Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēgusies Valkas pilsētas kultūras nama gandrīz divu gadu ilgā rekonstrukcija 11

Valkas pilsētas kultūras namā beidzot vairs nedzird celtniecības darbu dunu, jo ir pielikts punkts vērienīgai vēsturiskās ēkas rekonstrukcijai. Sestdien apmeklētāji varēja izstaigāt nama stūru stūrus, lai savām acīm pārliecinātos, kā mainījušās gandrīz simts gadus vecās ēkas telpas un āriene.

To, ka nams pēc remonta ir atguvis otro elpu, pierāda iedzīvotāju interese par gaidāmajiem pasākumiem un koncertiem. Kultūras nama dežurante Ināra Priste priecājas, ka sestdien uz mūziķa Igo koncertu biļetes gandrīz jau ir izpārdotas. Darbinieki ir gandarīti, ka pagājušonedēļ teātra izrādi "Kailie brieži" noskatījās nedaudz vairāk par 400 skatītāju, kas bija ieradušies arī no Smiltenes, Strenčiem un Grundzāles.

Saņem komplimentusKultūras nama vadītāja Aija Sallu atzīst, ka, pateicoties krīzei, galvaspilsētas mākslinieki kļuvuši pielaidīgāki un līgumos cenšas vairs neiekļauj striktas prasības, kas māksliniekiem garantē ienākumus, bet kultūras iestādei - dažkārt tikai zaudējumus. Tas ļauj lauku kultūras namos rīkot valstī pazīstamu mākslinieku un kolektīvu uzstāšanos.

Nenoliedzami, pēc remonta uz šejieni labprāt arī brauks pazīstami mākslinieki, jo valcēnieši jau saņēmuši komplimentus gan par skatuvi, gan par māksliniekiem domātām telpām, gan par publikas atsaucību. A. Sallu sola, ka arī nākamgad notiks virkne tradicionālo pasākumu. Aprīļa beigās notiks klausītāju gaidītie un kupli apmeklētie opermūzikas svētki.

"Darba plānu vēl tikai plānojam un saskaņojam, bet jau tagad zinām, ka darba būs daudz," secina iestādes vadītāja.

Savukārt iestādes elektriķis Jānis Brīdiņš uzskata, ka viņa darbā gandrīz neko vairs nevar gribēt - viss ir vislabākajā kārtībā. Viņš ir saistīts arī ar gaismošanas lietām, tāpēc sapņo, ka kādreiz viņa rīcībā būs vēl vairāk dažādu prožektoru un pārvietojamo gaismu un atskaņošanas iekārtas. Tas ļautu iestādei ieekonomēt, neīrējot šīs iekārtas.

 

Nav neviena jauna kolektīvaTo, ka kultūras nams dzīvo un dzīvos, pierāda pašdarbības kolektīvu dzīvotspēja un vietējo iedzīvotāju vēlme radoši izpausties. Diemžēl šoruden jau zināmajiem kolektīviem klāt nav nācis neviens jauns. Pērn sāka darboties bērnu baleta pulciņš, bet diemžēl to apmeklēja gaužām maz dejotgribētāju, tāpēc vadītājai nebija vairs izdevīgi ierasties no Valmieras.

Toties bērnu aušanas pulciņam, ko vada Tautas lietišķās mākslas studijas dalībniece Ārija Tomiņa, piepulcējušās klāt dažas sākumskolas skolnieces. Pirmais mēģinājums noticis jauktajam korim "Ancora". Šomēnes darbu atsāks deju kolektīvs "Aija", dziesmu draugu kopa "Nāburgi", vairākas bērnu popgrupas.

"Tie, kas grib darboties, atradīs sev vietu," uzskata pasākumu organizatore Līga Pandalone.

Komentāri 11

Magda

Prieks,ka Valkā tik pozitīvi jaunumi!:) Lai veicas! Aija vienmēr un visos laikos ir bijusi aktīva un harizmātiska vadītāja- īsts kultūras dzīves vadītājs!

pirms 9 gadiem, 2010.11.09 15:10

arvils

kāpēc ir tās ārprātīgais zirgu steliņģis pie tik skaistas un atjaunotas ēkas, kā var būt tik vienaldzīgs pilsētas arhitekts

pirms 9 gadiem, 2010.11.09 21:09

arvils

kāpēc ir tās ārprātīgais zirgu steliņģis pie tik skaistas un atjaunotas ēkas, kā var būt tik vienaldzīgs pilsētas arhitekts

pirms 9 gadiem, 2010.11.09 21:09

...

Jaa, nu taa margas tiesam booja visu skatu..ja es tadas butu izdomajis, man butu kauns pasam iet garam un skatiities un klausiities, kaa cilveeki smaadee taadu lietu!

pirms 9 gadiem, 2010.11.09 22:24

margas

Margas tiešām nav vietā, taču pats nams ir skaists. Lai namā valdošajiem rodas labas domas, kā šo namu apdzīvot! Lai veicas!

pirms 9 gadiem, 2010.11.10 07:53

arhitekts

man par šo zirgu steliņģa pieļaušanu goda rakstu uz novembra svētkiem dos-ir jau apstiprināta šī labā ideja

pirms 9 gadiem, 2010.11.10 09:13

Malda

Ko var ņemties ar tām margām! Normālas margas, nezinu kam tās traucē! Kamēr Dārziņa iela nav atkal uz mūžīgiem laikiem aizlikta ciet satiksmei, tikmēr tas zirgu stēliņģis ir pašā laikā un vietā. Pašu drošībai. Tūliņ būs valsts svētku pasākums un piedzērušie ļautiņi vismaz nevelsies uz ceļa uzreiz kā rudenī kastaņi :)

pirms 9 gadiem, 2010.11.10 17:33

zzs

to arhitekts

Ja nezini, kas šo projektu izstrādāja, paklusē. Projekta autori ir projektēšanas institūts Valmierā vai pat Rīgā.Vietējai arhitektei ar to nav nekāda sakara.Pirms izvirsti, noskaidro.Projektu pieņēma un atļauju celtniecībai deva iepriekšējā Valkas pilsētas domes vadība, izpilddirektors.

pirms 9 gadiem, 2010.11.10 22:17

arhitekts

to zzs-am
projektus parasti apstiprina tā saucamie galvenie pilsētu arhitekti

pirms 9 gadiem, 2010.11.10 22:42

redakcijai

Kāpēc tiek dezinformēta tauta???
Baleta pulciņš notiek. 11.11. bija nodarbība.
Lūdzu labojiet kļūdu un ievietojiet informāciju par esošajām baleta nodarbībām.

pirms 9 gadiem, 2010.11.11 18:16

Valka