Ozolu pamatskolai izcils sasniegums

Valkas novada Ozolu pamatskola bija starp tām Latvijas izglītības iestādēm, kuras pirmdien piedalījās Draudzīgā aicinājuma balvas pasniegšanas ceremonijā Nacionālajā operā Rīgā.

 

Skolas direktore Dzidra Švarte atzīst, ka tas ir pēdējo gadu lielākais sasniegums skolas vēsturē. Par to jāpateicas ilggadējai vēstures un ģeogrāfijas skolotājai Annai Ozolai.

 

Skolu slavē nosaukuma dēļPirms balvas pasniegšanas Draudzīgā aicinājuma fonda valdes priekšsēdētājs Jānis Endele slavējis nelielo Ozolu pamatskolu tā skanīgā vārda dēļ, jo nevienai citai Latvijas skolai nav tāda nosaukuma.

 

Lauku skolu grupā prestižā ceļojošā Cerību balva - Stikla tilts - šoreiz nokļuva Ozolu pamatskolā. Tā iegūta, pateicoties iegūtajiem rezultātiem vēstures un ģeogrāfijas olimpiādē aizvadītajā mācību gadā. Uzvaru palīdzēja kaldināt skolas absolventi un tagadējie Valkas ģimnāzijas audzēkņi - Jānis Zālītis, Marija Zālīte un Kaspars Ustups.

Aizvadītajā mācību gadā 9. klasi absolvēja deviņi skolēni - astoņi no tiem turpina izglītību kādā no vidējās izglītības iestādēm.

Skolas direktore slavē arī skolotāju A. Ozolu, kuras mācīšanas metodika ļauj skolēniem uzrādīt izcilus mācību rezultātus valsts līmenī.

Pašlaik balva novietota direktores kabinetā - vietā, kur to var visa skolas saime aplūkot. Tā skolā glabāsies līdz augustam.

 

Mērķis, uz ko tiektiesPašlaik Ozolu pamatskolā mācās, ieskaitot arī piecus un sešus gadu vecus bērnus, mācās 68 skolēni. Direktore lēš, ka katru gadu mazajās lauku skolās samazināsies skolēnu skaits. Tas rada draudu skolas slēgšanai.

Uz jautājumu, vai skola arī nākamajos gados varētu pretendēt uz tik prestižu zināšanu novērtēšanas balvu, direktore teic, ka tagad skolēniem ir mērķis uz ko tiekties.Līdz šim skolas dalīja trijās grupās: republikānisko jeb lielo pilsētu skolas, pārējo pilsētu un lauku skolas.

Lielo pilsētu skolu grupā balvu nopelnījusi Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, otrajā vietā palikusi Daugavpils Krievu vidusskola - licejs, trešajā - Rīgas Franču licejs. Starp pārējo pilsētu skolām pirmo vietu ieguvusi Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija.

 

Otrā šajā grupā ir Krāslavas Valsts ģimnāzija, bet trešā - Cēsu Valsts ģimnāzija. Lauku skolu grupā uzvarētājas godā tikusi Līvānu novada Sutru pamatskola, otrā vieta - Alūksnes novada Ilzenes pamatskolai, bet trešā - Engures vidusskolai.

Plānots, ka nākamgad skolas Draudzīgā aicinājuma balvai izraudzīs pēc citiem kritērijiem - vērā ņems skolēnu sasniegumus centralizētajos eksāmenos, nevis olimpiādēs. Tādējādi vērtējums, iespējams, kļūs objektīvāks, jo vērtēs ne tikai skolas izcilnieku, bet visu skolēnu zināšanu līmeni.

 

Turpmāk balvu saņems skolas četrās nominācijās - ģimnāzijas un valsts ģimnāzijas, vidusskolas, lauku skolas, kā arī tehnikumi, profesionālās, mākslas, sporta un citas skolas, kas piedāvā arī vidējo vispārējo izglītību.

 

Nākamajos gados iecerēts izveidot arī desmit jaunas nominācijas mācību priekšmetos, kuros skolēni skolēni kārtojuši centralizētos eksāmenus.

Valka