Nelaimes gadījumā cietušais Artūrs nedomā padoties

"Artūrs nedomā padoties un ir apņēmības pilns izveseļoties," "Ziemeļlatvijai" apgalvo Valkas pilsētas domes Sociālā dienesta sociālā darbiniece darbam ģimenēm ar bērniem Lilija Līviņa.

 

 Pagājušajā nedēļā L. Līviņa Valkas pamatskolas 8. klases skolnieku A. Klotu apmeklēja Vaivaru rehabilitācijas centra spinālo slimnieku nodaļā. Pirms tam viņš ārstējās Vidzemes slimnīcā Valmierā. Nelaimes gadījumā cietušais pusaudzis līdz aprīļa beigām ārstēsies Vaivaros pēc īpašas jauniešiem paredzētas programmas. "Ziemeļlatvija" jau vairākkārt ir informējusi par traģisko nelaimes gadījumu, kad gandrīz Valkas centrā esošajā Tēraudskolā trešajā stāvā no sešu metru augstuma cauri grīdai izkrita un smagu muguras traumu ieguva pusaudzis.

 

Smags darbsL.Līviņa stāsta, ka tagad Artūram nepieciešams liels fizisks spēks un griba, lai varētu izpildīt visus fizioterapeita norādījumus un uzdevumus. Speciālists pacientam nozīmējis kāju un visa ķermeņa kustošās daļas vingrinājumus. Savukārt rokas Artūrs vingrina ar hantelēm."Tas ir smags darbs un no Artūra prasa lielu spēku un fizisko piepūli," atzīst L. Līviņa. Viņa atzīst, ka Artūrs priecājas par ikvienu apciemojumu un ziņu no ārpasaules. Nenoliedzami, viņam būs vajadzīgi atkārtoti rehabilitācijas kursi, jo tagad viņam jāiemācās no gultas pārvietoties uz ratiņkrēslu un atkal atpakaļ. Pašlaik netiekot tērēti saziedotie līdzekļi, kurus cilvēki un iestādes pārskaita īpašā Artūram atvērtā kontā. L. Līviņa pieļauj, ka nauda būs vajadzīga, kad puisis pārbrauks mājās. Brāli bieži apciemo un atbalsta māsas un brālis, kā arī vecmāmiņa. Artūru apmeklē arī psihologs, kurš esot pārliecinājies par puiša stipro gribu un motivāciju izveseļoties.

 

Remontēs istabuL. Līviņa šonedēļ plānojusi kopā ar Valkas domes Nekustamo īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītāju Ivo Meļķi doties uz Artūra vecvecāku mājām, lai saplānotu izdevumu tāmi, kas būs nepieciešami Artūra istabas remontam. Valkas dome plānojusi piešķirt līdzekļus istabas kosmētiskajam remontam un vides pielāgošanai Artūra vajadzībām. Tiekot domāts arī par speciālo gultu, kas nepieciešama, lai puisis varētu ērti gulēt un viņam nerastos veselības komplikācijas.

Valka