Nacionālā apvienība: Valkā ar jaunu sparu atdzimst Tautas partijas zagšanas tradīcijas 71

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"-LNNK (VL-TB/LNNK) līderisValkas novadā Aivars Sjademe ir pārliecināts, ka vēlētājus ir pievīlusi tieši koalīcijā iekļuvusī Vidzemes partija, kas tagad pēc saviem ieskatiem cenšoties "apzagt" novadu.

"Redzot Tautas partijas politiķu ienākšanu Valkas novada domē, nākas secināt, ka suns spalvu met, bet tikumu nē. Žēl, ka viņi nav mainījušies un atkal ir pievīluši vēlētājus," aģentūrai LETA sacīja Sjademe.

Viņš arī pauda nostāju, ka domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) no vārdiem par strādāšanu novada labā pie darbiem patlaban vēl neesot ķēries. "Vienīgais Kraukļa darbs šobrīd ir intensīvas kadru pārbīdes un kabinetu dalīšanas. Tiek izdomāti jauni amati un darba apraksti no Vidzemes partijas Valkas novada domē ievēlētajiem deputātiem, izsvītrojot tos pienākumus, kurus likums aizliedz pildīt, bet algu saglabājot iepriekšējā līmenī, papildus vēl piemaksājot piemaksu par deputātu pienākumu pildīšanu," norādīja Sjademe.

Tāpat aģentūrai LETA viņš norādīja, ka jau pirmajās Vidzemes partijas valdīšanas dienās nācies meklēt direktorus jaunām skolām. Kā aģentūru informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Medne, rīt, 23.jūlijā, Valkas novada domes sēdē tiks izskatīta Kārķu pamatskolas un Ozolu pamatskolas direktoru iecelšana amatā. "Ne jau labas dzīves dzīti, talantīgi pedagogi, kuri skolas veiksmīgi ir izvadījuši cauri šiem grūtajiem krīzes gadiem, ir spiesti atstāt amatu," norādīja Sjademe, savukārt Medne aģentūrai LETA pastāstīja, ka abas iepriekšējās direktores no amata aizgājušas, jo sasniegušas pensijas vecumu.

VL-TB/LNNK kritika Vidzemes partijas virzienā ir arī par budžeta jautājumiem. Pēc Sjademes teiktā, līdz pat šim brīdim Vidzemes partija nav nākusi klajā ar priekšlikumu Valkas novada budžeta grozījumiem, sakārtojot domes izdevumu struktūru un palielinot finansējumu kultūrai, skolām, sociāliem jautājumiem un citām vajadzībām. Tajā pat laikā viņš norādīja, ka dome ir paguvusi iegādāties jaunas mēbeles.

Sjademe aģentūrai LETA pauda nostāju, ka pirmsvēlēšanu laika solījumi jau aizmirsušies - netiek domāts ne par pensiju paaugstināšanu, ne jaunu darba vietu radīšanu, ne saimnieciskās dzīves aktivizēšanu, - tikai kā sakārtot darba aprakstus esošiem Vidzemes partijas deputātiem.

Savukārt Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis aģentūrai LETA norādīja - lai novadu pārvaldītu iespējami efektīgi, ir nepieciešams sakārtot arī vadības struktūru, lai amatus novada vadībā ieņemtu piemērotākie un prasmīgākie kandidāti. Tajā pat laikā viņš noliedza Sjademes pārmetumus par novada vajadzību un iedzīvotājiem doto solījumu ignorēšanu.

Kā pastāstīja Krauklis, jaunais sasaukums savu darbu ir sācis ļoti strauji un ar vairākiem būtiskiem lēmumiem novada iedzīvotāju labā. Ir sākti vairāki projekti par apgaismojuma nomaiņu, mūzikas skolas siltināšanu, tāpat sākta pludmales volejbola tradīcija novadā, tā attīstot sporta aktivitāšu klāstu, un pieņemti citi būtiski lēmumi.

Savukārt pārmetumus Vidzemes partijas virzienā, kas saistīti ar abu līdzšinējo direktoru aiziešanu no amata, Krauklis uzskata par absurdiem, jo abas direktores labprātīgi atstājušas amatu, kā arī pašas piedalījušās vērtēšanas komisijā, izraugoties jaunos amatu kandidātus, informēja Krauklis.

Uz Sjademes pārmetumiem par budžeta jautājumu atstāšanu novārtā Krauklis atbildēja, ka vairākās finanšu komitejas sēdēs šie jautājumi ir skatīti, par tiem ir aktīvi diskutēts, tomēr pats nacionālās apvienības saraksta līderis uz nevienu no šīm sēdēm nav ieradies.

Kopumā Sjademes pārmetumus Krauklis vērtē kā nepamatotus. "Ir grūti komentēt, kādēļ cilvēki mēdz sacīt tik aplamas lietas." Aģentūrai LETA viņš norādīja - ja novadā kaut kas tiktu darīts pretlikumīgi vai tiktu pieņemti lēmumi, kas nebūtu saskaņā ar iedzīvotāju interesēm, pirmie protestētu paši iedzīvotāji, kas Valkā uz vietas redzētu notiekošo. "Te visi viens par otru visu zina," viņš sacīja, norādot, ka domes darbā iedzīvotāji jau iepriekš paredzējuši godīgu attieksmi, tādēļ sniedzot tik lielu vēlētāju atbalstu tieši Vidzemes partijai.

Uz jautājumu par to, kādēļ viņa virzienā Valkas novada domē tiek raidīti tik spilgti pārmetumi, Krauklis aģentūrai LETA nevarēja komentēt, vien norādīja, ka Vidzemes partija tuvākajā laikā plāno atbalstīt VL-TB/LNNK pārstāvju iecelšanu izpilddirektora un izpilddirektora vietnieka amatos, tādēļ iespēja, ka nacionālās apvienības pārstāvji varētu justies nenovērtēti novada domē, diez vai varētu tikt uzskatīta par variantu, pieļāva Krauklis.

Par izpilddirektoru Vidzemes partija plānojot atbalstīt Aivara Cekula (VL-TB/LNNK) kandidatūru un izpilddirektora vietnieka amatā - Gunta Bašķa (VL-TB/LNNK) kandidatūru.

LETA jau ziņoja, ka nacionālās apvienības rīcību Valkas novadā, kandidātu saraksta priekšgalā izvirzot pārvalžu vadītājus, novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) vērtē kā neētisku un ne īsti godīgu, aģentūrai LETA šorīt atklāja Krauklis.

Viņaprāt, nacionālā apvienība, izveidojot savu kandidātu sarakstu, jau priekšvēlēšanu laikā ir rīkojusies neētiski un negodīgi, izmantojot iedzīvotāju pasivitāti, sekojot līdzi likumiem, tādējādi liekot iedzīvotājiem noticēt, ka novada ietekmīgākie un populārākie cilvēki - pagastu pārvaldnieki - vadīs novada domi. "Uzskatu, ka nav godīgi, ka saraksts galvenokārt sastāv no tādiem cilvēkiem, kas nemaz neplāno būt deputāti," atzina Krauklis.

Savukārt nacionālās apvienības vairākkārtējo deputātu nomaiņu Krauklis komentēja kā sekas šai negodīgajai priekšvēlēšanu laika rīcībai. Arī iekšējās partijas nesaskaņas liecinot par neskaidriem kopīgajiem mērķiem partijā. "Ja pirmais Aivara Sjademes darbs, esot deputātam, bija pieprasīt savai partijas biedrei Sandrai Pilskalnei uzrādīt dokumentus par tiesībām apvienot amatus, ar piebildi pieprasījuma beigās, ka dokumenti tiks iesniegti Korupcijas novēršanas un apkarošana birojam (KNAB), tad tas kaut ko liecina par partijas iespējām sastrādāties," atzina Krauklis.

Savukārt nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Valkas novadā Aivars Sjademe aģentūrai LETA noliedza apgalvojumu, ka partijas saraksts apzināti būtu veidots tā, lai kā pirmie būtu norādītas personas, kas domē neplāno strādāt.

"Visi kandidējām ar domu, ka gribam darboties novada labā, un bija mums savas idejas, kuras, ja būtu bijis iespējams īstenot, visi labprāt īstenotu, bet Vidzemes partija tagad tās visas pilnībā ignorē," atzina Sjademe, norādot, ka ir tikai loģiski, ka par deputātiem tapušie NA biedri, gribot tomēr kaut ko ietekmēt novadā, labāk paliek kā pārvalžu vadītāji.

"Ja mēs būtu koalīcijā un varētu īstenot savas idejas, noteikti situācija būtu cita un arī motivācija deputātiem būtu daudz lielāka," sacīja Sjademe. Aģentūrai LETA viņš pauda pārliecību, ka patlaban par domes deputātu kļūt aicinātais Aivars Gailis (VL-TB/LNNK) varētu būt pēdējā kadru nomaiņa Valkas novada domē no nacionālās apvienības saraksta. Viņš varētu palikt deputāta amatā, taču deputātu nomaiņa varētu notikt Vidzemes partijas vidū, jo šajā sarakstā esot gan pašvaldības īpašuma apdrošinātāji, gan saimniecības daļas vadītāji, gan citi pakalpojumu sniedzēji pašvaldībai.

Savukārt Krauklis aģentūrai LETA apgalvoja, ka problēmas šī situācija neradīs, vienīgi, kad tiks pieņemti domes lēmumi, kas skar konkrēto deputātu pakalpojumu sniegšanu, šie deputāti no balsojuma atturēsies. "Tā darīt ir likumīgi, un citādi jau mazās pašvaldībās vispār nebūtu iespējams atrast deputātus," norādīja Krauklis.

Tāpat jau ziņots, ka līdz šim Valkas novada domē deputāta mandātu nesavienojamības dēļ nolicis jau ceturtais deputāts no nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) saraksta, aģentūru LETA informēja Valkas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Helēna Kurme. Kā pastāstīja Kurme, patlaban par domes deputātu aicināts būt Aivars Gailis (VL-TB/LNNK), kura kļūšana par novada domes deputātu tiks izskatīta nākamajā domes sēdē 25.jūlijā.


Komentāri 71

vēlētājs

Izpilddirektora vietnieka amats. Tāds tak nebija.
Ir cilvēks...vajag amatu. Normāli jau būtu- ir amats, vajag cilvēku!

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 09:57

Smilteniete

Mums arī nebija algots vietnieks, bet Kukainim tak vajag vispirms algu, bet darbs var pagaidīt.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 10:04

skolotāja

Nu skolu direktores no amata gan neaizgāja Kraukļa kunga dēļ. Ko nu var melst!

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 10:05

Kaza

"Tāpat aģentūrai LETA viņš norādīja, ka jau pirmajās Vidzemes partijas valdīšanas dienās nācies meklēt direktorus JAUNĀM SKOLĀM!"
Kur ir Valkas nov. jaunas skolas?
Vai jauni direktori uz katriem 50 bērniem bija vajadzīgi?

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 10:06

kukū

Aivar,kā tev ar galvu? Cik ilgi sevi par apsmieklu taisīsi,atpūties tak!

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 10:17

...........

Štrunts par to galvu, nav mūsējā. Labāk prasiet, kā viņš turpmākos gadus taisās sadzīvot ar to konkrēto ''spalvaino suni''.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 11:54

Ilva

krauklis citadak nevar, stradat nav macits tatad ir jaz(cenzets)

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 10:28

XXX

Žēl, ka NA pārstāv tik aprobežoti cilvēki.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 10:39

Sēļi

tie sakarīgākie NA kandidāti netika ievēlēti, jo vadība visiem paziņām, draugiem, arī svešiem cilvēkiem, lika svītrot tos laukā, baidīdamies, ka paši netiks.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 13:10

vēlētājs

Vēl jau Ozoliņas kundzei arī tika izdomāts vēl viena priekšsēdētāja vietnieka amats, tagad šis mistiskais izpilddirektora vietnieka amats. Nu jāsāk ticēt, ka tiešām novadā treknie gadi sākušies, ka šādi amati, ar ne tām mazākajām algām, rodas kā sēnes pēc lietus. Neticu, ka šo amatu pienesums būs lielāks, nekā viņu atalgojumu slogs novada nodokļmaksātājiem. Neticu. Vēlēju par VP, bet šādi gājieni mani pārteidz...esmu vīlies...jau nepilnus 2 mēnešus pēc vēlēšanām. Skumji.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 10:52

vai tad

vai tad Unda nav vietnieks bez algas?

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 16:28

laimdota

Nemaz nelasot šos murgus līdz galam, pārņem sašutums. Vecās direktores jau nolēma pamest darbu skolā pirms vēlēšanām un bija jau arī laiks, vismaz Kārķos, ir jāspēj cilvēkam pašam ieiet kabinetā. Sjademe ir mazs, apvainojies zēniņš, kuram pašam ir reti debilas metodes, domājošus un gudrus cilvēkus sev neciešot blakus. Viņam vajadzīgs aunu bars, kurš bez ierunām pakļaujas. Esot izmetis vienu gudru cilvēku no savas partijas grupas un tagad pieķēries otram, aizmirstot, ka šis otrs nemaz nav viņa sabiedrotais un pēc vēlēšanām aizmirsis uzprasīt, ko šis otrs cilvēks atbalsta un domā. Patiesībā šis otrs ir sen jau pats no viņa aizgājis un Sjademe cīnās pats ar sevi. Atradīsies daži nesaprašas, kam Sjademe atkal izliksies varonis. Jau tagad ir skaidrs, ka ar šādu vadoni drīz pajuks kārtējā Sjademes partijas grupa un varēs raudzīties pēc nākamās. Ja Krauklis iedotu šim kādu labi apmaksātu amatu, dziesmiņa skanētu citādi, bet ceru, ka mērs turēsies kā vīrs un nepakļausies šantāžai.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 11:00

klau Sjamed

varbut ierosinat atlaist tevi no Svetakas Latvijas idejas - nacionalisma - neseja amata?

tu man atgadini Dobeli, ari bija tads klauns kurs tikai blaustijas, paldies Dievam, Riga vecos aunus nomainija, bet novados aug jaunie.

neliekas Sjamed, ka ar savu ricibu tu kroplo Sveto Ideju? Nu kads tu nacionalists esi? Tu esi tirgus baba, runa, runa, runa. Darbi kur? Labak butu izveidojis RP atvasinajumu, tur ari klauni, nebutu svess.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 11:00

pārsmējos

Kopš kura laika pašvaldības palielina pensijas??? Un sociālais budžets jau tā pārāk uzpūsts, dala naudu pa labi un kreisi un degradē cilvēkus.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 11:02

//

Šis raksts parāda cilvēka intelektu un bildē arī tāds raudulīgs skats. Ak, nabadziņš, kāpēc nepiedzimi ātrāk, revolūciju laiks būtu piemērotāks. Priekš kam vispār skoliņām ar 40 bērniem direktores, lai būtu Valkas skolas filiāles. Skolu direktora alga mazā skolā lielāka kā pārvaldniekiem, kaut tiem darba lauks plašāks.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 11:08

zane

Bezgala žēl ka Nacionālās Apvienības rindās saviesušies
pilnīgi IDIOTI un degradē šīs partijas jēgu. Pēdējais laiks
konsultēties ar partijas vadību un šie idioti, kas pilnīgi
zaudējuši kontroli, no partijas ar steigu JAIZOLĒ!!!

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 11:15

Miza

Kaut kā jau jādzīvo... ja nevar savādāk, tad arī šitā būs labi.
Pilskalnei ar KNAB-u piedraudēja, a pats? Vai iesniegums par zagšanu ir uzrakstīts?
Gudri kakāt, nav gudri darīt :)))

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 12:21

Miza

"Par izpilddirektoru Vidzemes partija plānojot atbalstīt Aivara Cekula (VL-TB/LNNK) kandidatūru un izpilddirektora vietnieka amatā - Gunta Bašķa (VL-TB/LNNK) kandidatūru." Lūk šito nesaprotu? Vai tiešām vajag Cekulu par izpilddirektoru, ja pats netiek gadā, vajag vietnieku.
Tad lai ja Bašķis paliek, tas it kā viens pats (kopā ar palīdzi) tika galā.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 12:23

knābis

tieši manas domas

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 12:27

-

Prasās pēc prasības iesniegšanas tiesā par apmelošanu

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 12:24

Juhans

Arī uzvarēt jāprot ar godu, un vispirms jācenšas nevis dalīt un taisīt amatus (par kuriem algu maksā vēlētāji), bet gan pildīt vēlētājiem dotos solījumus. Gaidu argumentētus iebildumus, ja kādam tādi ir.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 13:10

murgs

Aivars izgāžas kā veca sēta. Var jau diskutēt par to,ko vajag un ko nē,taču laist šitādu idiotismu-nu tur jābūt slimam.Un kas ko apvainoties par Kraukļa teikto-nu ir taču tā,ka pārvaldnieki zināja,ka neies uz 100 latiem par deputātiem! Nu tagad redzam kas sanāk: Pilskalne un Gailis. Pilskalne nevēlama,īstais iemesls,kāpēc šitais ļembasts-dabūt iekšā Gaili. Atslēdzniekam Gailim 100 gadu citādi neredzēt deputāta mandātu! Un pašam Vadonim vajag labu amatu-kur nav jāstrādā! Un Štrunts,ka Cekulam un Bašķim - 2 no trim ievēlētajiem taisās dot augstus amatus! Vadonis ir neapmierināts!!

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 13:18

umurkumurs

Vai ar vārdu vadonis domāts Kraukļa kungs? Cita vadoņa Valkas novadā pašlaik nav.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 13:24

Juhans

Pašvaldības tiešā ceļā nevar nevienam palielināt pensijas. Tas nu gan Sjademes kungam būtu jāzina, ja viņš grib būt valstsvīrs savā novadā. Bet arī Kraukļa kungs nav nekāds sava novada valstsvīrs, tikai personīgu lietu bīdītājs un jaunu, tikai draugiem vajadzīgu amatu izgudrotājs. Valkas novadam jāizaudzina jauna, gudrāku un izglītotāku vadītāju paaudze.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 13:20

Miza

Daļēji piekrītu, bet! Arī pēc iepriekšējām vēlēšanām nez kāpēc uzvarētāji sāka strādāt ar savām komandām. Alberga kungs ar visām rajona padomes dāmām ieradās vadīt novadu. Jeb es kļūdos?

Nevienu kolektīvu nevar vadīt, ja nav uzticības personas. Katrs mēs gribam blakus kādu, kuram var uzticēties, ar kuru var pārrunāt projektus.
Kas, domājat, ja notiktu brīnums un Sjademi ievēlētu domes priekšsēdētāja amatā, viņš sirsnīgi strādātu ar visiem esošiem kadriem? Nesmīdiniet mani! Es pat zinu nosaut dažus, kuri vienalga kāda iemesla dēļ tiktu atlaisti uz dienu un nemaz vainīgs viņš nejustos.
Vienvārdsakot, divkosība visapkārt. Jautājums tikai, kurā pusē problēmai esi.. :)

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 13:55

Atbilde Mizai no Juhana

Man nav nekādu ilūziju par Sjademes kungu, un sen jau nav ilūziju par Ventu Kraukli. Kā jau teicu, novadam jāizaudzina jauni kadri, ko likt veco lapsu vietā.

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 14:02

Miza

Es esmu skeptiķe. Zosu fermā cīrulītis nedzīvo :)
Valka ir īpaša vieta Latvijā. Jauniešu tikpat kā nav, pensionāri vien. Strādājošo iedzīvotāju lielu daļu nodarbina valsts vai pašvaldības. Fakts, ka darbaspēks valsts iestādēs tiek "ievests" no Smiltenes vien runā pats par sevi. Nu kas te var būt! Viens vienīgs donkihotisms :((

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 14:17

Valka