Paldies Dievam, pagaidām visi ir bijuši gana uzmanīgi 4

Redakcijā vērsās bijusī Valkas domes priekšsēdētāja Inta Laganovska ar visnotaļ interesantu ierosinājumu - nepieciešams izveidot gājēju pāreju pie "Ziemeļlatvijas" redakcijas Valkā.

 

Iemesls tam - lielā skolēnu plūsma uz Valkas ģimnāziju un atpakaļ. Ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga ierosinājumu atbalsta visādā ziņā, jo skola pašlaik atrodas neizdevīgā situācijā - no divām pusēm to norobežo tranzītceļš ar intensīvu kustību.

 

 

Pašlaik situāciju drošāku dara tikai aizsargbarjera Raiņa ielā. Ir novērots daudz gadījumu, ka tālbraucēji šoferi nepalaiž bērnus uz gājēju pārejas šajā ielā un pat nesamazina ātrumu. "Tālbraucējiem vajadzētu samazināt ātrumu ne tikai gadījumos, kad viņi redz uz Dārziņa un Ausekļa ielas dežurējošos ceļu policistus, bet arī tad, kad priekšā redzama gājēju pāreja," pārliecināta skolas direktore.

 

 

Pateicoties Valkas ceļu policistu aktivitātēm, skolēnu kustība ir kļuvusi drošāka pie pamatskolas Ausekļa ielā dažus simtus metru no vietas, kur uz skolu dodas ģimnāzisti.

 

 

Situācija ir tāda, ka lielie autofurgoni samazina ātrumu, nogriežoties uz Ausekļa ielu, taču tieši pirms redakcijas, kur ielu šķērso tik daudz skolēnu, ātrumu jūtami palielina. Paldies Dievam, visi gājēji ir bijuši gana uzmanīgi un nekas ļauns nav noticis, taču briesmas neizzūd. Arī aptaujāties skolēni atzīst, ka šāda gājēju pāreja ir nepieciešama.

Komentāri 4

Miza

Patiesībā Valkā vispār ir galīgs bardaks ar tām gājēju pārejām. Es vienreiz vecu eksperimentu. No Top gribēju tā pa smuko aiziet līdz ģimnāzijai. Pa smuko, tas ir kā izglītota meitene. Tā akurāti, pa gājēju pārejām šķērsojot ielas :)
Nu protams, aplauzos jau pie vēlmes šķērsot Rīgas ielu. Vienīgā, man saskatāmā, pāreja bija pie Socapdrošināšanas. Labi, neesmu slinka, paiešu tos soļus atpakaļ. Te nu secināju, ka ja gribu būt pareiza meitene, tad jāmet pa pilsētu cilpu cilpas, ka zaķim :( Skumji.

pirms 12 gadiem, 2008.05.24 10:05

pepe

Ļoti cien.Laganovskas kundzei bija iespejas izpausties kadus gadus atpakal,tad Valka bija nolaista lidz "kniedei".Runajot pa gajeju pareju,necik sen gadijums ar jaunieti teraudskola,labak tacu to graustu apiet ar likumu,bet si pareja ,mudinas skolas bernus atkal tur iegriesties.

pirms 12 gadiem, 2008.05.24 10:23

Smiltenietis

vai tad patiešām valkā ir tāda satiksme-NEZINāJU???!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.24 10:47

ome

Un vipar skolas rajona ,sen jau vajadzeja uzstadit atruma ierobezojuma zimi;piem.20km/st ka tas ir Amerikas pilsetas un ciemos.
It ka jausen saka risinat tranzita celu apkart pisetai,bet viss ta ari palicis neatrisinats????

pirms 12 gadiem, 2008.05.30 00:05

Valka