Pedeles upe pārvēršas līdz nepazīšanai 9

Jau nedēļu valcēnieši redz ekskavatora rosīšanos vienā no Pedeles upes krastiem. Beidzot pēc ilgiem gadiem dabas ainava ap upi tiek sakārtota un, cerams, padarīta atpūtniekiem par pieejamu un iecienītu vietu.

 

Valkas novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis informē, ka pašlaik upes krasta sakopšanu veic SIA "Valkas meliorācija". Vietējais uzņēmums uzvarēja domes izsludinātajā cenu aptaujas konkursā.

 

 

Sākotnēji bija plānots, ka varēs izveidot mākslīgu salu, bet dēļ upes dūņainā krasta diemžēl to nevar paveikt. Agrāk tāda sala esot jau bijusi, uz kuras bijis pat futbola laukums, bet tai blakus dīķis, kur varēja peldēties bērni.

 

 

G. Bašķis pieļauj, ka kādreiz varbūt varēs šo ieceri īstenot. Nākamajā vasarā būs arī peldētava tajā pašā vietā, kur krastā ir smiltis - līdzīgAs kā Baltijas jūras krastā. Plānots arī uzstādīt laipu, no kuras peldētāji varēs lekt, jo tajā vietā upe izrakta dziļāka. sakopšanas darbus finansē no novada domes specbudžeta līdzekļiem.

 

Diemžēl upē joprojām no Ausekļa ielas tilta redzamas vairākas riepas un ledusskapis. G. Bašķis pats saviem spēkiem mēģinājis ledusskapi izvilkt, bet tas nav bijis iespējams.

Komentāri 9

peldis

Pedeles upes krasti tieshām skaisti, tikai nav skaidrs, kāpēc no upes neizvelk iemestās automašīnu riepas?

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 15:26

peldim

Cerams jau, ka izvilks, vai nu tā atstās, tas jau būtu nesmuki.
Gaidīsim, kad apsaimniekošanas dienests sāks rīkoties.

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 17:28

Lasitajs

Bus skaisti, tikai vajaga nolicisa izvilkt visas zalu saknes pec gada tas bus aizaudzis un darbs pat velti.

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 17:44

ledusskapis

Šo salu vajadzētu nosaukt par "Bašķa salu"

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 19:56

racējs

Ledusskapi labi teikts! Žēl tikai,ka tā sala ilgi nestāvēs,kūdra baigi labi šķīst ūdenī un peld... Ja nu vienīgi ar kārkliem apaudzēt!

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 21:57

pedele

Es nesaprotu, priekš kam tam Bašķim tas leduskapis bija vajadzīgs - tas tak acīmredzot ir beigts, ja cilvēki izmetuši. Būtu labāk tas riepas apskatījis.

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 22:39

pedeles racējam

Nesaprotu, ko var rieties, tad aizejiet izvelciet un jūtieties gandarīti, ka Valkas labā esiet veikuši labu, sabiedrībai derīgu darbu, bet tagad sanāk, ka nekas nav labi- tīra krastu, slikti, salu veido, arī slikti, jo nedod Dievs, kūdra ļoti labi un ātri ieskalosies upē...Bet kur ir Jūsu priekšlikumi, jūsu reālais darbs, palīdzība, lai viss būstu skaistāks, labāks un cilvēkiem tīkamāks.- atnāciet, izdarīet to REĀLO DARBU, tad varbūt viss kļūs skaistāks, labāks, jo pilsēta jau mums visiem ir viena un to vajadzētu mīlēt, cienīt un tās labā arī kaut nedaudz ko izdarīt... Aicinu savstarpēji nerieties.

pirms 11 gadiem, 2009.09.12 23:36

to pedeles racējam

riebjas tā sevis slavināšana un tēlošana, ka pirms tam nekas nav darīts. Liela daļa no šiem darbiem ir iesākti jau iepriekšējā domē, bet tagad tikai tiek turpināti.

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 17:04

je

Te tiešām nav ko rieties,galvenais, ka viss notiek,un saprotams,ka iepriekš jau veikt liels sagatavošanas darbs.Mani tracina tas,ka to kas jau padarīts atkal kāds posta un lauž. Nekad neesmu sapratusi šos cilvēkus-pašiem neko nedarīt tik postīt citu darbu!

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 20:05

Valka