Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada domes deputāts noliedz savu aizturēšanu un kratīšanu mājās 7

“Man daudzi jautā, vai taisnība, ka bijis aizturēts Valkas novada domes deputāts Aivars Sjademe (Nacionālā apvienība) un ka viņa mājās Valkas pagastā notikusi kratīšana. To nevaru ne apstiprināt, ne noliegt. Varu vien teikt – nav dūmu bez uguns,” aizvadītās svētdienas vakarā mikroblogošanas vietnē Twitter raksta novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Arī “Ziemeļlatvijas” rīcībā nonāca informācija par A. Sjademes un viņa brāļa iespējamo aizturēšanu un kratīšanu dzīvesvietā. Lai noskaidrotu, vai tik tiešām A. Sjademi aizturējuši likumsargi un viņa mājās Valkas pagasta “Viesturos” bijusi kratīšana, “Ziemeļlatvija” sazinājās ar pašvaldības deputātu A. Sjademi. Viņš vakar telefona sarunā noliedza, ka bijis aizturēts vai viņa īpašumā policija veikusi kratīšanu. Kas attiecas uz brāļa aizturēšanu, A. Sjademe attiecās komentēt informāciju, kas saistās ar viņa bērniem vai ģimenes locekļiem.

A. Sjademe atzīst, ka pēc V. A. Kraukļa ieraksta twiterī vakar viņam jau zvanījušas vairākas televīzijas ar aicinājumu sniegt komentārus. Viņš uzsver, ka negrasās startēt 13. Saeimas vēlēšanās, tāpēc ir neizpratnē, kur radusies šāda informācija. 

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu informē, ka Vidzemes reģiona policija nav ne aizturējusi, ne veikusi kratīšanu A. Sjademes privātajā īpašumā. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka A. Sjademe kā pašvaldības deputāts strādā jau vairākus sasaukumus. Šajā sasaukumā viņš darbojas arī Saimniecisko lietu komitejā.

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieci Ilze Jurēvicu un uzdeva jautājumu: “Mūsu rīcībā nonākusi informācija, ka policija aizturējusi Valkas novada domes deputātu Aivaru Sjademi un viņa brāli, kā arī veikusi kratīšanu A. Sjademes privātīpašumā Valkas pagasta “Viesturos”. Vai tas atbilst patiesībai un kāds tam ir bijis pamats?” “Varam apliecināt, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas jūlijā veica vairākas izmeklēšanas darbības, tajā skaitā kratīšanas dažādās Latvijas vietās un personu aizturēšanas. Valsts policijas izmeklēšanas darbības veiktas kriminālprocesa ietvaros, kas uzsākts pēc Krimināllikuma  195. panta trešās daļas un 196. panta otrās daļas par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas faktu un dienesta pilnvaru pārsniegšanu AS “Ogres komercbanka” maksātnespējas procesa laikā. Sešām personām ir piemēroti kriminālprocesuālie statusi un drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Lietas ietvaros tiek skaidroti visi apstākļi un iesaistīto personu lomas. Šobrīd izmeklēšanas interesēs plašāki komentāri netiek sniegti,” informē I. Jurēvica.

Komentāri 7

no laukiem @

:)))) A. Sjademes un viņa brāļa iespējamo aizturēšanu un kratīšanu

pirms 2 gadiem, 2018.07.31 13:29

Kaija

Kamēr Krauklis Twiterī nebija ierakstījies, Ziemeļlatvija, savā rīcībā esošo informāciju, noklusēja???????????????????????????????????? Tas nozīmē ko? Zin, bet klusē? Es esmu vīlusies Ziemeļlatvijā! Reizēm pēdējās klačas, uz ielas salasītas, publicē kā sensāciju, bet šoreiz noklusēja? Jautājums ir, kurš no redakcijas piesedz Sjademi!

pirms 2 gadiem, 2018.08.01 10:40

no redakcijas

Redakcijai nav gaišredzības spēju, pateicoties kurām mēs par visu uzzinātu pirmie. Mēs informāciju par notikumiem uzzinām dažādos veidos, arī no citu cilvēku ierakstiem sociālajos tīklos. Tas, ka mēs uzrakstām pēc tam, kā Krauklis par to paziņo twitter, nenozīmē, ka mēs pirms tam šo faktu zinājām, bet nerakstījām. Tā varētu apgalvot, ja "kaija" būtu redakciju informējusi, bet tā nebija. Lai sagatavotu rakstu laikrakstā, nepietiek ar kādas personas ierakstu soctīklos vai saklausītām klačām uz ielas. Lai tās varētu publicēt, vajadzīgs arī oficiālo institūciju komentārs. Un, ja lasījāt rakstu, te tāds ir. Klačas bez oficiālo informācijas sniedzēju apstiprinājuma vai nolieguma "Ziemeļlatvija" nepublicē. Mūsu ziņās ir informācijas avoti. Ja kādam ir svarīga informācija, kas nav izskanējusi publiski, laipni lūgti informēt mūs.

pirms 2 gadiem, 2018.08.01 13:57

Kaija

no redakcijas
Augstprātības paraugstunda :)
Ja "kaija" būtu informējusi... arī tās būtu uz ielas salasītas klačas:) Vai arī Ziemeļlatvijai ir vienalga kāds ir informācijas avots, lai tikai pašiem nebūtu jāatbild par saviem vārdiem?
Lai jauka šī diena :)

pirms 2 gadiem, 2018.08.02 07:50

no redakcijas

Skaidroju vēlreiz - lai kur redakcija informāciju iegūst, pat, ja to izstāsta kaija uz ielas stūra, raksts laikrakstā top TIKAI, kad redakcija ir ieguvusi oficiālo institūciju vai iesaistīto pušu skaidrojumu. Tā arī ir atšķirība no ierakstiem soctīklos, kur katrs var uzrakstīt ko vēlas. Un tāpēc arī ziņas netop pēc sprinta metodes - kurš ātrāk, jo mēs atbildam par saviem vārdiem.

pirms 2 gadiem, 2018.08.02 09:12

bezugunsnavdumu

Labāk krauklis doma'tu par pilsētu nevis sitis klaču internetā.

pirms 2 gadiem, 2018.08.04 00:38

Valka