Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par labāko Valgas-Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas konceptu atzīts spāņu arhitektu darbs

Izsludinātajā konkursā "Valgas-Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas koncepcija" par labāko atzīts darbs ar nosaukumu "Cross-border Strands", kura autori ir arhitekti no Spānijas, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes ainavu arhitekte Jolanta Kriviņa.

"Cross-border Strands" starp citiem piedāvājumiem izcēlās ar stingru, skaidru un saprotamu konceptu, tas piedāvā risinājumu jauniem savienojumiem abu pilsētu starpā, kā arī jaunu risinājumu Varžupītes iedzīvināšanai. Tiek paredzētas jaunas funkcijas teritorijām abpus robežai. Lai gan piedāvājums ir ļoti smalki izstrādāts, tas ir variējams un pielāgojams, nezaudējot koncepta ideju un struktūru.

Piedāvājuma "odziņa" ir tilts, kas savienos pašreizējo tirgus laukumu Valkas pusē ar laukumu pie "Selver" veikala Valgas pusē, tādējādi radot teritorijai otru līmeni un jaunas skatu līnijas. Tāpat ir ievērotas citas konkursa uzdevumā izteiktās prasības - optimizēts Valkas tirgus un Valkas autoostas piebraucamā teritorija, ir radītas nelielas atpūtas vietas iedzīvotājiem, ir paredzēta skatuve, tādējādi nodrošinot, ka būs iespēja organizēt dažādus pasākumus, taču, pats galvenais, - būs labiekārtota, skaista un ērta teritorija, kur iedzīvotājiem uzturēties. Citējot žūrijas teikto - piedāvātais risinājums parāda, ka aiz tā stāv pieredzējusi un profesionāla komanda.

Izvērtējot darbus, žūrija vadījās pēc risinājuma funkcionalitātes, saprotamības un pielāgojamības, mājīguma, ilgtspējības, iekļaušanās vidē un daudzpusības, kā arī ierīkošanas un uzturēšanas izmaksām.

No septiņiem darbiem, kas kvalificējās konkursam, žūrija izvēlējās piecus labākos piedāvājumus, kas saņems naudas balvas. Šo piecu labāko piedāvājumu autori bija Latvijas, Igaunijas un Spānijas pārstāvji. Kopējais konkursa balvu fonds bija 20 000 eiro. Projekts tiks īstenots "Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020" laikā.

Līdz projekta īstenošanai abu pilsētu pašvaldības sagaida nopietns darbs ar visām teritorijā ieinteresētajām pusēm, lai kopā sasniegtu iespējami labāko rezultātu.

Konkursa "Valgas-Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas koncepcija" mērķis bija atrast labāko un piemērotāko risinājumu kopīgai pilsētas teritorijai abpus Latvijas un Igaunijas robežai un gājēju ielai, tādējādi radot patīkamu un unikālu publisko ārtelpu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

Valka