Notiks Valkas novada izveides projekta noslēguma pasākums

Šodien plkst.15 notiks Valkas novada izveides projekta noslēguma pasākums, aģentūrai LETA pastāstīja Valkas pilsētas pašvaldības preses sekretāre Inguna Medne.

Projekta izstrādes noslēguma pasākums notiks J.Cimzes Valkas mūzikas skolā. Kā norādīja Medne, Valkas novada veidotāji plānojuši līdz šā gada beigām Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā iesniegt galīgo Valkas novada izveides projektu. Pagājušajā nedēļā noslēdzās projekta sabiedriskā apspriešana un visās novada izveidē iesaistītajās pašvaldībās notikušas sabiedriskās apspriešanas sapulces.

Sabiedriskajā apspriešanā vislielāko interesi par novada izveidi izrādījuši Kārķu pagastā dzīvojošie. Tur uz apspriešanas sapulci ieradušies gan deputāti, gan kuplā skaitā pagasta iedzīvotāji, bet citur atsaucība bijusi mazāka.

Konkrētus labojumus vai papildinājumus novada izveides projekta uzlabošanai iedzīvotāji nav izteikuši, bet vairāk dalījušies savās pārdomās par to, vai dzīve pēc novada izveides varētu kļūt labāka vai paliktu kā patlaban. Administratīvi teritoriālā reforma arī salīdzināta ar citām līdz šim Latvijā notikušajām reformām.

Jau ziņots, ka darbs pie projekta "Valkas rajona Valkas pilsētas, Ērģemes, Kārķu, Valkas, Vijciema un Zvārtavas pagastu pašvaldību apvienošanās" izstrādes tika uzsākts 2006.gada nogalē.

 

Valka