„Nākotnes pilsētas spēles” laikā izstrādā radošas idejas Valkas novada ilgtspējīgai attīstībai 3

Divas dienas, 7. un 8. aprīlī Valkā norisinājās Britu Padomes un biedrības „Zināšanu un inovācijas sabiedrība" organizētā „Nākotnes pilsētas spēle". Tajā piedalījās dažādu nozaru un vecumu grupu novada iedzīvotāji, kuri bija sadalīti 5 komandās. Spēles laikā kopīgiem spēkiem tika izstrādātas vairākas radošas un inovatīvas idejas ilgtspējīgai Valkas novada attīstībai.

Spēles rezultātā kopumā tika izstrādātas aptuveni 50 idejas. Saskaņā ar spēles nosacījumiem, pārdomājot arī idejas realizācijas iespējas, katrai komandai no savām 10 radītajām idejām bija jāpilnveido un jāattīsta tikai viena. Katras komandas viena izvirzītā iecere savstarpēji sacentās ar pārējām un uzvarētājs tika noteikts balsojot spēles dalībniekiem, pieaicinātajiem ekspertiem un spēles vadītājiem.

„Nākotnes pilsētas spēles" ietvaros tika radītas un savā starpā konkurēja idejas „WALCIENS", „+/- KONTROLE", „SĒŅU TŪRE", „VALKAS VĒSTNIECĪBA" un „STRAUMES ENERĢIJA". Kā uzvarētāja tika atzīta iecere par „VALKAS VĒSTNIECĪBAS" izveidi Rīgā, Valkas ielā. Jaunizveidotajā „vēstniecībā" būs iespējams iegūt visa veida informāciju par Valkas novadu - uzņēmējiem, tūrisma iespējām, pasākumiem, māksliniekiem, nozīmīgām personībām utml., kā arī iegādāties vietējo uzņēmēju un zemnieku saimniecību ražoto produkciju, kas būtu marķēta ar vienotu Valkas novada kvalitātes zīmi.

Komentāri 3

oho

Pieaugušo spēlītes un bezjēdzīga naudas patērēšana, lai kāda institūcija varētu atķeksēt rīkoto pasākumu. Vai ticat jebkautkādai novada attīstībai bez nopietnas ražošanas? No kā gan lai novads attīstītos?

pirms 9 gadiem, 2011.04.19 11:05

arvils

vai nesaprati? attaisīs vēstniecību Valkas ielā, kas ir tik klusa ka ne viena cilvēka tur nav (nu gluži kā Valkā) un abas ielas puses ir mūris bez logiem. Nu ļoti zīmīgi, kāds ir paņirgājies par mums.

pirms 9 gadiem, 2011.04.19 14:47

studente Rīgā

Jā, aizbraucat un novērtējat Valkas ielu Rīgā. Secinājums būs skumjš.

pirms 9 gadiem, 2011.04.20 11:19

Valka