Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Papildināts: Unda Ozoliņa strādā jaunā amatā 23

Kopš 1. marta bijusī Valkas novada domes priekšsēdētāja vietniece Unda Ozoliņa pēc aiziešanas no amata pašvaldībā strādā par Igaunijas - Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013. gadam Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvara un apvienotā tehniskā sekretariāta vadītāju Rīgā.

Tā ir neatkarīga institūcija, kas strādā visām sadarbības programmas dalībniecēm. U. Ozoliņa turpina veikt arī novada domes deputātes pienākumus.

 To, ka U. Ozoliņa atradusi darbu Rīgā, "Ziemeļlatvija" zināja jau iepriekš, taču vienojāmies, ka par bijušās novada domes priekšsēdētāja vietnieces jauno darbu rakstīsim pēc viņas oficiālās apstiprināšanas un darba pienākumu apzināšanas.

Jāiztur konkurencePirms stāšanās amatā U. Ozoliņai uz vadītājas amatu esot bijis jāiztur konkurss. Informācija, cik bijis pretendentu uz šo vakanci, esot konfidenciāla, bet amata kandidātu vērtēšanas komisijā esot bijuši iekļauti pārstāvji no visām trijām programmas dalībvalstīm. Pirms tam pretendentiem bijis jāraksta motivācijas vēstule un CV, savukārt sarunas ar komisiju notikušas angliski.

U. Ozoliņa informē, ka pirmais uzsaukums projektu iesniegšanai šajā programmā plānots jau jūnijā. Šajā pārrobežu sadarbības programmā no Latvijas var startēt Vidzemes un Latgales valsts iestādes, vietējās un reģionālās iestādes vai to veidotas apvienības, nevalstiskās organizācijas, sabiedriskajām līdzvērtīgas organizācijas un mazie vai vidējie uzņēmumi, kuriem ir sadarbības partneri Krievijā, vēlams - arī Igaunijā.

"Projektus var iesniegt arī Valkas novada pašvaldība, kura atbilst visiem nosacījumiem," norāda U. Ozoliņa. Viņa gan piebilst, ka nevarēs piedalīties tā izvērtēšanā, jo joprojām ir saistīta ar Valkas novadu, jo U. Ozoliņa turpina veikt arī novada domes deputātes pienākumus.

Darbosies piecus gadus U. Ozoliņa skaidro, ka sekretariāts ir jaunizveidota institūcija, kas strādā visu sadarbības programmas dalībnieču vajadzībām un interesēm un nodarbojas ar šīs pārrobežas sadarbības programmas īstenošanu dzīvē. Programmā ir izdalītas trīs prioritātes.

Pirmā prioritāte - sociālekonomiskās attīstības veicināšana, kas veicina sociālekonomisko, uzņēmējdarbības un biznesa attīstību, loģistikas un komunikācijas risinājumus, kā arī tūrisma attīstību. Otrā - kopējie izaicinājumi, kas veicina kopīgu darbību vides un dabas resursu aizsardzībā, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un sekmēšanā, kā arī enerģijas efektivitātes uzlabošanā.

Trešā prioritāte - sadarbības veicināšana "cilvēks - cilvēkam", kas veicina vietējo iniciatīvu attīstību, vietējo un reģionālo institūciju administratīvās kapacitātes celšanu, sadarbību kultūras, sporta, sociālās un veselības aprūpes jomā. Programmu ieviesīs, izmantojot atklātus projektu konkursus. Tās kopējais finansējums ir 47,7 miljoni eiro.

Programmas līdzfinansējuma likme Latvijas projektu partneriem ir 90 procentu. Savukārt nacionālais līdzfinansējums 10 procentu apmērā ir jānodrošina projekta partneriem. Plānots, ka sekretariāts darbosies līdz 2015. gada 31. decembrim. Institūcijas uzņemošā iestāde ir Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

Komentāri 23

prahtweeders

Uzzinot šo prieka vēsti,neizbēgami jāsecina:
1)Organizācijai,ko tagad vada Ozoliņas kundze,ir tiešs sakars ar spiegošanu un lielākajiem valsts noslēpumiem,jo slepenības aizsegs bijis tik liels,ka mūsu cienījamā avīze gaidījusi pusotru mēnesi,lai paziņotu šo faktu.
2)Ja nopietni,konkursā,kā nosaukt iestādi,kur neviens neko nedara un visi saņem labu algu,augšminētais ''sekretariāts'' noteikti ieņemtu pirmo vietu.
3)Ja vēl nopietnāk,TP ieilgušais medusmēnesis Valkā ir beidzies,pareizāk sakot,beidzās jau tad,kad Krauklis aizjāja Ērģemes virzienā.Oranžo budžeta un reitinga problēmas liek partijai pamest novārtā mazāk perspektīvus apvidus,cerībā,ka uz vietām paliks pietiekami daudz naivu dvēseļu,kas balsos par viņiem tā vai tā.

pirms 9 gadiem, 2010.04.14 10:59

....

Nosaukums ne pa jokam. Pusotrs menesis visticamak bija nepieciesams, lai to iemacitos no galvas!

pirms 9 gadiem, 2010.04.14 11:20

jā-amata nosaukums ne pa jokam... kārtējā iestāde, kas nodarbojas ar mistisko prioritāšu izvirzīšanu, par kurām līdz šim nevienam nebija ne jausmas :))

pirms 9 gadiem, 2010.04.14 14:30

No malas

Visvairāk man atkal patīk šo prioritāšu nosaukumi, kas gadiem nenoiet no dienas kārtības. Sociālekonomiskās darbības veicināšana un (iedomājaties , cik smuki) -" Cilvēks- cilvēkam".... Ja visas šīs prioritātes , kas nāk no dažādu veidojumu puses tiktu arī īstenotas , tad jau sen mēs dzīvotu "Leiputrijā". Bet riebīgie iedzivotāji tikai zin kā kritizēt un nemaz tā kā netaisās tajā visā iesaistīties. Kāpēc? Tāpēc , ka tā birokrātija, kas valda, ir tik šausmīga, ka jau sākumā izlasot , kas tur viss tik nebūs atkal "tonnām" papīros jāpiesmērē, pāriet jebkura vēlēšanās kaut ko darīt vispār. Bet sekretariāti mierīgi dzīvo par Eiropas naudiņu, paši apēd to, un viss ir atkal kārtībā. Šitais projekts savu laiku padzīvos, sevi neattaisnos, tad būvējam atkal nākošo uz kādiem gadiem pieciem un atkal zināmiem cilvēkiem būs kur iesēsties kādā labi apmaksātā krēslā. Tikai kāds ir sausais atlikums?

pirms 9 gadiem, 2010.04.14 16:11

Lai U. Ozoliņai veicas jaunajā darbā
... nu Valkā būs mierīga, Zemnieku vadībā, dzīve.. kā paradīzē!!

pirms 9 gadiem, 2010.04.14 16:44

Jupis

Ti tiesam lai veicas jaunaja darba cepuri nost Undai Ozolinai Butu katram tads pilsetas mers

pirms 9 gadiem, 2010.04.14 17:24

vasilits

Jupis Мер она была плохой ,заместитель никудышный,не рыба не мясо. Хоть одним дармоедом меньше стало. А должности придумывать наши чиновники умельцы.Да и кому интересно ,что там и где ,делает мелкий чиновник? Наверно журналистам больше писать не о ком или не о чем.

pirms 9 gadiem, 2010.04.14 17:47

vijciemietis

Undas kundze- kur ir mums solītā sporta halle?? Ir ļoti daudz liecinieku jūsu solījumam!!!

pirms 9 gadiem, 2010.04.14 18:09

Undai

Līdz 2015.gadam? Labi, tad jau gaidīsim atpakaļ uz nākošajām vēlēšanām! Šitos ņirgas, Unda, neņem galvā, tas tāds Valkas mazpurviņa stils- provinciālā augstprātība. Par savu vērtību un savu sauso atlikumu nav laika padomāt- jāskatās, vai kādu gudrāku nevar noriet un tad atkal sirdī ir miers. Bet tādu nav daudz, vairāk ir tādu, kas Tevi gaidīs atpakaļ.Lai veicas!

pirms 9 gadiem, 2010.04.14 18:38

rikis

Pretīgā tautas partija vēl cenšas savus ielikteņus siltās vietiņās sabāzt. Ne uz ilgu laiku, drīz jums būs pilnīgs krahs, nelieši.

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 00:59

vasilits

londa И стать как г. Пормейстере - Политическим предателем.

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 08:44

Vijciemieti! Ja vairāk interesētos kas notiek novadā, tsk Vijciemā, tad arī zinātu, ka saistībā ar sporta halli viss notiek! Protams, tas nav tik vienkārši kā Tev pagalmam pārstumt pāri ķerru...

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 10:03

Zinaīda

Nu un vai uz šo brīvo vietu tika izsludināts konkurss? Kā tā,no viena darba prom,cits uzreiz vietā? Mēs vienkāršie cilvēciņi varam CV sūtīt uz visām pusēm,ja gribi darbu visādi konkursi jāiztur.

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 11:00

Miza

Jā, Zinaīda, bija izsludināts konkurss! Šajā sekretariātā ir arī citas vakances. Nevajag slinkot un gaidīt, kamēr uz paplātes pienesīs darbus klāt, vajag interesēties un meklēt pašai. Katru dienu Latvijas vēstnesī tiek publicēti konkursi uz amatiem dažādās valsts struktūrās. Piedalies arī tu, varbūt paveksies un tiksi atzīta par atbilstošu kanditātu un viss notiks. Nevajadzēs raudāt pīļdīķa kabatslakatiņā, ka vienam tiek, bet citam nē :))))

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 12:33

cilvēks

Varēja jau nu to tekstu uzrakstīt "cilvēku valodā".Kas tas ir un ko tur dara, par kādu naudu un kāds no tā labums. Nevis tie sarežģītie oficiālie vārdu savārstījumi. Varēja jau nu Undu tā cilvēcīgi nointervēt...

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 12:46

VISZINIS

JA UNDAI AIZEJOT PROM NO VALKAS ,,,NE KO NE VIENS NEZAUDE....TIKAI SMIEKLIGI IR TAS KA AIZEJOT SEVI NOSAUCAS PAR VALKAS PATREOTU.....GRIBETOS ZINAT KURU DARBU UNDA IR IZDARIJUSI BEZ MAKSAS....JA RUNAJU PAR SEVI TAD ES ESMU VALKAS IDEOTS JO DAUDZ DARU BEZ ATLIDZIBAS UN JA STRADAJU TAD PAR 5 LS VAIRAK NEMAKSA JO NAV NAUDAS....MAN LIEKAS KAD UNDAI VAJADZETU UZDAVINAT UKRAINU TAUTAS LIDERES JŪLIJAS BIZITI AP GALVU.....TA BUTU PATIESAKA TAISNIBA

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 19:06

VISZINIS

JA UNDAI AIZEJOT PROM NO VALKAS ,,,NE KO NE VIENS NEZAUDE....TIKAI SMIEKLIGI IR TAS KA AIZEJOT SEVI NOSAUCAS PAR VALKAS PATREOTU.....GRIBETOS ZINAT KURU DARBU UNDA IR IZDARIJUSI BEZ MAKSAS....JA RUNAJU PAR SEVI TAD ES ESMU VALKAS IDEOTS JO DAUDZ DARU BEZ ATLIDZIBAS UN JA STRADAJU TAD PAR 5 LS VAIRAK NEMAKSA JO NAV NAUDAS....MAN LIEKAS KAD UNDAI VAJADZETU UZDAVINAT UKRAINU TAUTAS LIDERES JŪLIJAS BIZITI AP GALVU.....TA BUTU PATIESAKA TAISNIBA

pirms 9 gadiem, 2010.04.15 19:08

Valka