Notiks Valkas apriņķa 225.gadadienas jubilejas svinības

Šodien notiks Valkas apriņķa 225.gadadienai veltīts tautas pārgājiens ar dziesmām un dejām, pāri valstu robežām un pa vēstures takām, aģentūru LETA informēja Valkas pilsētas domes preses sekretāre Inguna Medne.

1783.gada 3.jūlijā ķeizariene Katrīna II parakstīja lēmumu par Valkas apriņķa, oriģinālvalodā - "Walcksche Kreis", izveidošanu. Pārgājiena sākums paredzēts plkst.12 pie Valgas sporta halles, savukārt noslēgums - Valkas brīvdabas estrādē aptuveni plkst.14. Pārgājiens būs īpašs ar to, ka tā gaitā varēs satikt apriņķa dzīvē nozīmīgus personāžus no mūsdienām līdz pat Katrīnas II laikiem.

Abās dvīņu pilsētās - Valgā un Valkā - dažādos pieturas punktos pārgājiena dalībniekus sagaidīs padomju laiku milicis un viņa draugi, Igaunijas laika Valgas pilsētas mērs un ārsts Johans Millersons un 19.gadsimta skolmeistars Jānis Cimze, kā arī gadsimtu mijas nerātnās krogus sievas ar tā laika krogus dejām.

Savukārt galapunktā visus sagaidīs pati ķeizariene Katrīna II un katram pārgājiena dalībniekam pasniegs karalisko piemiņas velti, aicinās uz brīvdabas koncertu un piedāvās nobaudīt desiņas ar sautētiem skābiem kāpostiem.

 

Valka