Nākamgad Valkas novadā paaugstināsies NĪN 7

Ar nākamo gadu Valkas novadā nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) tiks paaugstināts no 0,2% uz 0,3% no īpašuma kadastrālās vērtības, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes NĪN administratore Daira Zalužinska.

Tāpat dome lēmusi izveidot Vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvju klasificēšanas komisiju, kas jau tuvākajā laikā sāks Valkas novada ēku apsekošanu un degradējušo ēku apzināšanu, lai no 1.janvāra sāktu šādu ēku radītā riska iedzīvotājiem apkarošanu, pastāstīja Zalužinska.

No nākamā gada nesakoptu un vidi degradējošu būvju īpašniekiem, komisijai konstatējot ēkas stāvokli, tiks nosūtīts brīdinājuma protokols, kas paredzēs iespējas sakārtot degradējošo būvi vairāku mēnešu laikā, lai novērstu šādu ēku radīto apdraudējumu. Ja būves īpašnieks izvēlēsies nepildīt protokolā noteiktos uzlabošanas darbus, pēc noteiktā laika perioda būve tiks aplikta jau ar paaugstināto nodokli 3% apmērā no kadastrālās vērtības, norādīja Zalužinska.

Aģentūrai LETA viņa atzina, ka dome patlaban strādā pie saistošo noteikumu sastādīšanas un pēcāk apstiprināšanas, kas noteiks, kādas ēkas ir uzskatāmas par degradējošām un bīstamām, kā arī to, kāds laika intervāls tiks dots būvju īpašniekiem, lai sakārtotu savu īpašumu.Vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvju klasificēšanas komisiju vada izpilddirektors Aivars Cekuls, bet komisijas locekļi ir būvinženieris Māris Zālītis, Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi, juriste Aija Jurjāne, kā arī deputāts Aivars Sjademe.

Kā norādīja Zalužinska, līdz janvārim komisija apsekos visu Valkas novadu, lai apzinātu īpašumus, par kuriem to īpašnieki nerūpējas pienācīgi.Pašvaldība cerot, ka šāds lēmums liks sarosīties nesakopto būvju saimniekiem un tie centīsies sakārtot savus īpašumus. Pēc Zalužinskas teiktā, Valkas novadā ir ļoti daudz pamestu, sagruvušu māju, fermu, garāžu un šķūņu.

Komentāri 7

cents

Būtu vēlams, lai vispirms dome sāk ar sevi un sakārto savus īpašumus-meliorācijas rajonā, stacijas zonā, un soda tos, kas šos īpašumus gadiem nesakopj, neko nedara to sakopšanai, par tiem kauns no iebraucējiem un draugiem, kuri brauc pa jauno apvadceļu..

pirms 6 gadiem, 2013.10.25 20:27

a kas slikts melioracija rajonam?

tas ir periferija, to ir jasaprot. ar tadu merki apvedcels ari tika buvets. ta nav pilsetas vizitkarte. ja grib ko aplukot tavi draugi, lai pie pirma luksofora griez pa kreisi, no igaunijas braucot, vai dur taisni ja no rigas..

pirms 6 gadiem, 2013.10.25 22:45

kārtējais"veiksmes stāsts"Prieks Dombrovskim,varēs aldziņu palielināt.

pirms 6 gadiem, 2013.10.26 00:44

Anita

Vai tas ir pareizi? Daudzīvokļu mājas paliek vecākas, sienas saplaisājušas, nodokļi lielāki. Komisijai vajadzētu apsekot arī šīs mājas. Piemēram, Viestura ielu 3. kuru jau komisija apsekoja 2002.g.

pirms 6 gadiem, 2013.10.26 06:13

dzivoju privatmaja

nav ko dzvot putnu buri. sim psrs skuniem resurs bija 40 gadi. rekini pats cik palika. daudzi jau dzivo ekas kas pareizak butu jaukt nost.

noperc privatmaju un dzivo kaut 200 gadus viena vieta.

pirms 6 gadiem, 2013.10.26 11:19

Vents

Piedodiet, bet man Andrim un Aināram nauda jāpārskaita. Viņiem vajag naudu.

pirms 6 gadiem, 2013.10.26 16:15

Valka