Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par mazas ietilpības autobusu kustību maršrutā Valka- Rīga 3

SIA „VTU Valmiera" saņēmusi SIA „Autotransporta direkcija" (turpmāk ATD) atbildi par mazas ietilpības autobusu kustību maršrutā Valka- Rīga. Iepriekš pasažieri uzņēmuma darbiniekiem pauduši neapmierinātību, ka dažkārt pasažieru skaits pārsniedz autobusā esošo sēdvietu skaitu. SIA „VTU Valmiera" nosūtīja pasažieru priekšlikumus un lūdza ATD tos izvērtēt un lemt par autobusa ietilpības maiņu maršrutā Valka - Rīga.

ATD atbildē norādījusi, ka maršruti un autobusu kustība tajos tiek plānota atbilstoši pasažieru plūsmai. Pamatojoties uz to, pirmdienās no Valkas un piektdienās no Rīgas tiek norīkoti lielākas ietilpības autobusi.

Turklāt pasažieriem, t.sk. personām ar funkcionāliem traucējumiem, grūtniecēm un personām ar maziem bērniem katru dienu ir iespējams izmantot lielākas ietilpības autobusu, kā arī vilciena satiksmi, kas kursē citos laikos. Tāpēc ikdienā lielākas ietilpības autobusu norīkošanu direkcija neuzskata par nepieciešamu.

Atbildē ATD vērš uzmanību, ka ekonomiskajos apstākļos, kādos pašlaik nākas strādāt pasažieru pārvadātājiem, ir ļoti svarīgi saglabāt līdzšinējos autobusu reisus, tajos nodrošinot tādu transporta līdzekļu kustību, kas atbilst pasažieru skaitam.

Uzņēmums „VTU Valmiera" atvainojas pasažieriem par radītajām neērtībām, ja tādas pasažieriem radušās.

Komentāri 3

pasažiere

Domāju, ka lielas ietilpības autobuss būtu arī jānorīko svētdienās, kad lielākā daļa studentu brauc uz Rīgu. Vasaras periodā droši var atstāt mazas ietilpības autobusus, bet studiju gada laikā noteikti svētdienās ir nepieciešams lielas ietilpības autobuss, it sevišķi pēc garajām svētku brīvdienām, kad jau no Valkas cilvēki stāv kājās un nemaz nerunājot, ka vēl cilvēki kāps iekšā Sedā un Strenčos. Reizēm pat jau no Valkas šis mazas ietilpības autobuss ir pilns un kur tad lai liekas cilvēki Sedā un Strenčos, kam jātiek uz Rīgu un iespējams pat tālāk, kamdēļ izvēlas konkrēti šo maršrutu.
Cik ir novērots pēdējās nedēļās, tad cilvēki, kas iekāpj Sedā vai Strenčos, tad lielākā daļa no viņiem brauc uz Rīgu un retais līdz Valmierai.
ATD ieteiktu padomāt par tiem cilvēkiem, kas samaksā lielo naudu un stāv kājās, ja nav cita transporta kā nokļūt līdz galamērķiem, jo autobuss jau ir pilns un nav vairs vietas, kur pat stāvēt kājās cilvēkiem.
Vēl viens aktuāls jautājums, kamdēļ tiek iekasēta nauda par bagāžu, ja mazas ietilpības autobusos to nav kur novietot. Saprastu, ja lielas ietilpības autobusos ir bagāžas nodalījums, kurā novietot lielo somu, arī ja tā nav tik liela, bet ērtības labad novietoju, tad mazas ietilpības autobusos tādas iespējas nav un nauda tik un tā tiek iekasēta. Šo politiku vēl joprojām neesmu izpratusi līdz galam. Kamdēļ citas firmas neņem nekādu samaksu par bagāžas novietošanu bagāžas nodalījumā, bet VTU Valmiera tā dara. Cerams, ka kas tiks darīts lietas labā.

pirms 9 gadiem, 2010.09.27 14:27

Alex

Par autobusu kustības laikiem no Valmieras arī varētu padomāt, piemēram, kāpēc vakarā noņemts autobuss plkst.19.30, ja nākošais ir tikai 20.50?

pirms 9 gadiem, 2010.09.27 19:13

Alex

Par autobusu kustības laikiem no Valmieras arī varētu padomāt, piemēram, kāpēc vakarā noņemts autobuss plkst.19.30, ja nākošais ir tikai 20.50?

pirms 9 gadiem, 2010.09.27 19:15

Valka