Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No redakcijas: Par Valkas novada vadītāja komentāru 5

Paldies Valkas novada vadītājam par komentāru (ŠEIT). Viedokļu apmaiņa, iztirzājot sabiedrībai svarīgus jautājumus, ir būtiska mediju, arī “Ziemeļlatvijas”, sastāvdaļa. Allaž esam tiekušies uz viedokļu dažādību svarīgu jautājumu apspriešanā, jo demokrātiskā sabiedrībā katram ir tiesības izteikties un nevar būt tikai viena taisnība, valdošās varas taisnība. 

Ne iedzīvotāju, ne žurnālistu viedoklis nevar tikt uzskatīts pat viltus ziņu, pat ja tas nesakrīt ar atbildīgās amatpersonas uzskatu. Viedoklis var būt balstīts uz nepilnīgu informāciju vai citiem apstākļiem, kas izraisījis domu apmaiņu, bet tas nekādā veidā nevar tikt uzskatīts par viltus ziņu. 

Žēl, ka viedoklī izteiktās vecāku sapulcē paustās domas mērs uzskata par viltus ziņām, nevis iemeslu, kāpēc būtu par šiem jautājumiem jārunā un jāizskaidro interesējošie jautājumi kaut vai pedagogiem un vecākiem. Jo vairāk informācijas par notiekošo pilsētā, jo mazāk neskaidrību un “nepareizu” vai “melu” viedokļu.

Redakcija lasītājiem paskaidro, ka runa ir par Ingas Karpovas viedokli, nevis ziņu rakstu, un šie divi žurnālistikas žanri atšķiras ar to, ka viedoklī un komentārā žurnālists pauž pārdomas, arī savas personiskās, par kādu tēmu (šoreiz par vecāku sapulcē spriesto), bet ziņā tiek aprakstīta situācija, problēma, notikums, paužot iesaistīto pušu komentārus un skaidrojumus. Ziņa kā žurnālistikas žanrs pieprasa maksimālu autora neitralitāti. 

Komentāri 5

bezugunsnavdumu

Sen ir skaidrs, ka ja varētu Krauklis nopirktu Ziemeļlatviju lai tā slavinātu viņa berzdarbību un izsaimniekošanu, rādot to ka izcilo darbību.

Kad žurnālisti uzrakstīt cik saņēma dižmakslinieks, Saulīša kungs par Lieldienu olu diždarbu?

pirms 2 gadiem, 2018.04.12 23:20

maksunmorics4

Gribas pateikt ko labu par esošo vadību un pilsētas attīstību, bet nevaru! Skumji noraudzīties kā atkal novads slīgst parādos! Uz īsu mirkli Albergs bija savedis novada budžetu tuvu ideālam. Noraugos uz būvdarbiem un ēku atjaunošanas darbos Valgas pusē, prieks par viņiem. Atkal jau Igauņi pārrobežu projektā ir pratuši iegūt lielāko kumosu, tāpat kā Peles krasta atjaunošanā. Mums no tā projekta ir palikusi sapuvusi, bīstama dēļu taka, kamēr Igaunijas pusē vēl joprojām stabils pastaigu atpūtas komplekss. Ziemassvētku rotājumi vieni un tie paši jau vairākus gadus. Tā vietā lai iegādātos jaunus, izmet naudu mūziķim kura esamība un uzstāšanās maziem bērniem ir vienaldzīga. Skumji ka netiek domāts par pilsētas un novada kopainu un jebkurš negatīvs novērtējums tiek uztverts kā traģēdija. Ja ir publisks, ievēlēts tēls, ir jārēķinās ar dažādiem viedokļiem.

pirms 2 gadiem, 2018.04.14 19:18

bezugunsnavdumu

Pāsi valcenieši ievēlēja dīkdieni, paši lai arī saņem. Dēļu taka bija pašu izvēle, varēja arī noasfaltēt, bet vajag tak ne kā visiem. Taka kura nekur neved. Valka Kraukļa rokās kļūst par Valgas pabērnu un tur arī paliks, jo aizņēmumu līnija, kad nedos, Valsts kasē ir pavisam tuvu. Varbūt uz to arī ir mērķis, kurš vēl gribēs zaudēt pirmos 4 gadus krēslā tikai lai lāpīt caurumus un saņemt kritiku, kad vaininieks sēdēs savā sētā un smiņās.

pirms 2 gadiem, 2018.04.15 19:49

bezugunsnavdumu

Pārrobežu projekts tāpat kā Pedeles taka pirmsākumos bija Igaunijas projekti. Tādas promenādes saņems vairākas pilsētas, Valka Kraukļa vadītā gan toreiz gan tagad vienkārši piesūkušies idejai un izveidos savu kroplīgo dizainu. Otro estrādi, itkā viena sakopta, kautkādus laukumus, kuri slīks nezālēs. Kāpēc jābūt otrādi ja Putraskalns slīkst?

pirms 2 gadiem, 2018.04.15 19:52

bezugunsnavdumu

Ziemassvētku rotājumus izveidos dižmākslinieks Sauliša kungs, eleganti, lai var izmantot gan Ziemassvētkos gan Līgo dienās, kā tas jau bija Lieldienās, kad nokasot uzrakstu varēs lietot rudeni sagaidot. Budžeta ekonomija.

Valkas sauklis tūristiem varētu būt - pilsēta kurā negribās atgriezties.

pirms 2 gadiem, 2018.04.15 19:55

Valka