Nakts patversmē Valkā – trīs iemītnieki 1

Kļūstot aukstākam laikam, Valkas nakts patversmes darbinieki prognozējuši vairāk iemītnieku, bet pagaidām te mitinās tikai trīs vīrieši.

Valkas Sociālās aprūpes nama vadītāja Eleonora Bērziņa, kuras pakļautībā ir arī nakts patversme, stāsta, ka kopš oktobra sākuma patversmē sācis nakšņot viens, bet kopš decembra - divi vīrieši. Iemītnieki ir vecumā no 40 līdz 50 gadiem, kuriem nav pastāvīgas dzīvesvietas un darba.

Diemžēl viņi neesot arī īpaši aktīvi uz sabiedrisko darbu, jo neviens neizrādot degsmi tīrīt sniegu poliklīnikas ēkas apkārtnē. Toties viņi saņem sociālo palīdzību, kā arī talonus zupas virtuves apmeklējumam.

E. Bērziņa atklāj, ka vienam no iemītniekiem, kurš ir bezvalstnieks, nav neviena personas apliecinoša dokumenta. Viņš ir bijis Krievijas pilsonis. Pašlaik tiek kārtots jautājums sadarbībā ar Krievijas vēstniecību Latvijā par dokumentu noformēšanu, sākot jau ar dzimšanas apliecību. Pēc dokumentu saņemšanas viņš varēšot kā trūcīga persona pretendēt arī uz sociālajiem pabalstiem.

Nakts patversme darbojas ja ceturto gadu. E. Bērziņa domā, ka tā ir attaisnojusies, jo arvien vairāk, īpaši vīrieši, nokļūst uz ielas. Pērn patversmē kādu laiku mitinājusies arī sieviete, bet viņa aktīvi iesaistījusies sabiedriskajos darbos, kā arī pati spēja sameklēt jaunu dzīvesvietu.

E. Bērziņa novērojusi, ka sievietes daudz aktīvāk iesaistās savas dzīves problēmu risināšanā, savukārt vīrieši vairāk gaida palīdzību no ārpuses. Neviens, kurš pašlaik dzīvo patversmē, nav spējīgs nomaksāt noteikto maksu - 70 santīmus - par vienu diennakti.

Komentāri 1

Antra

ja nevar samaksāt, lai strādā par uzturēšanos.

pirms 10 gadiem, 2011.01.04 17:12

Valka