Pašvaldība slēdz Valkas dzīvnieku patversmi. It kā uz nenoteiktu laiku. 4

Rīt uz nenoteiktu laiku darbību pārtrauc Valkas dzīvnieku patversme. Pēc vairāku kontrolējošo valsts iestāžu pārbaužu rezultātiem, kā arī saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām šādu lēmumu pieņēmusi novada dome.

Novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis atzīst, ka pēdējais piliens bijis Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļvidzemes pārvaldes un Valsts vides dienesta Valmieras reģionālās vides pārvaldes norādījumi.

Patversmē - maz dzīvnieku"Ziemeļlatvija" vairākkārt rakstīja, ka dzīvnieku patversme un tās vadītāja Rita Luguze pēdējā laikā par attieksmi pret nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem izpelnījās asu nosodījumu. Sabiedrība dalījās divās nometnēs, vieni centās attaisnot R. Luguzes darbību un slavēt par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu māju pagrabos un pie atkritumu urnām, kā arī pateicās par bojā gājušo dzīvnieku savākšanu, otri šausminājās, ka patversmē nonākušos dzīvniekus nereti ātri vien aizsūtīja uz citiem medību laukiem.

Bija pamatotas aizdomas un sūdzības, ka dzīvniekus, īpaši kaķus, nesagaidot likumā noteiktās 14 dienas, kuru laikā būtu jācenšas dzīvniekam atrast jaunas mājas, nošpricēja. Pēc pirmajām publikācijām "Ziemeļlatvijā" par notikumiem patversmē, kuras nebaidījās atklāt tā saucamie simtlatnieki un dzīvnieku aizstāvji Gunta Kraučuna un Māris Zandmanis, novada dome izveidoja īpašu komisiju.

To vadīja izpilddirektors G. Bašķis. Komisijas gala slēdziens bija par labu R. Luguzei. G. Bašķis paskaidroja, ka patversme nav nekāda dzīvnieku viesnīca, kur tie būtu jātur uz nenoteiktu laiku, līdz izdosies atrast jaunus saimniekus un tāpēc sabiedrība pārspīlē. Tomēr, kā izrādās, nav dūmu bez uguns, sūdzības nerima un atradās iemesli, kāpēc šī iestāde vairs nedarbosies.

Kā jau minējām iepriekš, galvenais iemesls iestādes slēgšanai bija iedzīvotāju sūdzības. Lielu lomu nospēlēja arī knapais novada budžets. Kā izrādās, šogad patversmē uzturējās gaužām maz dzīvnieku, pēdējo triju nedēļu laikā - tikai viens sunītis, un tas pats bijis atvests no Vijciema pagasta.

Mēģina nodibināt "Dzīvnieku SOS"Novada dome izdevusi priekšsēdētāja Kārļa Alberga parakstītu rīkojumu, kurā teikts, ka līdz 25. aprīlim novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājai Inesei Vehi jāizstrādā dzīvnieku patversmes darbības nolikums.

Nolemts, ka novada dome uz nenoteiktu laiku pārtrauc līgumu par veterināro pakalpojumu sniegšanu ar vetārsti Viju Lāci. Ar līdzšinējo patversmes vadītāju R. Luguzi ir pārtrauktas darba attiecības. G. Bašķis mierina, ja būs nepieciešams, tad konkrētu darba veikšanai pašvaldība izmantos vetārsta pakalpojumus. Pašvaldība apņēmusies līdz 1. jūnijam labiekārtot patversmi, kā arī nodrošināt ar visu nepieciešamo, kā tas ir noteikts uz patversmēm attiecināmajos noteikumos.

G. Bašķis norāda, ka ir jau iegādāts lielāks ledusskapis, kur varēs uzglabāt dzīvnieku mirstīgās atliekas, lai tās pēc tam aiztransportētu kremēšanai uz uzņēmumu Saldū. Esot nojauktas arī visas aizdomīgās krāsnis, kurās it kā nelikumīgi esot dedzināti nošpricētie dzīvnieki.

"Kamēr patversme nedarbosies, iedzīvotājiem par klaiņojošiem un mirušajiem dzīvniekiem jāzvana uz Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļu speciālistei Vijai Iļdai pa tālruni 64722503 vai 29135529," norāda G. Bašķis.

Turpmāk viņa atbildēs par šo jomu pašvaldības līmenī. "Ziemeļlatvijai" kļuvis zināms, ka Valkā dzīvnieku aizstāvju grupa mēģina nodibināt sabiedrisko organizāciju "Dzīvnieku SOS". Tā nodarbosies ar jaunu saimnieku un māju meklēšanu noklīdušiem un nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem.

Ja organizācija nodibināsies, „Ziemeļlatvija" kā līdz šim atbalstīs centienus meklēt mājas pamestajiem vai citu aprūpei nodotajiem dzīvniekiem, ievietojot informāciju par tiem.

Komentāri 4

Ivčiks

Šodien viens "teļa"lielumā mierīgi atpūtās pretim MAXIMA veikalam. Brīvā valstī,brīva pārvietošanās.

pirms 10 gadiem, 2011.03.23 17:39

hmm

man "patik" - G. Bašķis norāda, ka ir jau iegādāts lielāks ledusskapis, kur varēs uzglabāt dzīvnieku mirstīgās atliekas, lai tās pēc tam aiztransportētu kremēšanai uz uzņēmumu Saldū.

ooo, lielaks ledusskapis, kur uzglabat mirstigas atliekas...tad redz par ko doma... man skiet, ka ar avizes Ziemellatvijas palidzibu daudz vairakiem dzivniekiem atrastas majas, neka patversme...kas kuram vairak interesee....

pirms 10 gadiem, 2011.03.23 19:49

nu jau vēsture

http://www.petnet.lv/shelters/?031.html

pirms 10 gadiem, 2011.03.24 17:26

Valka