Pašvaldības policista darbs nav tikai bandītu ķeršana 1

Valkas pilsētas domes pašvaldības policiste Diāna Medvedska ir gatava strādāt arī vakaros un nakts stundās, ja vien tas pilsētas teritorijā spēs uzlabot sabiedrisko kārtību. Jaunā speciāliste pēc dabas ir optimiste - viņa uzskata, ka Valkā situācija ir kontrolējama.

D.Medvedska kā pašvaldības policiste strādā tikai kopš maija. Divu mēnešu laikā ir izdevies apzināt darba pienākumus, piedalīties vairākos reidos, lai pārbaudītu, vai iedzīvotāji ievēro domes apstiprinātos saistošos noteikumus, kā arī kontrolētu pusaudžu un jauniešu uzvedību sabiedriskās vietās.

 

 

Viņa pārliecinājusies, ka bieži vien cilvēki nezina elementāras lietas, piemēram, kāpēc ir jāslēdz līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu vai kurās dienās ir jāizliek valsts karogs. Policistes amata pienākumos ir izskaidrot iedzīvotājiem un arī panākt, lai noteikumi tiktu ievēroti.

 

Jaunā speciāliste ir pārliecināta, ka varēs veikt viņai uzticētos pienākumus. Lai gan nereti nācies dzirdēt apgalvojumus, ka jaunai sievietei nav īstā vieta šajā sfērā, tomēr D. Medvedska negrasās mest plinti krūmos. Gluži pretēji, viņa apzinājusies, ka bieži vien rezultātu var panākt miermīlīgā ceļā.

 

"Esmu iepazinusi arī agresīvi noskaņotas personas, kuri, ieraugot cilvēku formas tērpā, dodas uzbrukumā," atklāj policiste.

 

 

Valkas domes izpilddirektors Valdis Rogainis ir pārliecināts, ka Diāna ir īstā vietā, jo sevi jau darbā pierādījusi. Ar laiku nāks arī pieredze, kas tikai palīdzēs nostiprināt savas pozīcijas.

 

Sadarbībā ar Valkas rajona policijas pārvaldi, D. Medvedska kopā ar valsts policistiem apmeklē jauniešu pulcēšanās vietas, piemēram, pie Zāģezera, lai pārbaudītu, vai nepilngadīgie nelieto alkoholu. Policiste atzīst, ka mūsdienās ir visai sarežģīti noteikt jauniešu vecumu pēc ārējā izskata, tāpēc bieži nākas pieprasīt uzrādīt personas apliecinošus dokumentus.

 

 

Strauji tuvojas jaunais mācību gads, kad noteikti tiks ķerstīti mazgadīgie pīpmaņi. Viņu tradicionālā pulcēšanās vieta - Tēraudskola - ir ierobežota, tāpēc noteikti radīsies jauna.

 

Strauji tuvojas jaunais mācību gads, tāpēc jau nolemts, ka sadarbībā ar domes Sociālā dienesta speciālistiem pārbaudīs ģimenes un bērnus, kuri regulāri kavē mācību stundas. Nereti skolnieks no rīta, teikdams vecākiem, ka dodas uz skolu, pēc kāda laika pārnāk mājās vai arī dodas uz bibliotēku, kur pieejams internets.

 

 

Mācību gada laikā plānoti regulāri reidi un darbs ar šiem stundu bastotājiem.

Komentāri 1

Stirna

Patiesībā ļoti priecājos par šo uzņēmīgo darbinieci, kas izvēlējusies ne to vieglāko darbu! Lai izdodas....!

pirms 12 gadiem, 2008.08.05 11:39

Valka