Norāda uz nesakoptu puķu dobi Valkā 11

Šovasar Valkas ziedu rotā parādījušies vairāki koši akcenti, piemēram, kopīgajā Valkas un Valgas centrā, bet ir arī pa kādam neizdarītam darbam. Uz to norāda “Ziemeļlatvijas” elektroniskajā pastā iesūtītā vēstule ar vairākām fotogrāfijām.

Vērīgā iedzīvotāja raksta: “Šodien sanāca pastaigāt pa Valku, rezultātā biju nepatīkami pārsteigta. Puķu dobes Valkā pie kultūras nama ir nekoptas un izskatās nožēlojami. Tulpes, kuras jau sen kā noziedējušas un nokaltušas nav nogrieztas, bet lepni slejas atlikušie stumbeņi. Tāpat dekoratīvie sīpoli un nokaltušie augi dobēs. Puķu pods ar aplauzto kannu un nokaltušajām, iespējams, atraitnītēm vienkārši izcils. Acīmredzams, ka labiekārtošanas darbu vadītāja ‒ dārzniece Alita Plūksna netiek galā ar tiešajiem pienākumiem. Interesanti, kādu projektu šī darbiniece iesniedza amata konkursa otrajā kārtā, kā rezultātā tika izvēlēta konkrētajam amatam, apsteidzot pat diplomētus ainavu arhitektus, ja pat esošās (iepriekšējās dārznieces radītās) dobes nespēj savest kārtībā. Toties popularitātes nolūkos talku ezerā gan sarīko. Laikam jau pilsēta aiz meža vairāk kā āzi par dārznieku nav pelnījusi. Skumji.”

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas labiekārtošanas darbu vadītāju – dārznieci Alitu Plūksnu. Viņa piekrīt, ka šī puķu dobe ir aizaugusi. Darāmo darbu plānā ir tās ravēšana.   

“Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļā darāmais ir saplānots un tiek veikts rindas kārtībā. Turklāt līdz ar pašvaldības vēlēšanām ir iekavējusies programma, kas ļāva pilsētas sakopšanas darbos nodarbināt bezdarbniekus, tāpēc trūkst darbaroku,” skaidro A. Plūksna. Viņa atgādina, ka, strādājot šajā amatā, neveic tikai dārznieces pienākumus, bet arī koordinē trimmeristu, traktoristu un sētnieku darbu. Šajā karstajā laikā nodaļas darbinieki darbu sāk jau no pulksten pieciem vai sešiem rītā, lai varētu veikt ikdienas darbus. Pilsētas dārzniecei trīs reizes nedēļā talkā nāk strādniece pie laistīšanas darbiem. A. Plūksna stāsta, ka puķu dobe pie kultūras nama ir izravēta jau šo otrdien agri no rīta. A. Plūksna atzīst, ka nereti no rītiem, atnākot uz darbu, atklājas, ka naktī ir izpostītas pilsētas teritorijā izvietotās puķu piramīdas. Piemēram, Lugažu laukumā ziedošajai puķu piramīdai ir izceltas koši dzeltenās nokarenās begonijas. Arī betona podos iestādītās kannas tiek izrautas ar visām saknēm un turpat nomestas zemē. Kas attiecas uz kannām, tās vēl sakuplos un priecēs ar savu krāšņumu.

A. Plūksna ar laikraksta starpniecību pateicas vērīgajam cilvēkam par acīgumu un rūpēm par pilsētas puķu dobēm.

Komentāri 11

konnaoja

Pujenes neļauj jaunajam dēstiņam iesakņoties, smacē nost.

pirms 14 dienām, 2021.07.12 16:13

bezugunsnavdumu

Tas tikai sākums un aizberga redzamā daļa.
Ja no darbinieka tikai prasi, nevis rīkojies cilvēciski, tad drīz būs pašai jādara visu.
Kas arī notiek, redzēts jauns dārznieks agrā rita stundā ar krūmgriezi, uz aci.
Laikam divi mietiņi un virve Valkas pašvaldības iestādei ir neredzēts greznums.
Ta arī stāv līks apgraizīts krūms.
Toties dārznieks noteikti ir lepns par sevi.

Man arī brīnums, kā cilvēku bez izglītības pieņema, bet diplomētiem ainavu arhitektiem atteica.
Bet kraukļa Valkai tipiski, nedod dievs gribēs lūkot *** lietas, a tur šausmas un kapi.

pirms 13 dienām, 2021.07.13 13:07

bezugunsnavdumu

Nekas, izēda Viju, lai tagad mokās i ar dārzzniecību, i ar simtlatniekiem.
Itkā Valkai viena lieka amatvieta būt noteicoša.
Bet ziemā tak arī gribās algu saņemt par neko nedarot, tēlojot no sevis dārznieku.

Dārznieks tas ir specilaitāte ar diplomu, tāpat kā celtnieks, nevis parādija kā profilu skrūvēt un regipsi klāt, un kāds tēlo no sevis būvnieku.
Visam ir jāmācās, nevis pagalmā sanāca dobe = viss, varu pilsētā darboties.

pirms 13 dienām, 2021.07.13 13:11

evucisgg

Jā, arī es pamanīju, ka otrdienas rītā šīs puķu dobes bija ,,apgrābstītas" (nevis izravētas, kā norāda dārzniece). Kas attiecas uz kannām, ļoti apšaubu, ka tās mūs jel kad priecēs. Diez vai zeme podos, kuros tās aug ir mainīta pirms kaut ko iestāda.
Kā jau ierasts, tikai atrunāšanās, ka kāds ir kaut ko izpostījis, ka nav darbaroku, ka koordinē trimmeristu un sētnieku darbu (cik zinu, sētniekiem ir katram sava teritorija, kas jāapkopj - vai tad dārzniece stāv blakus un norāda ko darīt? Vai sētnieki paši nezin un neredz kas jādara? Un trimmeristi tāpat, pasaki kurš gabals jānotrimmerē, aizbrauc pārbaudi, pārējā laikā ravē savas dobes). Galu galā zināji uz ko ej un kādi būs pienākumi.
Manā skatījumā Valkas vizuālais tēls šogad ir nepievilcīgs. Interesanti būtu dzirdēt iepriekšējās dārznieces viedokli.

pirms 13 dienām, 2021.07.13 14:44

bezugunsnavdumu

Smieklīgi, bet redzēta stāvot uz dvēseles. Laikam izrīkojot, ka nepareizi slauc, slauc no labas puses uz kreiso, bet grib otrādi.

Cilvēks ar kompleksiem un pie varas ir slikta lieta.

Trimmeristus sen vajadzētu kā aŗpakalpojumu, cik m2 tik naudas, tad tie censties apkopt vairāk m2, nevis slinkot un laist luni. Reizi nedeļā aizbraukt kontrolē un viss.

pirms 13 dienām, 2021.07.13 19:12

vizija55

Pasakiet man arī,lūdzu,kā var dabūt,darbu,ja nav atbilstošas izglītības,bet izsludinot vakanci,prasības par izglītību ir? Cits cenšas iegūt izglītību,lai dabūtu darbu,bet cits...kas ir jādara,lai bez izglītības dabūtu darbu? Šis jautājums laikam domei jāuzdod...
Bet,ja kas,tā mūsu dārzniece nevienā darbā ilgi neturas...

pirms 13 dienām, 2021.07.13 18:53

bezugunsnavdumu

Tirgū ir jāsatiek Kraukli. Recepte prasta.

pirms 13 dienām, 2021.07.13 19:14

bezugunsnavdumu

Man nav skaidrs kam tā braukšana pa pilsētu dienas laikā. Ko kontrolē, ja nekā nav tāpat.
Darbības imitācija.
Ar vienu pakaļu grib nosēdēt uz diviem krēsliem.

Laikam iedomājas ka simtlatnieki baigie strādnieki un tik kontrolē, a tiem vienalga. Nevis lai slauc kautko, lai vismaz kas būtu.

Ekonomē krauklim naudu, lai tas varētu notriekt, nevis pēc logikas - trimmeristus uz arpakalpojumu un sētniekus pa lielam arī, vietās kur slauc reizi mēnesī.
Cik tur profesionāļiem darba, ar lapuputējiem nopāuto zāli kaudzē, kaudzi maisā, ņem jauno objektu.
Lieliski HQ 580BTS lapuputējs ņem pat zārda sienu.
Valkā viss ar slotu un grābekli. Valk;a naudas nav, it ikai tukšas ambīcijas un sapņi par gaiso nākotni.
Nedod dievs profeisonāli algot, tas maksā naudu, labāk kautkā pašu spēkiem.

pirms 13 dienām, 2021.07.13 19:21

slota1955

Lillie runàtàji,spriedelètàji varèja izravèt kamèr gudri censas komentèt.

pirms 10 dienām, 2021.07.16 22:21

bezugunsnavdumu

Par pliko paldies strādā tikai tās 5 tantes, kuras ierādās redakcijā, lai radīt apkaunojošo rakstu.

Citi strādā par naudu, maksā sākot no 15 eur uz rokas stundā, un varbūt kāds izrāvēs.

pirms 5 dienām, 2021.07.21 22:08

Valka