Muzeju nakts pārliecina, ka muzejs nav nekas sastindzis

Sestdien notikušo Muzeju nakts pasākumu apmeklēja apmēram 350 cilvēku. Viņi nāca, gāja un izvēlējās sev interesantāko - kam mūzika, kam izstāde par muižām, kam pankūku ēšana vai teātris.

"Šķiet, ka viss iecerētais izdevās. Lielas cerības liku uz jauniešu teātri, un tas patiesi spēja atraisīt publiku," uzskata saieta vadītāja Ligita Drubiņa.

 Ligitai tērps ir tapis šūšanas darbnīcā "Skroders" pēc 19. gadsimta otrās puses fotogrāfijām. Viņa iejutās Jāņa Cimzes māsas Kristīnes tēlā un ir pateicīga visiem labajiem cilvēkiem, kuri palīdzēja īstenot šo pasākumu. Ligitu priecē arī Valkas ģimnāzistu Venta Kraukļa un Reiņa Labuča attieksme, kuri lieliski iejutās Cimzes semināristu lomā.

Liela piekrišana bija pankūku darbnīcai lielajā saimes istabā. Galvenās cepējas - Inese Kizjakina un Maruta Stabulniece. Savukārt stafāžas izgatavoja mākslas skolas audzēknis Viesturs Ēķis un tās ir viņa diplomdarbs.

Muzeja apmeklētāji labprāt fotografējās, lai izskatītos kā Cimzes laika personāži. Nākamreiz muzejā pie stafāžām varēs fotografēties pilsētas svētkos 6. jūnijā.

Valka