Pārejas periods jaunās PVN likmes ieviešanai nav paredzēts

Sākot ar 2009. gada 1. janvāri, ar PVN apliekamiem kases aparātā, kases sistēmā, specializētajā ierīcē vai iekārtā reģistrētiem darījumiem, ir jāpiemēro jaunā, konkrētam darījumam atbilstošā likme.

 

Tādējādi kases aparāta lietotājam ir jānodrošina, lai kases aparātā savlaicīgi tiktu ieprogrammēti atbilstoši rekvizīti - atbilstošās PVN likmes, kas norādāmas kases čekā. Kases aparāta programmēšanu drīkstēja veikt tikai apkalpojošais dienests, ar kuru kases aparāta lietotājs ir noslēdzis līgumu.

 

"Gadījumā, ja apkalpojošais dienests nav veicis jauno PVN likmju pārprogrammēšanu kases aparātā, tad laikposmā, līdz kases aparāta pārprogrammēšanai, iesakām darījumus kases aparātā reģistrēt ar līdzšinējām PVN likmēm, kādas tās ir ieprogrammētas kases aparātā," skaidro VID Vidzemes reģionālās iestādes Valkas nodaļas vadītāja Inga Gartmane.

 

Pārdevējas ir čakli pastrādājušasNevienā Valkas centra veikalā vakar nebija nekādas burzmas un neierasti garu rindu pie kasēm, kā tas bija vērojams 31. decembrī. Veikals "Top" pilsētā ir lielāko trijniekā.

 

 

Vadītāja Daiga Meļķe "Ziemeļlatvijai" pastāstīja, ka paspējuši apmainīt arī visu preču cenas un izlases veidā izdarītā pārbaude liecina, ka pie preces pieliktā cena precīzi atbilst kases izdotajam čekam ar jauno PVN nodokli. Gluži to pašu sacīja arī veikalā "Maxima". Pārdevējas bijušas gana čaklas un krietni pastrādājušas.

 

"Elvi" preču cenas nomainīs pakāpeniskiViss ir mierīgi arī veikalā "Elvi". Veikala vadītāja Sandra Avota uzskata, ka izmaiņas noritējušas bez jelkādām problēmām. Tiesa, cenas pie precēm tiks nomainītas pakāpeniski. Tas saprotami, jo neba jau nu dažās stundās var nomainīt cenas daudzu tūkstošu nosaukumu precēm.

 

Kāda bijusī pārdevēja un grāmatvede Valkā sacīja, ka pircēji īstās cenu izmaiņas jutīs tikai pēc mēneša vai pat ilgāka laika, jo šis ir izdevīgs brīdis gan ražotājiem, gan tirgotājiem, lai nedaudz vairāk nopelnītu. Patiesībā pircējiem būtu jāšķiras tikai par 2,5 santīmiem vairāk no katra izdotā lata nekā pirms PVN izmaiņas.

Valka