Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ne vienmēr mazie teātri spēj pārvarēt biklumu, lai savu darbu parādītu Valkā

Sagaidot Starptautisko teātra dienu, sākot no 12. marta, ik piektdienas vakaru Valkas pilsētas kultūras namā varēs skatīties dažādas teātra izrādes. Visas sāksies pulksten 19.00.

"Šī nav pirmā reize, kad uz Valku aicinām tuvākās apkārtnes teātrus. Tas notiek ik pārgadu - vienu gadu notiek Starptautiskais teātru festivāls, bet otru - Valkas apkārtnes teātri," stāsta šīs idejas autors Aivars Ikšelis. Viņš pieļauj, ka ne vienmēr mazie teātri nevar pārvarēt biklumu un saņemties savu darbu parādīt Valkā. Pēc kultūras nama lielās zāles renovācijas teātra spēlētājiem ir kļuvis ērtāk.

12. martā ar Aivara Bankas lugu "Kredīts" viesosies Turnas tautas nama dramatiskais kolektīvs (režisore - Līga Krama). Luga ir ironisks stāsts par kādu ģimeni, kura treknajos gados ir uzsākusi ģimenes biznesu, izveidojot viesu namu. Lai lietas ātrāk virzītos uz priekšu, rodas doma ņemt kredītu. Izrādes gaitā tiek apspēlēta problēma, ar ko ir saskāries vairums iedzīvotāju - ņemt kredītu vai nē? Ja jā, tad - cik lielu? Vai spēsim to atdot?

19. martā uz Eduarda Vulfa komēdiju "Līnis murdā" aicina Valkas pensionāru kluba "Zelta rudens" dramatiskais kolektīvs (režisore - Līga Krama). Tas ir viencēliens jautrā noskaņā par dabūšanu un nedabūšanu.

26. martā Jērcēnu dzejas teātris izrādīs muzikālu mistēriju "Nesaprasto cilvēku zemē", kas veidota pēc Mārtiņa Freimaņa dzejas grāmatas "Zālīte truša dvēselei". "Neņemu par pilnu tos, kuri sevi uzbāzīgi deklarē kā māksliniekus, komponistus, dzejniekus un tamlīdzīgi. Ja jau tas tā ir, tad kāpēc vēl īpaši jāuzsver? Nevajag bojāt dzīvi ar pārgudrām lietām! Man ir svarīgi palikt pašam. Esmu brīvības cienītājs. Man nepatīk, ja man uzliek ķepu!" pauž Mārtiņš Freimanis. Dziesmas ar viņa vārdiem komponējis Aivars Auniņš.

2. aprīlī redzēsim Aivara Bankas komēdiju "Barona Bunduļa atgriešanās" Birzuļu tautas nama dramatiskā kolektīva "Mēris" režisores Ingrīdas Soveres interpretācijā. Izrādes galvenā doma - muļķība ir nemirstīga.

9. aprīlī visi teātra mīļi gaidīti uz Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātra izrādi - "Kamīnā klusi dzied vējš". To veidojis režisors Andris Liepiņš.

"Pēc kamerzāles renovācijas uz pirmizrādi - Nikolaja Rudkovska lugas pirmiestudējumu Latvijā "Bergmana sievietes" aicinās Valkas pilsētas teātris," sola Valkas teātra režisors A. Ikšelis.

Valka