Nespēj cīnīties ar dabas untumu – sniegu un puteni 28

"Lai nokļūtu darbā, pirms septiņiem no rīta gāju pa Ausekļa ielas vidu, jo pa ietvi nebija iespējams pārvietoties - sniegs līdz ceļgaliem," stāsta bērnudārza audzinātāja Ilze.

Vairāk nekā pusmetru dziļais sniegs

Valkā paralizē satiksmi un gājēju kustību

 

"Ziemeļlatvija" uzklausīja vairākus līdzīgus stāstus par to, kā valcēnieši mēģinājusi "airēties" uz darbu, jo pirms astoņiem māju pagalmi, ietves un arī ielas bija piesnigušas un pieputinātas. Šur tur varēja redzēt sētniekus ar sniega lāpstām izmisīgi cīnāmies ar sniegu, bet tas neko daudz nelīdzēja, jo nepārtraukti sniga. Nogreiderētās ielas bija slidenas, tāpēc autovadītājiem bija jābrauc divtik uzmanīgi, jo bija jāpiesargās gan no slīdēšanas, gan no sniega. No vienas puses saprotams, ka marta beigās pēkšņi uznākušais sniegs un putenis traucē ikdienas ierasto ritmu, tomēr šī ziema lutināja sētniekus un ielu apsaimniekotājus, tāpēc ar sniega radītajām sekām varēja sākt cīnīties operatīvāk.

 

 

Strādājot pastiprinātā režīmā "Sniega tīrīšanas tehnika un sētnieki sāka strādāt jau no pulksten trijiem naktī," informē Valkas pilsētas domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbu vadītāja Vija Iļda. Viņa atzīst, ka, strādājot apsaimniekošanas nodaļā, neatceras, ka marta beigās tik pēkšņi uznāktu īsta ziema.Pulksten 8.00, apsekojot pilsētas teritoriju, konstatēts, ka 15 sētnieki atrodas savās teritorijās un tīra sniegu. V. Iļda atzīst, ka diemžēl seši sētnieki šajā laikā savās darba vietās neatradās un par šo pārkāpumu saņems disciplināro sodu. Pirms pusdienlaika, apsekojot sētniekus, secināts, ka savus darba pienākumus nav veikusi sētniece, kura tīra Domes bulvāri un Tirgus ielu. Viņa saņems brīdinājumu par darba kavējumu, kā arī nesaņems darba algu par kavēto dienu.

 

 

Traktoram izsprāgst riepaŠodien ielās bija izbraukušas piecas sniega tīrīšanas tehnikas vienības, bet diemžēl ietvju tīrīšanas traktoram izsprāga riepa un tas uz kādu laiku izgāja no ierindas.V. Iļda skaidro, ka vispirms tiekot tīrītas pilsētas galvenās ielas, tāpēc daļu ielu un ietvju sakopa un notīrīja pēc šo darbu veikšanas. Tiklīdz notīrīja ielas, uzsāka daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu tīrīšanu. V. Iļda atzīst, ka ielu un pagalmu tīrīšanu apgrūtina atstātās automašīnas.

 

 

Nevar ticēt kalendāram"To, ka kalendārs vēsta, ka ir iestājies pavasaris, vēl nenozīmē, ka mums nebūs darba," secina Smiltenes pašvaldības uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvaldes" ainavu tehniķe Baiba Rubene. Viņa atgādina, ka 2006. gada 18. un 19. martā arī bijis spēcīgs putenis, kad vajadzējis mobilizēties cīņai ar sniegu.Izrādās, Smiltenē šodien pulksten 8.00 no rīta ielas un ietves bija notīrītas. Traktors, kas tīra ietves, darbu sācis jau vakar. Savukārt traktors, kas tīra stāvlaukumus un pagalmus, darbu sācis pulksten 5.00 no rīta. Smiltenes priekšrocība ir tā, ka pilsētas ielas tīra Smiltenes ceļu rajons. "Smiltene taču ir ceļinieku galvaspilsēta," atgādina B. Rubene.

Komentāri 28

iedzīvotājs

Nezinu kādus iekšpagalmus tīra dome bet līdz šim brīdim pie Rūjienas ielas 8 nama nekas nav tīrīts un piebraiukt nav praktiski iespējams

pirms 13 gadiem, 2008.03.26 17:27

iedzīvotājs

Vai atvainojos tikko kamēr rakstīju traktors caur pagalmu izbrauca....Dome strādā...:):):)

pirms 13 gadiem, 2008.03.26 17:29

erna

Muusu iekšpagalms Merķeļa ielā tāa arī tiiriitaajus nesagaidiija, un arii mašīnu pa dienu nebija

pirms 13 gadiem, 2008.03.26 18:46

Miza

oooo, iedzīvotāj un erna :)
Kādi iekšpagalmi, kādas ielas, ja vienas no domes struktūrvienības priekšniekm Valkas pagastā jātīra pagalms..
Traktors, tak pat salūzis, pēcpusdien cītīgi darbojās attiecīgajā objektā :)
Morāle: paši vainīgi, ka nedzīvojam laukos un mūsu pakļautībā nav vesela traktora ar lāpstu priekšā :)

pirms 13 gadiem, 2008.03.26 20:12

dusmīgais

Patiesībā, no rīta pirms astoņiem nemaz nesniga un izskatījās, ka tās 5 tīrīšanas transporta vienības rindiņā izbraukušas caur centru vienu goda apli un pazudušas, jo izņemot Rīgas un Raiņa ielu kā arī tranzīta ceļu, citas nebija izbraucasmas arī vēlā pēcpusdienā bridām pa dziļām kupenām.
Maigās ziemas nu ir izlaidušas visus atbildīgos dienestus un tajos strādājošos. Kārtības šodien nu dien nebija, ja putināja vajadzēja braukāt nepārtraukti un tīrīt, ziemā diezgan ieekonomēja.

pirms 13 gadiem, 2008.03.26 22:40

Laimīgā

Super laiks, kad vēl tāds ir bijis, un kad atkal būs!

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 08:22

Stendera ielas mājā nekas nav tīrīts jau otro rītu - kaut ieejas būtu sētnieks notīrījis, nekā! Nerunāsim par iekšpagalmiem, kurus R.Nuķes kantoris tā arī nav sakopis, kaut solīts tika (mūsu pagalmā pa dienu bija tikai 1 mašīna, ko neizdevās izkustināt, jo ieputināta, tā ka nedomāju, ka šis ir iemesls, kāpēc nav jātīra)...

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 08:33

riko

Man gaaja veel jautrak, vakar, nesagaidot seetnieku, kjeeraamies pashi pie laapstaam rakt pagalmu, bet kad uzradaas seetnieks, pateica mums paldies un pazuda ar smaidu sejaa! shoriit, kad iestigu ar auto sniegaa, seetnieks naaca garaam un pateica, ka iestigushais auto trauceejot, kad atbildeeju, ka varbuut laiks straadaat, lai auto neiestigtu, seetnieks atbildeeja, ka varot jau apiet apkaart, ko arii izdariija un pazuda skatam. un tas viss notiek uz Riigas ielas!!!! kur veel visas citas ielas, jo izbraucama nav neviena iela, par pagalmiem nerunaajot! Un Nuķes soliitie chaklie seetnieki ir vnk rupeklji, kas nestraada, savukaart tehnikas izskataas Valkaa vienkaarshi nav! Sho dienu laikaa diezgan intensiivi paarvietojoties pa pilseetu redzeeju kadas 2-3 pljukatas! Izskataas ka dziivojam dienvidos un ziema muus paarsteidza nesagatavotus kaa vienmeer!!!

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 09:28

mm

Varētu arī šodien- 27.martā apsekot, cik sētnieki ir darbā un vai vispār bijuši, jo ka jau minēts augstāk- pie Stendera mājām sētnieks nav redzēts, nu jau otro dienu- jau pusdienaslaiks tuvojas!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 11:13

Ai, pilsētnieki!Man vakar laukos kaķis pa logu izlēca.Vēl šodien neesam atrakuši, un neviens palīgā nenāk...

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 11:34

lauktehnikas iedzīvotāja

Vai cienijamā V. Iļdas zina, ka arī Lauktehnokā dzīvo cilvēki? Atbrauca traktors, iztīrīja pagalmu pie 40 mājas (tas ir skaidrs, jo tur dzīvo Domes priekšsēdētājas Undas Ozoliņas vecāki)un pretīm vēl vienu pagalmu un viss. Traktors ir prom. gan jau būs visādas atrunas kāpēc tas tā tika darīts, bet vai ta nebija ekonomiskāk, ka ja reiz traktors atbrauca, tad iztīra visu un brauc prom. Pie kam, bija divi traktori, viens tīrīja vienu pagalmu(lielais), otrs mazais pie 40 mājas. Vai tiešām pa divām dienām nevar iztīrīt visu pilsētu? Vakar vakarā es nekur nemanīju tīrīšanas tehniku. Arī sētniece Lauktehnikā pl. 11.30 jau vairs nav redzama. No rīta bija gan, bet padarīts ir gaužām maz.

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 11:44

ho-ho

manas blomes centrs ir tīrs, tikko atbridu.Super dzīvot ciematā.

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 12:08

Blomes pagastā uzsnidzis sniedziņš un tā vadībai uznācis miedziņš,sniegs un vējš gar ausīm vien svilpo, kur tādā sniegā ar kājām lai cilpo!

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 12:11

Tā jau ir panākt neko nevaram, bet ar humoru vismaz ir kārtībā - Tas par to kaķi labs un pantiņš par Blomi ar!

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 13:21

puk

Ko nu Jūs iespringstiet pa taadiem siikumiem kā pagalmi....braucu šoriit uz Smilteni, līdz Vijciemam mans auto visu ceļu skārās klāt sniegam, tur līdz Vijciemam neviens nebija bijis! kašmars! tas bija īsi pirms 8.00. nevareja ceļu no pļavas atšķirt! arī neviens tīrītājs pretī nenāca! man radās jautājums: kapēc līdz Vijciemam ir kašmars, bet taalaak (Vijciems-Smiltene)- normāls ceļš? visi taču strādājot!?
es emu šokā!

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 14:03

***

Man ķecerīga doma. Ziema nebija, sniega nebija, nauda, kas BIJA paredzēta sniega tīrīšanai, tehnikas uzturēšanai ir IZTĒRĒTA. Kaut vai tajās pašās svētku prēmijās.

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 14:30

Optimiste

Ko jūs visi tā satraucaties, tas sniegs tač tikai uz pāris dienām. Vismaz bērniem prieki, ka brīvlaikā var pa sniegu iztrakoties, sniegavīrus sabūvēt. Cik tad šogad tādas sniegotas dienas bijušas?!

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 17:04

atbilde optimistei

Satraucamies par to, ka pagalmā nevar ne iebraukt, ne izbraukt no tā. Man to vajag šodien, nevis pēc pāris dienām. Es gribu, lai katrs dara savu darbu, arī komunālie. Dabas katastrofa, redz, viņiem ir! Un kā lai operatīvais transports tiek pie daudzdzīvokļu mājām? Labi, kamēr viss ir labi, bet ko darīt ja deļ netīrītiem pagalmiem pie mājas netiks ātrie vai ugunsdzēsēji? Par bērniem gan prieks, bet viņi jau nespēlējās pa braucamo daļu. Tā ka ja pagalmus iztīrītu, berni no tā neciestu.

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 17:16

Miza

ir jau ok! Sniegs tiešām ienes gaišumu mājās :) tikai bail, ka uz piemīdītajiem trotuāriem nenostiepjos uz acīm :)

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 17:25

Valka