Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Militāro mācību laikā Valkas novadā pārvietosies karavīri un būs dzirdami kaujas imitācijas trokšņi

Līdz 13.maijam Valkas novadā pa autoceļu P23 un tā apkārtnē, kā arī Valkas pilsētas teritorijā norisināsies militāro mācību “Siil 18” (“Ezis 18”) aktīvā fāze, kurā piedalīsies vairāk nekā 900 zemessargu un karavīru no Latvijas bruņotajiem spēkiem, Igaunijas Aizsardzības spēkiem un Kanādas vadītās NATO kaujas grupas. 

Militārā vingrinājuma laikā pa autoceļiem un to pieguļošajām teritorijām pārvietosies karavīri un militārā tehnika, radot kaujas imitācijas troksni un īslaicīgi ierobežojot satiksmi:

- 5.–10. maijā Valkas novada Sēļu apkārtnē pa un ap autoceļu P23; 

- 7.–8. maijā Alūksnes novadā pa autoceļu A2 no Igaunijas robežas līdz Veclaicenei un maršrutā Alūksne–Strautiņi, kā arī Apes novadā maršrutā Alūksne–Gaujiena;

- 8. maijā uz autoceļa A2 no Igaunijas robežas līdz pagriezienam uz Api;

- 9. maijā uz autoceļa A2 no pagrieziena uz Api līdz Gaujienai un Virešos; 

- 10.–11. maijā uz autoceļa P23 (kontrolposteņu darbības laikā ierobežota satiksme; vēlams lietot autoceļu P24);

- 10.–12. maijā no Alūksnes un Gulbenes cauri Smiltenei uz Valku; 13. maijā – no Valkas uz Alūksni un Gulbeni;

- 12. maijā Valkā gar veco dzelzceļu un tam pieguļošajās ielās, kā arī “Zāģezerā”.

- 12.– 13.maijā Valkā.

Militāro mācību “Siil 18” aktīvā fāze noslēgsies 13. maijā plkst.11.00 Valkā, Lugažu laukumā. Noslēguma ceremonijā būs iespēja aplūkot militāro mācību dalībnieku ekipējumu un militāro tehniku.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos novada un pilsētas teritorijā, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu apvidū.

Jautājumu gadījumā, lūdzu, zvanīt 27327669.


Valka