Novembra beigās Valkā svinīgi atklās jauno apvedceļu 4

Valkā tuvojas noslēgumam šāgada vērienīgākais projekts - tranzītceļa būvniecība. Plānots, ka to svinīgi atklās 26. novembrī.

Laikraksta portālā www.ziemellatvija.lv apmeklētāji izveidojusi diskusiju ar nosaukumu "Skumjas par tranzītceļu Valkā". Diskusijas rosinātāja ar niku skumjas raksta: "Mani neatstāj skumja sajūta, redzot, ka tranzītceļš gandrīz gatavs un pavisam drīz no ielām pazudīs visa tehnika, tās rūkoņa, pie kuras jau pierasts. Un tieši tāpēc rodas sajūta, ka nekad vairs, nu vismaz nākošajos trīsdesmit četrdesmit gados nekas vērienīgs Valkā nav paredzēts. Iestāsies pelēkā rutīna. Tā saucamās fūres brauks apkārt pilsētai un būs tāda sajūta, ka pilsēta ir mirusi. Tukšas ielas un klusums diendienā."

Vai pēc tranzītielas būvniecības pabeigšanas tik tiešām pilsētā nekas vairs netiks būvēts un labots, "Ziemeļlatvija" jautāja novada domes priekšsēdētājam Kārlim Albergam. Viņš aicina pilsētas iedzīvotājus dzīvot un strādāt, nevis ļauties grūtsirdībai. Pašvaldības vadītājs stāsta, ka jau pašlaik tiek domāts par apvedceļa atklāšanas pasākumu. Tas norisināsies divās daļās - pie apvedceļa un pilsētas kultūras namā, kur pašvaldība pateiksies ceļa būvniekiem un atbalstītājiem. Pašlaik galvenie darbi ir Poruka ielā, kur notiek asfaltēšanas darbi.

Vēl līdz gada beigām pilsētā uzņēmums "Limbažu ceļš" sāks rotācijas apļa būvniecību Zemgales un Rīgas ielas krustojumā . Pašvaldība iecerējusi noasfaltēt arī atsevišķus Ausekļa ielas posmus.Lai turpinātu tranzītielas attīstību, pašvaldība pasūtinājusi tranzītmaršruta attīstības projektu vairāk nekā divu kilometru garumā uz Rīgas ielas. Būvniecības darbi notiks uz ceļa Valka - Valmiera līdz vietējam uzņēmumam "Indrāni".

Arī nākamajā gadā pilsētā plānoti vairāki svarīgi darbi. K. Albergs atgādina, ka turpinās koģenerācijas stacijas būvniecība. Iecerēts, ka tās darbība testa režīmā varētu sākties jau vasaras sākumā. Ja gaidāmās ziemas laika apstākļi atļaus, tad sāksies siltumtrases no Rūjienas ielas mikrorajona līdz Raiņa ielas katlumājai izbūve. Tās garums būs vairāk nekā deviņi simti metru. Plānots, ka jaunajai siltumtrasei jāizbūvē atzars uz Valkas pamatskolu, kā arī jānodrošina bijušās slimnīcas kompleksa apsildīšana. Pašvaldība ne tikai rosīsies, lai pilsētā modernizētu apkures sistēmu, bet turpinās sakārtot arī ielas.

Valsts reģionālās attīstības aģentūra programmas "Atbalsts novadu, pašvaldību kompleksai attīstībai" ietvaros novada dome saņēmusi uzaicinājumu iesniegt projekta pieteikumu. Ar šīs programmas atbalstu iecerēts izbūvēt gājēju ietvi gar F. Roziņa ielu, daļu Tālavas un Beverīnas ielas posmu gar ģimnāziju.Novada domes Attīstības un plānošanas daļas nodaļas vadītāja Gunta Smane informē, ka pašvaldība ir izsludinājusi iepirkuma procedūru, lai uzzinātu, cik naudas būs nepieciešams šo ieceru īstenošanai. Pēc tam dome iesniegts projekta pieteikumu.

Komentāri 4

??

Kā var atklāt, ja vēl veidos apli? Atkal paliks puspabeigts?

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 14:06

???

Par apvedceļu tā kā būtu skaidrs, bet cik tālu ir ar tām sarakātajām ieliņām, vai tur arī līdz salam viss būs kārtībā un vai nākošo pavasari rakšana citās ielās turpināsies, respektīvi, ūdensvada un kanalizācijas ierīkošana.Vai atkal aizbildināsies, ka darbu turpināšanai līdzekļu nav un pārējie atkal paliks ar gariem deguniem? Pēc apvedceļa pabeigšanas tā kā nu vajadzētu iedzīvotājus informēt par turpmākajiem plāniem šajā virzienā.

pirms 9 gadiem, 2011.10.15 11:48

protams

ka parejie nami izpaliks, doma binders atstas te tehnikas resursus, kad tiem liepaja projekts 16 miljonu latu verts? rakasies degunu urbinot pa metru diena ka tas notiek posma no sikumiem lidz olupei, visadas kreisas firmeles.

cik jau rok? jau menesis bus, un kur tika? labi ja lidz pusei. laika kad valkai tadu ielinu ap 100-200 metru garas ir desmitiem.

pirms 9 gadiem, 2011.10.15 21:30

Valka