārītei uz maģistra grāds sociālajās zinātnēs- beigusi LU, + pedagoga izglītība, tā kā, pirms spriedelē, noskaidro. Par dziedāšanu un balkoniem, vai tad slikti, ja cilvēks ir aktīvs un spēj būt noderīgs sabiedrībai, cilvēkiem, ka spēj apvienot dažādus cilvēkus labiem darbiņiem.Par vecumu... nu katram no mums tas pienāks, bet, vai tad visus, kas vecāki par 50 vai 60 uzreiz jāietērpj koka mantelī vai ar ragaviņām uz mežu jāvelk un jāatstāj? Attopieties, Zviedrijā, Norvēģijā pensionēšanās vecums ir 70 gadi, un uz to runā arī mūsu parlamentārieši, tad ko šiem cilvēkiem darīt, ja ir veseli, aktīvi un darboties spējīgi? Par to, ka dažs uztraucās, ka daudziem no rajona padomes jāsagādā amati- nu tā viss nav, daļa jau ir atlaisti un vairs nestrādā, bet likumdošana un reformu likums nosaka, ka arī šiem cilvēkiem piedāvājams darbs, tad ar ko tad viņi noziegušies, ka valdība izdomāja reformas un tagad viņas tiek realizētas? Pirms rakstiet, pārdomājiet šīs lietas un beigsim pa tukšo muldēt!!!

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 16:41

ups...

atliek tikai cerēt, ka tagad Mārīte Magone padomās arī par to, lai atbilstošas izglītības darbinieki strādātu sociālajā jomā, jo, kā viņa izteicās pirms vēlēšanām, - ir ļoti daudz darbinieku rajonā, kam nav attiecīgās izglītības....

un par interviju - es gan neteiktu, ka liela problēma ir vienotu saistošo noteikumu izstrāei - vajag tikai ķerties klāt un to izdarīt...

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 16:59

zanei

kāpēc tu domā ka N.ŗaujas amatā? viņu, tāpat kā M.izvirzīja darbinieki, kuri uzticas tieši viņai. Vai tas ir slikti? Par laiskumu un lēnumu runājot - ne visi ir radīti, lai dietu un dziedātu, ir arī citi darbiņi darāmi, ne sliktāki un mazsvarīgāki. parunājusi ar N kādreiz esi?

pirms 12 gadiem, 2009.08.03 19:32

Jānis

Ha,ha smiekli nāk par visiem "grādiem".Man vienalga cik Magonei "grādu",uzskatu,ka cilvēkam ir jāstrādā.Intresanti,kā tādos gados ieguva tik daudz grādu,acīmredzot darba vietā bija daudz brīva laika.Cilvēku jāsāk vērtēt pēc darbiem nevis "grādiem".

pirms 12 gadiem, 2009.08.04 08:22

Ivars B

Sociālajā jomā būs ļoti daudz darāmā. Šķiet Valkas novadā nevar samierināties ar vēlēšanu rezultātu. Abas kandidātes ir neabšaubāmi profesionāles šajā jomā, izšķirošo lomu šeit spēlēja piederība politiskai partijai. Tāpēc aktivi iesaistaties politiskajos procesos, nēsat malā stāvētāji. sabiedrību veidojam mēs paši.

pirms 12 gadiem, 2009.08.04 08:23

neZane

To, ka kāda rāvās amatā, spriežu pēc atsauksmēm šeit, portālā. Ja kāds pēc ievēlēšanas normāli sāktu strādāt un pa kaktiem nebubinātu, arī citiem būtu vienalga, bet, acīmredzot, notiek kaut kāda burkšķēšana.
Par darbinieku izvēlētajiem - komitejas sēdē tika jautāts, kurš no klātesošajiem soc. darbiniekiem vēlas būt dienesta vadītājs. Pēc klusuma Zariņš rosināja, lai paliek N.
Erna bikli pieminēja M. Vijciema S. pateica - M. Tad tika ierosināts izteikties katram pagastu darbiniekam par šīm 2 kandidatūrām, pilsētas darbinieki nebija ieradušies, izņemot N.
Zvārtavas darbiniece teica - M., Vijciema - M., Ērģemes - abas labas; Kārķu - M., Valkas pagasta abas darbinieces - abas labas.
Sēdē deputāti nobalsoja 8 par, 5 pret M. Viens no M. nedraudzīgās partijas izteicies, ka balsoja par M., jo viņam nepatika tas, kā N. komitejas sēdē runāja, kad soc. darbinieku pieredzes apmaiņas braucienus nosauca par tusiņiem, kas patiesībā tiešām bija pieredzes apmaiņa ar nopietnu programmu.
Vienai pagasta darbiniecei nepatika N. attieksme, it kā pagastos darbinieki daudz neko nesajēgtu, kaut šie darbinieki šo lietu zina ļoti labi, jo vienā personā dara pilnīgi visu. Kaut N. centās dažas pagastu darbinieces paslavēt, ka ar to un to veidojas sadarbība, izklausījās neīsti.
Droši vien, ka pagastos strādājošiem nav svarīgi, kas vada dienestu, jo darbs pagastos būs jāizdara tāpat vienpersoniski un atbildība gulsies uz pašu, tomēr negribas, ka vadītājs ir švakāks par pašu. Arī liela rosīšanās var dot cerību, bet aizdomīgs, šaubīgs skatiens nerada iedvesmu darboties.

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 11:08

SD

neZanei. Vai nosodat ka novada pārvalžu sociālie darbinieki šim amatam neizvirzīja paši sevi?

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 12:08

neZanei

Kāpēc neatklāj savu vārdiņu, kolēģe? Kopā vien būs jāstrādā. Kāpēc nesaki, ko pati darīji komitejas un domes sēdē, bet atreferē citu teikto un it kā teikto - tātad tavas fantāzijas augļi. Tas neliecina ne par tavu profesionalitāti, ne attieksmi pret kolēģiem, ne arī vēlmi strādāt kopā visiem vienā kolektīvā. Gan deputāti, gan darbinieki pašvaldībā ir vienots kolektīvs.Vismaz es savā naivumā tā cerēju. Un, ja sākam ar klačām un nekorektu attieksmi jau tagad, negribu pat domāt, kas notiks vēlāk.
Uz tikšanos.

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 13:22

Valka