Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Martā Valku apmeklēs Pasaules Rotari kustības prezidents 1

Šodien visā pasaulē Rotari kustība atzīmē 105., bet Valkas Rotari klubs - 11. pastāvēšanas gadadienu. Tam par godu vietējie rotarieši nolēmuši savākt vismaz 105 kilogramus makulatūras Valkas bērnudārza "Pasaciņa" aktivitātēm.

Vakar līdz dienas vidum jau bija savākts vairāk nekā 200 kilogrami makulatūras. Tā nepieciešama, lai bērnudārzs varētu veiksmīgi piedalīties Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas rīkotajā akcijā, un tās ietvaros iegūtu vērtīgo balto papīru - par katru nodoto tonnu makulatūras iestāde tiek pie pieciem kilogramiem balta papīra.

Rotari klubi darbojās 200 pasaules valstīs. Rotarieši savu jubileju nolēmuši atzīmēt, izdarot labu darbu. Piemēram, kāda kluba biedri savas pilsētas dzīvnieku patversmē apņēmušies nomazgāt visus suņus, kāda cita kluba prezidents nolasīs zinātnisku priekšlasījumu. Valcēnieši vienojušies par vienreizēju akciju - makulatūras vākšanu.

Valkas Rotari kluba prezidente Ina Nagle slavē aktīvākos akcijas atbalstītājus - Lailu Ozoliņu, Ināru Niedrāju, Maksi Stepīti un Gitu un Juri Krastiņus.

Pašlaik Valkas Rotari klubā aktīvi darbojas 19 biedru. Svinīgo vakariņu laikā rotarieši pieminēs padarītos darbus, kā arī izvērtēs visas Latvijas mērogā slaveno projektu par Valkas novada otrklasnieku un skolnieku, kuri mitinās Valkas ģimnāzijas internātā, pusdienu finansēšanu.

I. Nagle atzīst, ka mūsdienās arī rotariešiem reizēm ir grūti darīt labas lietas, par to nesaņemot atlīdzību, tomēr vēlme padarīt kaut par niecīgu kripatiņu labāku dzīvi tiem, kuriem šodien neklājas viegli, esot stiprāka. Valkas kluba aktīvisti ar prieku savā klubā uzņems jaunus biedrus, tikai tiem jāiztur svarīgs pārbaudījums - jāsaņem pārējo rotariešu piekrišana.

To, ka valcēniešu projekts ieinteresējis arī citu valstu rotariešus, apliecina Pasaules Rotari kustības prezidenta Džona Kerija vēlme martā ierasties Valkā, lai apmeklētu skolas, aprunātos ar skolniekiem, kā arī iepazītos ar vietējiem rotariešiem. I. Nagle atklāj, ka 105 gadu laikā Latvijā ne reizi nav ieradies tik godājams viesis no Rotari kustības.

Rotarieši jau sākuši gatavoties robežtirgum, kas tradicionāli Valkā notiek maija sākumā. Līdz šim kluba biedri rīkoja labdarības akcijas, lai savāktu līdzekļus konkrētam mērķim, piemēram, bērnu rotaļlaukuma un skeitparka labiekārtošanai, mūzikas instrumentu iegādei vietējās mūzikas skolas vajadzībām, kā arī gaisa mūzikas ierīkošanai.

Par to, kam šoreiz vāks līdzekļus, domas vēl dalās. Iespējams, turpināsies līdzekļu vākšana rotaļlaukumam un skeitparkam vai arī jaunu galdu iegādei, kas nepieciešami tirgus rīkošanai.

Komentāri 1

jaaaa

Vai mineetos 105 kg. veido Pasaciņas vadiitaija un tas 6 graamatas kuras tur rokaa Inas kundze? Nu taa vismaz foto izskataas.......
Taa diivaini pie mums sanaak - aarvalstu Rotarieshi finanee muusu beernu briivpusdienas, bet 19 vieteejie ''sabiedriibas kreejumi'' to nosvinees ar sveetku vakarinaam!

pirms 9 gadiem, 2010.02.25 21:26

Valka