Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārkāpj meža apsaimniekošanas noteikumus 2

Lai arī var teikt, ka meža īpašnieki ar katru gadu kļūst arvien zinošāki, tomēr arī šis gads kā parasti iesākās ar dažu aizmāršīgāko meža īpašnieku saukšanu pie administratīvās atbildības saistībā ar informācijas nesniegšanu par iepriekšējā gadā veiktajām mežsaimnieciskajām darbībām.

"Meža likumā noteikts, ka informācija jāiesniedz līdz 1. februārim. Šogad Ziemeļvidzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā bijušajā Valmieras, Valkas un Cēsu rajonā ir konstatēts 31 šāds pārkāpums," "Ziemeļlatviju" informē Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā inspektore juridiskajos jautājumos Iveta Livziniece. Valkas rajona teritorijā konstatēti divi šādi gadījumi.

Cērt nelikumīgiIestājoties pavasarim, ne reti tiek atklāti patvaļīgas koku ciršanas gadījumi. Lielākoties konstatēta nelikumīga ciršana valsts mežā, taču arī daži privātie meža īpašnieki nav izņēmuši apliecinājumu koku ciršanai, tāpat nav ievērotas likuma prasības kopšanas cirtē, kā rezultātā bojātas mežaudzes un aprēķināti zaudējumi.

"Šogad Valkas rajonā reģistrēti trīs patvaļīgas ciršanas gadījumi mežaudzēs un tas bojātajām mežaudzēm radījis 24674 latu zaudējumu. 10 patvaļīgas koku ciršanas gadījumos materiāli ir nodoti policijai krimināllietu ierosināšanai. Tas ir tipisks meža likuma pārkāpums šajā teritorijā," komentē Ziemeļvidzemes virsmežniecības inženieris Māris Zariņš.

Parādās arī dabas aizsardzības noteikumu pārkāpumi. Atbilstoši prasībām cirsmās nav atstāti ekoloģiskie koki. Bijušajā Valkas virsmežniecības teritorijā reģistrēti divi šādi dabas aizsardzības prasību pārkāpumi. Ir arī pārkāpumi saistībā ar meža reproduktīvā materiāla tirdzniecību, medību noteikumu ievērošanu un īpaši aizsargājamo dabas teritoriju meža apsaimniekošanas un izmantošanas noteikumu pārkāpšanu. Valkas rajona teritorijā reģistrēts viens aizsargājamo teritoriju meža apsaimniekošanas noteikumu pārkāpums.

Var cerēt uz mīkstāku soduMeža atjaunošanas prasību pārkāpumi vienmēr ir bijuši aktuāli, šobrīd tiek apzināti tie īpašnieki, kuriem mežs bija jāatjauno līdz 31. decembrim un kuri, neraugoties uz mežniecības atgādinājumiem, to nav izdarījuši. Valkā ir konstatēti divi meža atjaunošanas prasību pārkāpumi. Jāakcentē, ka novēršot pārkāpuma sekas, tas ir, atjaunojot mežaudzi atbilstoši prasībām, ir iespējams cerēt uz mazāku sodu, jo tas ir atbildību mīkstinošs apstāklis.

"Ja nu kādreiz nav gluži skaidrs, kā pareizi rīkoties, tad, lai izvairītos no pārkāpuma izdarīšanas un soda, varat sazināties ar mežniecībām un saņemt konsultāciju par likuma prasībām, kas attiecas uz meža apsaimniekošanu," rosina I. Livziniece.

Komentāri 2

sidra

nu vajadzētu jau konkretizēt, nosaukt šos varoņus vārdos, kas rīkojušies nelikumīgi, par biedinājumu citiem.

pirms 9 gadiem, 2010.06.13 10:18

Valka