Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēta Valkas un Valgas sadarbību

Piektdien Valkā un Valgā darba vizītē viesojās Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Andris Razāns, ziņu aģentūras BNS izpilddirektors Anvars Samosts un Latvijas vēstniecības Igaunijā pirmā sekretāre Katarina Plātere.

Vizītes mērķis bija sagatavot ziņojumu par abu dvīņu pilsētu sadarbību dažādās jomās. Pēc abu valstu premjerministru uzdevuma, ziņojums ir jāsagatavo līdz 11. jūnijam un tajā ir jābūt parādītai esošajai situācijai, pastāvošajām problēmām un iespējamajiem risinājumiem, kā uzlabot savstarpējo sadarbību.

Kā atzina A. Razāns, ne viss ziņojumā uzrakstītais tiks uzreiz īstenots, bet tas neliedz atspoguļot visus Valkas un Valgas pārstāvju ieteikumus. Tāpēc viesus ļoti interesēja tieši pastāvošās un sadarbību bremzējošās problēmas, kā arī jomas, kur sadarbība vai nu ir pavisam vāja, vai tās gandrīz nav.

Ziņojuma gatavošanā kā Latvijas puses pārstāvis ir A. Razāns, bet no Igaunijas puses - A. Samosts.Valkas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Gunta Smane bija sagatavojusi pamatīgu un detalizētu prezentāciju, kas viesus pozitīvi pārsteidza sadarbības dziļuma aspektos. Tā notiek visos līmeņos.

Vizītes laikā Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs un G. Smane viesus iepazīstināja ar kopējiem Valkas un Valgas projektiem. Valgas mērs Ivars Unts, Valgas apriņķa pārvaldnieka pienākumu izpildītājs Kalevs Harks un Valgas apriņķa galvenais speciālists ārējo sakaru jautājumos lielāku uzmanību vērsa uz pastāvošajām problēmām. Kopīgi tika pārrunātas un apspriestas gan tādas, kur jau rasti risinājumi, gan tādas, kur nepieciešams slēgt starpvalstu līgumus.

"Vislielākās problēmas pašlaik rada sadarbības trūkums neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā, jo pakalpojuma centri neatrodas nedz Valkā, nedz Valgā. Igauņi savu centru ir pārcēluši uz Elvu. Joprojām ir problēmas ar dzelzceļu, jo 15 stundu ir pārlieku ilgs laiks, lai no Rīgas nokļūtu Tallinā. Arī uzņēmumu sadarbībai nav labvēlīgas vides," stāsta Valkas un Valgas kopēja sekretariāta vadītāja Anita Tannenberga.

Kad ziņojums būs uzrakstīts, ar to varēs iepazīties Valgas un Valkas pašvaldības, lai, iespējams, to papildinātu.

Bija arī tikšanās ar Latvijas - Igaunijas institūta projektu vadītāju Zani Vīlisteri un Igaunijas - Latvijas institūta izpilddirektori Liani Rosenblatti, kuras iepazīstināja klātesošos ar abu institūtu darbību kopš 1999. gada.

Tā kā ļoti nozīmīga sadarbības joma starp abām pilsētām ir veselība, vizītes nobeigumā visi kopīgi apmeklēja arī Valgas slimnīcu.

Valka