Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nevar izcīnīt tiesības elpot nepiepīpētu gaisu 1

Lai daudzdzīvokļu namā starp kaimiņiem valdītu miers un saticība, reizēm nākas tikai izrunāties, nereti piekāpties un vajadzības gadījumā arī samierināties. Diemžēl ne visiem tas izdodas, jo tā ir liela dzīves māksla - dzīvot, netraucējot pārējiem līdzcilvēkiem.

Šī karstā vasara daudziem cilvēkiem radījusi problēmas ar veselību. Arī mājokļos atvērtie logi nedod cerēto valgmi, un, ja pa tiem vēl iekšā dzīvoklī ieplūst cigarešu dūmi, kurus rada pašu kaimiņi, situācija ir pavisam kaitinoša. Šonedēļ redakcijā palīdzību meklēja Valkas Stendera ielas 2. nama iedzīvotājs Artūrs Skrūzmanis. Viņš stāsta, ka vairākkārt mēģinājis lūdzis kaimiņus, kuri, būdami bezdarbnieki, smēķē ar apbrīnojamu regularitāti, to nedarīt uz balkona, jo cigarešu dūmi traucē dzīvot ne vien pašiem, bet arī viesos atbraukušajiem ļoti mazajiem mazbērniem.

Diemžēl mēģinājumi pierunāt smēķētājus pīpēt uz ielas beigušies nesekmīgi, vien ar nepatīkamiem izteikumiem A. Skrūzmaņa virzienā. Valcēnietis ir sašutis par to, ka, izrādās, cilvēkiem lielākas tiesības ir uz neveselīgu, nevis veselīgu dzīvesveidu un viņam nav nekādas iespējas panākt, lai pa logu dzīvoklī neieplūstu dūmi.

Līdzīgas situācijas laikraksta darbinieki uzklausījuši arī par smēķētājiem daudzdzīvokļu namu kāpņu telpās, kuri pamanījušies metāla bundžas iekārtot pelnu traukus, kuri parasti stāv kāpņu telpās uz palodzēm. Cigarešu dūmi pa durvju apakšu ieplūst dzīvokļos, un reizēm uz aizrādījumiem par smēķēšanu koplietošanas telpās arī var saņemt tikai pārmetumus un lamas.

Sazinoties ar novada Pašvaldības policijas inspektori Diānu Jūgu, viņa apstiprināja, ka arī ir lūgusi šai ģimenei nesmēķēt uz balkona, bet darīt to laukā, tomēr bez rezultāta. Situāciju sarežģī tas, ka ģimenē smēķē arī 1. grupas invalīds. Diemžēl mājas ventilācijas sistēma ir novecojusi, tāpēc tā nedod iedzīvotājiem praktiski nekādu labumu. Ja pēc policijas ierašanās dažas dienas A. Skrūzmaņa ģimene varējusi dzīvot bez veselībai kaitīgo dūmu ieelpošanas, tad pašlaik situācija atkal iegājusi vecajās sliedēs.

"Ziemeļlatvija" pārliecinājās, ka Valkas novada domes deputātu aprīlī apstiprinātajos Saistošajos noteikumos "Par sabiedrisko kārtību Valkas novada administratīvajā teritorijā" nav iestrādāta neviena norma, kas ļautu atrisināt šo traucējošo situāciju.

"Cilvēki ir dažādi - cits saprot, ka cigarešu dūmi traucē bērniem, bet citam tas ir vienalga," secina D. Jūga.

Savukārt novada juriste Aija Jurjāne pašlaik strādā pie lēmumu projekta izstrādes, lai varētu papildināt jau apstiprinātos Saistošos noteikumus. Viņa ir saņēmusi iesniegumu arī no A. Skrūzmaņa, uz kā pamata strādā pie šī jautājuma, atzīstot, ka tas ir ļoti komplicēts, jo nodarījuma sastāvam ir jābūt skaidri noteiktam.

Komentāri 1

nazis

Visā Pasaulē pastāv elementāra smēķēšanas kultūra. Diemžēl pie mums tikai cīnās ar smēķētājiem, tāpēc par kultūras iedibināšanu un mācīšanu skolās vai citādi to popularizēt sabiedrībā ir pilnīgi aizmirsts. Normālā sabiedrībā nevienam nevajadzētu ciest no citu neveselīgās nodarbes.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 23:54

Valka