Papildināts: Kur paliek no Valkas izvestais sniegs?

Reizēm bērniem pieaugušie var iestāstīt pasaku, ka ziemā sniegu var izkaltēt un tad vasarā no tā gatavot saldējumu. Diemžēl tas neatbilst patiesībai, un atbrīvošanās no sniegiem visā valstī ir ļoti sarežģīta lieta.

"Ziemeļlatvija" pa pēdām sekoja līdzi sniegam, kuru šonedēļ katru dienu izved no pilsētas, galvenokārt centra ielām un krustojumiem.

Mazāk naudas citiem darbiemMašīnā kopā ar novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāju Inesi Vehi braucam uz vietu, kur no smago automašīnu un traktoru piekabēm izgāž no pilsētas izvesto sniegu.

Sniega kalni veidojas pilsētas nomalē netālu no ceļa Valka - Smiltene pirms dzelzceļa pārbrauktuves, bijušajā DOSAAF teritorijā, kurā padomju laikos apmācīja topošos autovadītājus. Sniega izvešana turpinās jau vairākas dienas.

I. Vehi lēš, ka šī sniegotā ziema un cīņa ar biezo sniega kārtu finansiāli noteikti ietekmēs pilsētas apsaimniekošanas darbus pavasara un vasaras mēnešos. To apstiprina arī novada izpilddirektora palīdze Irēna Barinova.

Viņa informē, ka jau aizvadītā gada beigās pilsētas tranzītielas uzturēšanai un tīrīšanai jau tērēti līdzekļi no šīgada ceļu fonda līdzekļiem. Tas nozīmē, ka mazāk naudas atliks, piemēram, bedrīšu lāpīšanai, zāles pļaušanai un citiem vajadzīgiem darbiem.

"Gads ir tikai sācies, un sniegs turpina snigt. Tas noteikti ietekmēs pašvaldības tēriņus," rēķina I. Barinova.

Nebūt slinkiem arī pašiem Pašvaldībai talkā cīņai ar sniegu devusies Ērģemes pagasta zemnieku saimniecība "Dambīši" (īpašnieks Mārtiņš Kreilis), kas sniedz sniega iekraušanas pakalpojumus. Savukārt SIA "Valkas meliorācija" un SIA "Binders" palīdz ar sniega aizvešanu.

SIA "Valkas meliorācijas" šoferis Edgars Priedītis sniegu no pilsētas izved jau otro dienu. Tas neesot nekāds ekstrēms darbs. Šoferis priecājas, ka ziemas sezonā ir kāda nodarbošanās un būs arī samaksa.

Vērtējot pilsētas ielas, E. Priedītis uzskata, ka apsaimniekotājiem vairāk uzmanības jāpievērš māju pagalmiem, jo no tiem izkļūt ar automašīnu esot problemātiski. Tam piekrīt arī I. Vehi un aicina pašus šoferus nebūt kūtriem un slinkiem, bet gan ar sniega lāpstu attīrīt savas automašīnas. Tas kaut nedaudz atvieglos dzīvi sētniekiem, kuri arī ir tikai cilvēki.

Arī "Ziemeļlatvija" aicina cilvēkiem būt saimnieciskiem un nākt talkā, jo, ja mazāk pašvaldība tērēs naudu sniegam, jo vairāk tās paliks citiem darbiem.

Valka