Palīdzēs nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem 8

Kopš gada sākuma Valkā dažādu iemeslu dēļ dzīvnieku patversmes durvis ir slēgtas. Lai risinātu joprojām samilzušās problēmas ar klaiņojošiem un pamestiem suņiem un kaķiem, ir izveidojusies un oficiāli reģistrējusies labdarības organizācija - Dzīvnieku SOS "Sāra".

Biedrības aktīviste Gunta Kraučuna aicina sabiedrību būt līdzcietīgai un iesaistīties organizācijas darbā, atbalstot ne tikai ar ziedojumiem vai pagaidu mājām dzīvniekiem, kuriem jāatrod patstāvīga mītne, bet arī iesaistoties organizācijas darbībā. Lai izmitinātu mājdzīvniekus, ir nepieciešamas vecas avīzes vai segas. Ikviens dzīvnieks priecāsies par veselīgu un barojošu pārtiku.

Patversme ir nepieciešama"Ziemeļlatvija" jau vairākkārt ir rakstījusi par to, kāpēc vairs nedarbojas dzīvnieku patversme. Galvenais iemesls bija toreizējās patversmes vadītājas nežēlīgo izturēšanos pret dažiem dzīvniekiem, un sabiedrības spiediena rezultātā pašvaldība nolēma patversmi slēgt.

Lai uzzinātu, vai pašvaldība kaut ko mēģina darīt lietas labā un risina jautājumu par patversmes darba atjaunošanu, vakar sazinājos ar novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāju Inesi Vehi (šīs nodaļas pakļautībā atrodas patversme - I.K.). Diemžēl amatpersona komentārus nesniedza, jo vakar bija ieradusies pirmo dienu darbā pēc atvaļinājuma. I. Vehi sola, ka līdzko pēc atvaļinājuma darbā ieradīsies pašvaldības izpilddirektors Guntis Bašķis, šis jautājums tikšot risināts. Telefoniski sazinoties ar G. Bašķi, viņš informē, ka pašlaik teritorijā, kur atrodas patversme, projekta ietvaros notiek jauno attīrīšanas iekārtu būvniecība. Viņš gan piebilst, ka patversmē viss esot darba kārtībā, bet viņam neesot informācijas, ka patversme būtu akūti nepieciešama. G. Bašķis piebilst, ka klaiņojošo dzīvnieku problēmu lieliski atrisinot jaunā labdarības organizācija.

"Ziemeļlatvija" gan mēģināja iebilst, ka gandrīz katru nedēļu telefoniski saņem informāciju par klaiņojošiem suņiem. Diemžēl SOS "Sārai" ir problemātiski telpu trūkuma dēļ izmitināt suņus, tāpēc loģisks šķiet risinājums, ka dzīvnieku patversme ir nepieciešama.

SOS "Sāra" nav patversme Kamēr pašvaldība "guļ uz lauriem", tikmēr jaundibinātā labdarības organizācija sniedz palīdzību nelaimē nonākušam (ievainotam vai iesprostotam) vai citādu dzīvībai bīstamu briesmu apdraudētam dzīvniekam. G. Kraučuna informē, ka par biedrības līdzekļiem, ja tādi ir, nelaimē nokļuvušajam nodrošina vetārsta apskati un apmaksā ārstēšanu. Atsevišķos gadījumos, izvērtējot katru gadījumu, biedrība apmaksā sterilizācijas operācijas. Gadījumā, ja dzīvniekam nav iespējams atrast iepriekšējo saimnieku, tam pēc izveseļošanās atrod jaunas mājas.

"Pa šo laiku dzīvnieku nodrošina ar izmitināšanu un barību, tāpēc ir nepieciešams sabiedrības atbalsts," skaidro G. Kraučuna. Viņa atgādina, ka labdarības organizācija nav dzīvnieku patversme, kur var atstāt sev traucējošus mājdzīvniekus. Tāpat labdarības organizācijas pārziņā nav klaiņojoši un pagrabos dzīvojoši bezpajumtnieki - visbiežāk kaķi. Ar šo problēmu būtu jātiek galā pašvaldībai.

Gadījumā, ja dzīvniekam saimnieks ir miris, organizācija līdz brīdim, kamēr atrod sunim vai kaķim jaunas mājas, uzņemas pilnu aprūpi. Ja saimnieki izceļo uz ārvalstīm, tad rūpes par dzīvnieku ir maksas pakalpojums.

Sadarbojoties ar novada pašvaldības policiju, SOS "Sāra" nepieļaus nerūpēšanos un cietsirdīgu izturēšanos pret mājdzīvniekiem. G. Kraučuna sola, ka iespēju robežās to mēģinās novērst.

Tāpat labdarības organizācija palīdzēs atrast labus saimniekus jaundzimušiem kaķēniem un kucēniem. G.

Kraučuna brīdina, ka tas būs makas pakalpojums. Arī "Ziemeļlatvija" iesaistās biedrības darbā, atbalstot to informatīvi, ievietojot laikrakstā informāciju par dzīvniekiem, kuriem jāatrodas jaunas mājas.

 Labvēļi var ziedot Dzīvnieku SOS "Sāra" uz konta numuru LV17UNLA0050017671617 AS "SEB bankā"

Komentāri 8

dace

Protams, ka patversmi vajag. Kur tad pamestos, atrastos pūkainīšus liks? Viņi taču ir pelnījuši būt siltumā un būt paēdušiem.... Lai labiem cilvēkiem ar labiem darbiem veicas!

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 07:05

taisnība

.Guntiņ!! ... kad nav darba un iztikas ir tik praktiski dzīvot uz kaķu ziedojumiem!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 07:34

to taisnība

Kā tev nav kauna! Ja tu izdarītu kaut nelielu daļiņu dzīvnieku labā,kā to dara Gunta,tad cenas tev nebūtu! Esi kārtīga latviete-skaust,turēt aizdomās, "aptaisīt"! Esi ieinteresētā puse?

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 08:25

I.Vilne

Ja nu mēs visi nestu uz domes galda un noliktu tos nabaga dzīvniekus? Varbūt tad kāds beidzot sapratīs ka patversme ir akūti nepieciešama?
Vakar vakarā jauna sieviete ar bērnu ratiņos nam pie durvīm izbēra trīs pusotru mēnesi vecus kaķēnus-kā kartupeļus no maisa. Noķerta pie rokas tikai noburkšēja-a kur lai es viņus lieku? Domes uzskats ir -ka indētājs-špricētājs tak esot (tikai nezinu kas ar to domāts),vairāk jau neko nevajagot.
Lūdzu cilvēku palīdzību-tā kundze kas vakar palīdzēja salasīt izbērtos kaķabērnus,lūdzu atsaucieties! Otrs lūgums-palīdziet atpazīt jauno personu,sievieti,pagara auguma,tumši, gari mati,ir bērns,bērnu ratiņi tumšā krāsā,iespējamā dzīves vieta Smilšu vai Ceriņu iela. Viņa ir tā,kas bērna acu priekšā var izvērt mazus kaķīšus ielas vidū....Nākošais jautājums loģiska-vai savu bērnu arī izbērs kad apniks?

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 09:45

Varbūt pietiks??
Pati kaķu Gunta to jezgu ar patversmi sāka- aplēja ar mēsliem Patversmes
vadītāju (ar ko gada garumā bija lieliski sastrādājusies) Piespieda
pašvaldību (neskaitāmas sūdzības, preses un TV iesaistīšana) slēgt
patversmi!
Skumjākais, ka visas šīs jezgas laikā Ziemeļlatvija nevis informēja, bet
metās četrāpus Guntas pasē un gānīja Patversmi (kaut gan no tās atvēršanas
dienas bija neskaitāmi raksti par tās labajiem darbiem)!!
Tagad beidzat čīkstēt ko vajag vai nevajag Domei darīt- tā (naudas
ekonomijas nolūkos) ir tikai priecīga un atvieglota, ka dzīvnieku patversme
ir ciet, jo mazāk problēmu! Lūdzu- tagad baudiet savu darbu augļus!


p.s. Sliktākais ir tas, ka tagad Valkā mums (kārtīgajiem dzīvnieku
turētājiem), ja gadās nelaime un dzīvnieks noklīst- nav pat kam pazvanīt!

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 09:51

nu nevajag!

Pēdējam komentāram. Tev nav taisnība.Papūlies atrast Bašķa, Pilsētas teritorijas nodaļas,galu galā G.Kravčunas vai redakcijas telefona numuru. Izlamāt tos,kas panāca nežēlības un nelikumību izbeigšanos patversmē ir viegli,labāk tomēr piedomāt,kāpēc nekas nav radīts vietā. Un vai te nav jautājums pašvaldībai,kuras pienākums par šim lietām rūpēties? Un galu galā-kāpēc pašvaldība nevar sadarboties ar to SOS, palīdzēt kaut ar telpām? Tas taču ir pamesto dzīvnieku labā!

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 12:59

patiešām nevajag!!

Dzīvnieku patversmē (un ne bez Domes ziņas) bij vienkāršota klaiņojošo dzīvnieku likvidēšana, tas nedrīkstēja būt par iemeslu lai patversmi slēgtu, bet tā kā prese un Gunta ĻOTI ņēmās ap to vienu kaķi..... tad tas pašvaldībai bija lielisks iegansts, lai no šīs iestādes tiktu vaļa (jo naudas ziņā tā nesa vienīgi zaudējumus)

Es zinu kā būs- kamēr ar trakumsērgu slimi klaiņojoši dzīvnieki nesakodīs kādu cilvēku, kārtības nebūs!

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 14:03

atšķirība

Patversme un dzīvnieku aizsardzības biedrība nav viens un tas pats.Patversmei jābūt neatkarīgi no biedrībām. Vienkārši sadarbojoties viens otram var palīdzēt. Bet pašvaldībai ir PIENĀKUMS,biedrība ir entuziasms.

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 15:03

Valka