Neklātienes audzēkņi arvien vairāk saprot izglītības nozīmi dzīvē 1

Vai neklātienes audzēkņi var mācīties kopā ar dienas ģimnāzistiem un saplūst ar tiem vienā kolektīvā? Valkas ģimnāzija ir pierādījusi, ka var gan.

 

Neklātniekiem mācību process ir grūtāks, jo līdztekus mācībām jāveic darba pienākumi, dažiem ir arī ģimenes rūpes. Tomēr Valkas ģimnāzijas direktores vietniece neklātienes apmācības programmā Vineta Skutāne apliecina, ka aizritējušo mācību gadu neklātienes vidusskolas audzēkņi pabeiguši ar labām un stabilām sekmēm.

 

Viņa uzskata, ka sekmes veicinājuši labāki mācību apstākļi, jo nu jau gadu neklātniekiem ģimnāzijā ir pašiem savs glīti iekārtots mācību kabinets. "Vairākus gadus, apgūstot neklātienes programmu, audzēkņi bieži mainīja telpas.

 

 

Iemesli bija dažādi, bet, jāatzīst, ka tas radīja neērtības. Tagad neklātniekiem savs kabinets ir, turklāt tas ir ģimnāzijā, un uzskatu, ka tas ir veiksmīgs risinājums. Ieskatoties mācību rezultātos, jāatzīst, ka darbs kļuvis produktīvāks.

 

 

 Neklātnieki var izmantot bibliotēku, kura atrodas gandrīz līdzās viņu klasei, bez staigāšanas un laika kavēšanas iespējams izmantot informātikas, svešvalodu un citu mācību priekšmetu kabinetus. Aizbildināties ar kādas grāmatas trūkumu arī vairs nevar, jo tādā gadījumā audzēkni tūlīt aizsūtām uz bibliotēku," stāsta V. Skutāne.

 

Viņa piebilst, ka stundu saraksts ir izveidots tāds, lai neklātienes klases iekļautos kopējā sistēmā. Panākumi šādai kārtībai redzami mācību rezultātos. "Eksāmenos neklātienes audzēkņu iegūtos rezultātus vērtēju kā labus. Iepriecina, ka vairāki pārbaudījumi nokārtoti B līmenī, ir C un D līmeņa vērtējumi," saka V. Skutāne.

 

Šogad neklātienes vidusskolu beidza audzēkņi ar palielu vecuma starpību. Starp jaunāko un vecāko audzēkni tā bija 20 gadu. "Cilvēki arvien vairāk sāk saprast izglītības nozīmi. Tie, kuriem pēc pamatskolas beigšanas līdz atgriešanās brīdim vidusskolā pagājis ilgāks laiks, parasti stāsta, ka bez izglītības ir iespēja zaudēt darbu. Te arī ir mūža izglītības nozīme," saka V. Skutāne.

 

Viņa visus neklātniekus, kā ik gadu, gaida 1. septembrī pulksten 18.00 ģimnāzijā.

Komentāri 1

jautrulis

V.Skutaane rullee...:))))
Man paties prieks par winju... :D

pirms 12 gadiem, 2008.08.21 10:29

Valka