Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ministrs K. Gerhards ar Valkas pašvaldības pārstāvjiem pārrunā sadarbības teritoriju veidošanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, ceturtdien, 2016. gada 3. novembrī, darba vizītes laikā Valkā ar novada domes pārstāvjiem pārrunāja sadarbības teritoriju veidošanu.

 

Ministrs tikšanās laikā iepazīstināja Valkas pašvaldības deputātus ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikumu – sadarbības teritoriju veidošanu, tādējādi palielinot reģionu ekonomiskās attīstības potenciālu un pašvaldību sadarbību publisko pakalpojumu sniegšanā.

 

K.Gerhards uzsvēra: “Latvijas reģionu līdzsvarotas attīstības priekšnoteikums ir konkurētspējīgas un spēcīgas pašvaldības. Pašreizējā situācijas analīze liecina, ka novadu pašvaldības Latvijā ir ļoti atšķirīgas. Šobrīd 38 novadi Latvijā neatbilst likumā noteiktajam novadu veidošanas kritērijam - vismaz 4000 iedzīvotāju novadā. Arī novadu pašvaldību sistēma iedzīvotāju skaita ziņā ir ļoti neviendabīga - 80% iedzīvotāju dzīvo 38 pašvaldībās, bet 81 pašvaldībā 20% iedzīvotāju. Visas šīs atšķirības atstāj tiešu ietekmi uz iedzīvotāju un uzņēmēju iespējām saņem kvalitatīvus pašvaldības sniegtos pakalpojumus. Mūsu priekšlikums ir apzināt un noformulēt ieguvumus, kādus iedzīvotājiem un uzņēmējiem var sniegt pašvaldību mērķtiecīga sadarbība."

 

Atgādinām, ka turpinot darbu pie pašvaldību sadarbības teritoriju izveidošanas, kā to paredz valdības rīcības plāns, VARAM uzsākusi diskusijas ar pašvaldībām un sociālajiem partneriem par sadarbības teritoriju izveidošanas principiem. 2016.gada 24.oktobrī VARAM notika tikšanās ar pašvaldībām, LPS, LLPA un citu iestāžu pārstāvjiem.

 

Darba vizītes laikā K.Gerhards piedalījās arī Ekoskolas Zaļā karoga pacelšanas ceremonijā pie Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas ēkas. Ekoskolu programma kā viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, ir īpašs ieguldījums vides apziņas veicināšanā sabiedrībā. Šajā mācību gadā Latvijā 125 skolas saņem Zaļo karogu, bet vēl 57 skolas iegūst Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Valka