Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvā arī Valkā uzaugušā Oskara Moroza īsfilmu

Sestdien, 24. jūlijā pulksten 22.00 radošajā telpā "309. kabinets" notiks Future Shorts "Vasara 2010" īsfilmu seans. Tā programma vedīs skatītājus aizraujošā ceļojumā visapkārt pasaulei.

Skatītāji varēs iepazīt Malaizijas tradicionālo virtuvi, filipīniešu ikdienu un izklaides, Madagaskaras tautas tradīcijas, zviedru dīvainības un daudzas citas lietas un vietas.

"Mēs runājām ar šī projekta vadītājiem un viņi Valku iekļāva savā tīklā. Šoreiz redzēsim septiņas īsfilmas, tostarp arī animācijas un dokumentālās. Rudenī un turpmāk redzēsim citas filmu programmas," "Ziemeļlatvijai" stāsta "309. kabineta" projektu koordinators Rihards Grāvis.

Šajā īsfilmu programmā varēs uzzināt interesantus faktus par dzīvi un tradīcijām tālās aizjūru valstīs. Īsfilmā "Madagascar" (2009) tās autors - režisors Bastjens Dubuā - atdzīvina atmiņas košās skicēs un ainavās, ļaujot skatītājiem iepazīt tradicionālo kaulu griešanas rituālu.

Bastjena Dubuā animācijas filma ar panākumiem piedalījusies virknē vērienīgu festivālu, tostarp saņēmusi galveno balvu Otavas Starptautiskajā animācijas filmu festivālā. Savukārt īsfilmas "Rojak" (2009) autori iepazīstina skatītājus ar Malaizijai raksturīgā ēdiena - rojaka - pārdevēja dzīvi un skatījumu uz šīs tālo austrumu valsts daudzpusīgo sabiedrību.

Animācijas filmas "Future Shorts" vasaras programmā piesaistīs uzmanību ar neparastiem mākslinieciskiem paņēmieniem. Populārās amerikāņu folkroka grupas "Grizzly Bear" veidotajā mūzikas klipā dziesmai "Ready, Able" (2010) māksliniece Alisona Šulnika ar krāsainu plastilīnu atdzīvinājusi video varoņu gaitas.

Animācijas filmā "Heartstrings" (2009) jaunais režisors Rianons Evanss ķeras pie omulīgās vilnas, lai radītu siltu noskaņu savā darbā. "Heartstrings" īsais stāsts par mīlestību ieguvis 14 balvas dažādos festivālos visā pasaulē, ka arī godam nopelnījis nomināciju Lielbritānijas nozīmīgākajā animācijas filmu festivālā studentu darbu kategorijā.

Kā jau ierasts, skatītāju uzmanībai arī šoreiz piedāvās vietējo režisoru jaunākos darbus. Šoreiz tā būs 2009. gadā uzņemtā Oskara Moroza īsfilma "Daudz laimes, Sofka!". Filmas titulvaronei ir sapnis par savu friziersalonu, bet, kad drauga uzdāvinātā lampa tiek nolaupīta, šķiet, ka tas nekad nevarās piepildīties, un Sofka ir gatava uz visu, lai atgūtu šo savas laimīgās nākotnes simbolu.

Iespējams, daudzi jau ir aizmirsuši, ka Oskars ir dzimis valcēnietis un viņa vecāki joprojām strādā te. Jaunietis bija pievērsies konceptuālai mākslai, bet tagad ir kļuvis par profesionālu kinorežisoru. Iespējams, ka viņa paziņām, klasesbiedriem un tuviniekiem būs interesanti noskatīties šo filmu. Aicināti visu vecumu interesenti uz šo bezmaksas pasākumu.

Valka