Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pedeles krastā iecienītā atpūtas vieta pārvēršas par būvlaukumu 74

Redakcija saņēma vairāku satrauktu valcēniešu zvanus par to, ka Pedeles upes krastā netālu no Ausekļa ielas tilta publiskās peldētavas un atpūtas vietas notiek koku nociršana un, izskatās, būvlaukuma ierīkošana.

"Katru dienu, ejot uz darbu, ar acīm samīļoju savu priedi, kas upes krastā stāv jau kopš manas bērnības. Nu koks ir nocirsts. Vai tiešām pilsētā nav citas vietas, kur būvēt māju, tāpēc šim nolūkam sabiedrībai jāatņem iemīļota atpūtas vieta?," neizpratnē jautā kāda valcēniete, kura nevēlējās, lai laikrakstā min viņas vārdu.

Būs jauna privātmājaNovada domes izpilddirektors Guntis Bašķis skaidro, ka aizvadītā gada nogalē šo zemes īpašumu, kas līdz šim piederējis kādai ASV dzīvojošai tautietei, iegādājies Valērijs Zalužinskis.

Jaunajam īpašniekam esot izsniegta būvatļauja ar nelieliem apgrūtinājumiem. Proti, būvējot māju, īpašniekam būs jāievēro noteiktā rekrācijas teritorija - upes tauvas josla - desmit metri no Pedeles upes krasta būs pieejama zona visiem sauļoties un peldēt gribētājiem. Toties šūpolēm, kas bija uzstādītas netālu no peldētavas, jau sameklēta cita atrašanās vieta otrā upes krastā, kur savulaik atpūtas vietu iekārtoja Jauniešu domes aktīvisti.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka pērn septembrī notika atpūtas vietas labiekārtošana Pedeles krastā un mākslīgās salas ierīkošana. G. Bašķis atklāj, ka tolaik viņš nav bijis informēts, ka upes krastā taps privātmāja. Iespējams, ja tas būtu zināms, tad pludmales iekārtošanai netiktu tērēta nauda.

Jau saplānots kā māju rajons Novada Teritorijas plānošanas daļas vadītāja Lāsma Engere skaidro, ka V. Zalužinskis iepriekš minētajā vietā iegādājies nedaudz vairāk par hektāru zemes. Savukārt apbūves teritorija būs krietni mazāka, atbilstoši novada teritorijas plānojumā noteiktajai platībai. Amatpersona norāda, ka teritorijas plānojumā Strauta ielas mala bija ieplānota kā individuālās apbūves rajons, kur jau ir vairāki zemes īpašumi ar būvēm.

Novada domes Attīstības un projektu vadības daļas vadītājs Ernests Lībietis stāsta, ka domei bijusi iecere attīstīt ideju par Dabas takas tālāku veidošanu un upes krasta labiekārtošanu arī otrpus Sēlijas ielas tiltam.

Viņš pieļauj, ka šī ideja varētu sākt īstenoties jau nākamgad, bet pirms tam būs jārunā ar īpašnieku V. Žalužinski. "Ziemeļlatvijai" sazinoties ar V. Zalužinski, viņš apliecināja, ka būvprojekts ir apstiprināts un būvatļauja saņemta. To, vai tā ir ar apgrūtinājumiem, V. Zalužinskis nesaka.

"Cilvēkiem nebūs problēmu, upes tauvas josla netiks skarta," sola jaunais zemes īpašnieks. Aptaujājot valcēniešus, vairākuma viedoklis ir negatīvs, jo iedzīvotāji netic, ka šajā vietā vairs varēs piekļūt upes krastam, jo valstī ir pārāk daudz negatīvu piemēru, kā šādos gadījumos parasti rīkojas privātīpašnieki.

Jau kopš agrākiem laikiem šo atpūtas vietu, kas atrodas gandrīz pašā pilsētas centrā, bija iecienījuši ne vien bērni, bet arī pieaugušie. Pie tam šī ir vienīgā vieta pie upes, kur pilsētnieki var peldēties. Zāģezera pludmale no pilsētas atrodas pāris kilometrus.

Komentāri 74

x

Kam nauda, tam vara!Žēl,ka lēmējvara ir tik sekli domājoša,bet paši vien ievēlējām!

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 07:47

Latvietis

nav runa par pludmali, runa iet par vietu. bija jauki sliktas dusas gadijuma, atnakt, pasedet zem priedes. jaunaja lapelee ir slikta aura pluss vejs. bet ko tagad.

novelu visiem pelnit visiem spekiem daudz un pirkt ko ambicijas pavela, domaju ka zeme ari zem Brivibas pieminekla drosi esot perkama un pieminekli var parnest kautkur Bolderaaja, svarigais ir cena.

Ka jutisies ierindas mulki ar vinu grasu algaam jau vienalga, tie nav vera nemami.Sekla lemejvara tiksot ieveleta vel daudzreiz, saprast ka tirgot dzimteni un dzimtas vietas, ka ari, bet tas jau cits stasts izzagt budzetus, nav labi, japaiet zinamam laikam, bet tautas pratiem esot liela inerce.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 10:34

Upes tauva

noteikti bus, bet acimredzami tada kada esot visa upes garumaa, ar dadziem un gruziem piepildiita.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 10:38

!

Nabaga izpilddirektors Bašķis! Viņš nezināja! Nu ja. Kā tad var cilvēciņš kaut ko zināt par to, kas notiks pilsētā dažus mēnešus uz priekšu. Un vēl saistībā ar tādu svešu personu kā Zalužinskis.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 12:07

Versija

Gribu dzirdēt Alberga plašu, motivētu skaidrojumu par to, kā notika viss šis iznīcinošais, klusais process.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 12:12

celms

Saka ka Riga un Jurmala pie apbuves gabaliem notiek nekartibas,Valka tik maza pilseta varetu teikt vel lielakas.Bet to jau mums mulka un nabaga tautai nesaprast-kam nauda tam vara.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 14:05

Žanis

Lielākā daļa šo komentāru ir plika skaudība. Atceros, kad tika taisīts stāvlaukums pie Topa, tad arī bija pretenzijas no "sēdētājiem zem ābeles". Bet, vai tagad ir sliktāk? Man liekas labāk - sakoptāk.
Problēma jau ir mūsos pašos - mēs nevaram pieļaut (acīmredzot padomju laiku sindroms), ka kāds var atļauties kaut ko vairāk. Protams, ka nauda nosaka daudz, bet tā tas ir visā pasaulē, ka turīgākie iegādājas ekskluzīvākas vietas, bet parastā tauta dzīvo daudzdzīvokļu māju kvartālos. Tas ir normāli.
Tiem lieliem skauģiem un kritizētājiem iesaku pašiem dibināt firmu, pelnīt naudu un, tad jau varbūt arī varēsiet iegādāties kādu zemes gabalu jums tīkamā vietā.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 14:07

Žanim

Nevajg Topu salīdzināt ar upmalu,kas būtu pieejama visiem,kas gribēja atpūsties ar bērniem brīvdienās,kāpēc mums būtu jāiet uz igauņu pusi,bet Valka jau ir tikai sūnu ciems,tāpēc jau jaunieši šeit pēc studijām neatgriežas

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 14:39

..

..bet tas jau ir privātīpašums nevis pašvaldības īpašums un iespēju robežās var darīt, ko grib. Lai veicas!

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 14:42

Versija

Te nav nekāda sakara ar skaudību. Šī bija mūsu pilsētas ainaviskākā vieta, ko acīmredzot bija iespēja saglabāt.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 14:56

pravietis

Nav jau tik traki, kā mēdz runāt. Kurš tad no jauniešiem tagad peldas Pedelē pie Ausekļa ielas tiilta? Neviens. Vecie valcēnieši atceras, ka agrāk tur peldējās daudzi. Visticamāk, ka šie gana bagātie ļaudis vēlēsies aiz sava loga redzēt gana sakoptu upi untāpēc arī piedalīsies Pedeles sakopšanā, meldru izpļaušanā un tamlīdzīgi. Vismaz pilsētas centrā līdzās upei dzīvo gana bagātie ļaudis un viņi ir ieinteresēti par upes krastu un tās grunts sakārtošanu. Ieguvēji būs visii. Arī tie, kuri vēlāk varēs izmantot likumā norādīto 10 metru tauvas joslu. Tiesa, pašlaik nešķiet, ka jaunizveidotais stāvais krasts varētu veicināt peldētāju interesi par šo joslu.
Priedes gan žēl, vai tiešām to nevarēja saglābt? Zinātāji teic, ka tā upes krastā aug kopš zviedru laikiem.katot uz celmu, tā nebija trunēšanas stadijā.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 14:57

neskaudība

Jā,Valka jau ir tik biezi apbūvēta,ka šī ir pēdējā un vispiemērotākā vieta,kas vēl celtniecībai palikusi -).Galvenā vieta te ir ambīcijām un kāpēc ne,ja var to atļauties.Drīz to rajonu aiz tilta varēs pārdēvēt kādā citā nosaukumā,piemērām, - " Voraklāņi 5-5"-).

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 15:00

Izlasat tak to rakstu. Zeme piederēja ASV dzīvojošai pilsonei. Tāpēc jau gadiem tā teritorija nav bijusi brīvi pieejama, taču citi tak var atļauties arī uzkundzētes pa svešu teritoriju, saukt to par savu iemīļoto un iebilst. Uzpasēsim katrs savā mājā, dzīvoklī notiekošo un nelīdīsim otram norādīt, ko un kā darīt.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 15:35

Versija

Man ir vienalga, ko un kā kārto privātie, bet man nav vienalga ko un kā kārto Bašķis kā mana novada domes izpilddirektors un visa tā domes kompānija.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 15:51

A.

Kapēc tad viņi atteicās no šīs zemes? Tad jau šeit nav nekāda sakara ar naudu, bet gan ar domes lēmumu, ka viņiem šī zeme nav vajadzīga.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 15:56

To Verija!
Bašķis var patikt, var nepatikt, taču šādus lēmumus pieņem deputāti, nevis Bašķis vienpersonīgi.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 16:11

kalps

tas nams laikam tiks celts par tiem nodokliem ko nesamaksa valstij.Liela dala darbinieku strada bez ligumiem. VID atnaca uz parbaudi ,bet nekas jau nemanijas.Tie parbauditaji -uzpirkti. Japazvana Rigai lai parbauda varbut tad bus kads rezultats.Seit jau laikam roka roku mazga.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 16:46

to kalps

Ir tādi raidījumi Bez tabu, Nekā personīga...Vajag pieaicināt, izvērtēt likumību.

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 17:13

vērotājs-kalpam

Tai vēsturei ir gara,gara,gara bārda .

pirms 9 gadiem, 2010.06.06 17:17

Valka