Piedalās pusdienās pie vēstnieka

Valka ir koordinatore Vidzemē

Trešdien Valkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa pēc Francijas vēstniecības uzaicinājuma ieradās uz pieņemšanu pie jaunā Francijas vēstnieka Latvijā Paskāla Fjeskī.

"Tās bija pusdienas šaurā lokā, jo Francijas vēstnieks bija uzaicinājis cilvēkus, kas līdz šim ir piedalījušies sadarbības veidošanā starp abām valstīm. Viņš ar mums vēlējās tuvāk iepazīties, kā arī pārrunāt turpmākos pasākumus. Tas ir liels gods, ka mūsu pilsētas aktivitātes sadarbības veidošanā ir ievērotas Francijā," saka U. Ozoliņa.

Valka kontaktus ar vienu no attīstītākajām Eiropas Savienības valstīm sāka dibināt pērn festivāla "Francijas pavasaris" laikā, kad mūsu pilsētā viesojās un uzstājās vairāki franču mākslinieciskie kolektīvi, sniedzot koncertus.

"Mūsu pilsēta ir kļuvusi par Vidzemes koordinatori sadarbības stiprināšanā ar Franciju. Par to atbild Dace Resele, kura pārzina franču valodu. Algu viņai maksā Francijas vēstniecība, bet ofisa izdevumus sedz dome.

Francijas vēstnieks Latvijā pusdienu laikā izteica vēlēšanos apciemot Valku un Valgu, lai pats redzētu, kā veidojas kontakti starp abām robežpilsētām. Tikšanās laikā vēstnieks izrādīja interesi par vairākiem jautājumiem. Viņu interesēja arī, cik grūti vai viegli ir iemācīties latviešu valodu," stāsta U. Ozoliņa.

Ir norunāts, ka perspektīvā Valkā, sadarbojoties ar Francijas Kultūras centru, atvērs franču un latviešu fotogrāfu fotoizstādi.

Savukārt oktobrī ieplānotas starptautiskas sacensības par Valkas kausu, kurās spēlēs arī franču komandas.

Valka