Pasaules Sniega dienu atzīmēs arī Valkā un Ērģemē

Šā gada janvārī atkal notiks Pasaules sniega diena, un tai veltītie pasākumi notiks daudzviet Latvijā.  Valkā Sniega diena notiks – 17. janvārī, sākot no plkst. 11:00, estrādē, savukārt Ērģemes pamatskolā Sniega diena tiks rīkota 16. janvārī.

Pasaules sniega dienas organizēšana jau kļuvusi par labu tradīciju, un visā pasaulē un arī mūsu valstī tā notiks jau ceturto gadu pēc kārtas. Pasaules Sniega diena ir ikgadējs sniega festivāls bērniem, lai tie varētu iepazīt dažādas aktivitātes uz sniega un dažādus ziemas sporta veidus. Šo ideju ir radījusi Starptautiskā Slēpošanas Federācija (FIS), bet Latvijā par Pasaules sniega dienas pasākumu norisi rūpējas Latvijas Slēpošanas Savienība (LSS) sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK).

Pasaules Sniega dienas pasākumu rīkošana ir vērsta uz to, lai bērni un viņu vecāki varētu izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, un arī nākotnē turpinātu nodarboties ar ziemas aktivitātēm.

Latvijas aktīvo darbošanos pamanīja un arī novērtēja Starptautiskā Slēpošanas Federācija, kas mūsu valstij pateicībā dāvinājusi vairākas ar ziemas sportu saistītas lietas (speciālas teltis, kalnu slēpošanas vārtus, dalībnieku starta numurus, finiša vārtus u.c.), kas tika nogādāti aktīvākajām skolām un pašvaldībām.

Valkā un Ērģemē sniega dienas aktivitātes notiks pirmo reizi, tādēļ iedzīvotāji aicināti piedalīties, it īpaši bērni, viņu vecāki un jaunieši.

Skolēni arī aicināti piedalīties foto – video un zīmējumu konkursā par tēmu “Bērni uz sniega”!  Zīmējumus aicinām iesniegt pašvaldībā līdz š.g. 15. janvārim, plkst. 12:00 Beverīnas ielā 3, 1. stāvā pie klientu apkalpošanas speciālistes Māras Apines!

Foto, video failus iesūtīt uz e-pastu: [email protected] līdz š.g.26. janvārim!

Vērtēšanu veiks apstiprināta komisija, kuras sastāvā ir domes pārstāvji un Valkas novada Mākslas skolas skolotāji.

Konkursu labākie darbi tiks nosūtīti uz Latvijas Slēpošanas savienību! Sīkāka informācija ir pieejama novada mācību iestādēs.

17. janvārī, Valkas estrādē paredzētas tādas aktivitātes, kā – ragaviņu vilkšanas sacensības, “trāpīgākā pika mērķī”, kameru šļūkšana no kalna, sniega biatlons, ziemas foto stūrītis, distanču slēpošanas sacensības u.c. Aktivitātes var mainīties atkarībā no laikapstākļiem, piemēram, ja būs maz sniega, tad ragaviņu vilkšana tiks aizstāta ar “ķerru” stumšanu u.tml.

Par piedalīšanos pasākumā, dalībnieki saņems piemiņas veltes ar Sniega dienas simboliku. Pasākuma laikā dalībnieki varēs sasildīties pie siltas tējas krūzes un ugunskura, līdzi var ņemt desiņas cepšanai.


Aktivitātēs palīdzēs Valkas jaunieši, tādēļ Valkas Jauniešu birojs 17. janvārī būs atvērts no plkst. 16:00.

Valka