Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piepildās sens valcēniešu sapnis 47

Vakar Valkas novada domē domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs, SIA "Binders" rīkotājdirektors Aigars Sēja un akciju sabiedrības "Ceļuprojekts" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Gulbis parakstīja līgumu par apvedceļa izbūvi pilsētā.

"Valkas pilsētai šis ir īpaši nozīmīgs brīdis. Tik apjomīgu projektu neesam parakstījuši pat savulaik rajona mērogā. Tas ir īpašs arī pilsētas infrastruktūrai, jo līdz šim tranzītiela bija pilsētā, līkumojot gar skolām. Tajā vairākkārt bijis remonts un arī tagad ielas ir sliktā stāvoklī, jo nebija projektētas smagajam tranzīttransportam," komentē K. Albergs.

Līdz ar šo tranzītielu pilsēta tiks pie veloceliņa, gājēju pārejām un citām nozīmīgām lietām. K. Albergs uzskata, ka iepirkuma konkursa mērķis ir sasniegts, tas ir, būvniekam jāspēj veikt lielākā darbu daļa ar saviem spēkiem. Interese ap šo objektu bija liela, arī no tādiem uzņēmējiem, kuriem nav nekā un kuri pēc tam līgst reālos darbu izpildītājus.

"Esam gandarīti, ka pasūtītājs izvēlējās mūs. Ir nācies sastrādāties ar daudzām Latvijas pašvaldībām un zinām viņu grūtības. Valkas pusē strādājām pirms dažiem gadiem, kad būvējām ceļa posmu Ērģeme - Vēveri. Pa šiem gadiem esam kļuvuši vēl lielāki un spēcīgāki," stāsta A. Sēja.

Savukārt A. Gulbis uzskata, ka šis projekts ir ļoti sarežģīts pat "Ceļuprojektam", kas ir lielākā Latvijas ceļu būves kompānija. Vislielākās nepatikšanas sagādāja komunikāciju lietas. Ja parasti komunikācijas ir iezīmētas ar sarkanu līniju, tad Valkā ir daudz vecu, turklāt šaubīgu vietu. Lielas problēmas sagādāja arī zemes īpašumu lietas. Viņš Valkas pusē ir otro reizi. Iepriekšējā reize bija 70. gados, kad projektēja ceļu no Ērģemes uz Igaunijas robežu.

K. Albergs pauda, ka novada dome ir ieinteresēta, lai atsevišķos darbos iesaistītu arī apakšuzņēmējus no Valkas, piemēram, bruģa licējus. Rīkotājdirektors solīja šo vēlmi respektēt.

Valkas novada dome 23. februārī parakstīja vienošanos par Eiropas Savienības Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta "Tranzīta maršruta ielu rekonstrukcija Valkas pilsētā" īstenošanu.

Darbus paredzēts pabeigt līdz 2012. gada 30. jūnijam.

Projekta kopējās plānotās izmaksas ir gandrīz pieci miljoni latu. 85 procentus no šīs summas sedz Eiropas Savienības līdzekļi.Būvdarbus projektā "Tranzīta maršruts Valkas pilsētā pa Zemgales, Burtnieku, Parka, Varoņu un Rūjienas ielām" veiks SIA "Binders" par līgumcenu 3,76 miljoniem latu. Autoruzraudzību projektā veiks projektēšanas konsultatīvā firma - akciju sabiedrība "Ceļuprojekts".

Komentāri 47

Latvietis

nezinu, kuru valceniesu sapnis tas bija, Es esmu un biju PRET.
neredzu ekonomiska un estetiska labuma, tikai zaudejumi.

drosivien kadi paris pensi, kurus avizite aptaujaja ielaas, un uz to bazes izveidoja veselas pilsetas sabiedribas sapni.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 11:16

Darbinieks

Es gan esmu par! Redzu tikai labumu! Tranzīts nebrauks caur pilsētu, kur bērniem jādodas uz skolām - noteikti būs drošāk! Tiks rekonstruēts tilts pār Pedeli Rūjienas ielā un visa iela, kas ir bēdīgā stāvoklī.
Mazliet nepatīkami būs vienīgi Zemgales ielas iedzīvotājiem, bet nav jau labuma bez ļaunuma un visiem jau nekad neizdabās!

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 11:29

countryhouse

nu teiksim tā no visiem projektiem šis ir viens no retajaiem , kas tiešām ir iedzīvotājiem draudzīgs un patīkams ! man prieks.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 11:33

Latvietis

Darbiniek, paradi man statistiku, cik par siem nepilniem 20 gadiem notrieca bernu vai pieauguso cilveku uz si cela.
Viens, divi, viss?

Kam vajadziga ta rekonstrueta iela? Kurs pa to brauc? Vina esot pilniga nevajadziga.
Turklat izardits un nesakopts centrs ar Ausekla ielu paliks, jo vairs nebus primara lieta.
Lai ari Ausekla ielai deretu nomainit segumu.

Zaudejumi ir milzigi, estradi var norakstit, vai ari izlikt zimes pasakumu laikaa atrak par 20km nebraukt, slimnica un pansionats arii 50/50 norakstiti ka miera oaze, kapi...

Nerunajot par to, ka esosais tranzit cels paliks novarta un parvertisies ar laiku par kautko lidzigu Beverinas, Blaumana utt ielu veidaa, cela seguma veidaa.
Aizmirstiet par gludu un patikamu virsmu!
Ka ari aizmirstiet par estradi un slimnica mezu ka miera oazi kur putni civina, labuma bez launuma tiesam nevar but, tikai saja gadijuma launuma ir vairaak.

Kartejais zagsanas process splaujot pilsetas teelam.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 11:36

Latvietis

countryhouse 29.07.2010. 11:33:58

sekli doma. tev atnem atputas zonu nepiedavajot neko pret, a tu priecajies. vai ari kads pasutijumaa raksta?

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 11:41

vasilits

Latvietis 29.07.2010. 11:36:58 Вы забыли сказать,что Валкский край занял кучу денег на строительство этой ни кому из жителей не нужной дороги. И самое главное ,дорога эта государственного значения и строить ее должны за счет государства,а не за счет жителей Валкского края.
Мега проекты продолжаются.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 12:02

valcēnietis

Latvietim
Kam vajadziga ta rekonstrueta iela? Kurs pa to brauc?
-------------------
Neviens nebrauc pa Rūjienas, Varoņu, Parka ielām?

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 12:12

Latvietis

Ja, Vasilit, tikai skiet daziem tas patik, kuriem nav mugurkaula, kuriem patik izdabat kadam.
Abols no abeles...
Vadonim laime ka cilveku izmeta, bet vina darbibu elkam laime, ka sledza krievu skolu.

Zemiski cilveki, kuri vel sauc sevi par latviesiem. Kauns. Kautkadi neizglitoti papuasi, latviska Latvija, ka kautkada Afrikas pavalsts, neskaidra cela ieguva brivibu un pirmo ko izdarija nospridzinaja citas iekartas buves un celtnes, pec tam aizliedza citas valodas iznemot papuasu, apsezas pie ugunskura un saka pielugt dievus.

Attistita kopiena. Ka tad. Kauns pa visu muti.

Labak butu priecajusies un sapnojusi par ekonomisku attistitu Latviju, nevis latvisku kura nedod nekadu labumu, iznemot ka ipasi apdavinatoem silda vinu slimas dveselites.

Kauns, kur pazudusi visi cakli un stradigi latviesi? Kuriem pirmaja vieta staveja darbs un ciena pret cilvekiem. No kuriem kaktiem izliena visa si kerto slaistu varza?
Vinu fonaa neerti justies latvietim, kuram nav neka kopiga ar mulkosanos un slaistosanos, galvenais lai valsts valodaa viss notiktu.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 12:29

Latvietis

valcēnietis 29.07.2010. 12:12:19

Kas so ielu galapunkta ir tik ieverigs ka vajag pat REKONSTRUET.

Kad rekonstrukcijas bus ielaas, Raina, posma no psts lidz 1000 sikumu, Beverinas visa garuma, smilsaina un puteklaina, nezinu ka saucas, no gaisa tilta lidz stadionam, Ausekla iela visa garumaa, Talavas iela visa garumaa, vienigais pilsetas bulvaris, Domes, protams ka visa garumaa, Merkela iela, atkal visa garumaa.

Iedzivotaju ertibas ir mazsvarigas pret kautkadu mifisku labumu paris estetiem, kuriem trauce guleet smagas auto?
Ka vajag pat izteret gandriz 4 miljonus vinu priekam?

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 12:34

valcēnietis

vasilītim un "latvietim"
Ko jūs te esat uztaisījuši osipoviešu partijas sanāksmi?:)

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 12:35

valcēnietis

Latvietim
Kas so ielu galapunkta ir tik ieverigs ka vajag pat REKONSTRUET.
-------------------------------------
Zini ar ko iela no ceļa atšķiras? Gar ielu atrodas mājas. Zini kā sauc to putekļaino ielu no Lauktehnikas līdz gaisa tiltam? Parka iela.Un kā sauc no bedraino ielu no Lauktehnikas līdz estrādei? Varoņu iela. Un kā sauc bedraino ielu no Varoņu ielas līdz mikrorajonam ar sabrukušo tiltu? Rūjienas iela. Tev viņas nav vajadzīgas noasfaltētas?

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 12:42

Latvietis

valcēnietis 29.07.2010. 12:42:09
galigs debils esi? ka tev parka iela var beigties ap gaisa tiltu? panem karti pirms pasutija pec raksti slavinosas runas.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 12:59

Latvietis

Man nav vajdziga kautkada tur rujienas iela kopa ar varonu un vel kur parka, kad centrs stav ka pec kara.

Tev to nesaprast, tu esi bijusais vergs un spej domat tikai par to lai pie tavas majas noasfalte, parejais tevi maz interese.

VAK ari istenoja so sapni, izstaigajot mineto ielu iedzovtajus, un tie protams pateica, jaa, gribam, ar to radas sapnis.

95% citu iedzivotaju sis projekts ir bija vai nebija. Pilnigi ne svarigi.

Ka ari, taisniba acis koz, ka manos tekstos un Vasilisa redz PSRS Imperijas draudus?
PSRS tu ta nezagtu, savu siko interesu del.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 13:02

valcēnietis

Latvietim
Nevis ap, bet pie. Beidzas pie Raiņa ielas uz kuras atrodas gaisa tilts.
A "po sušestvu" ar kaut ko pateiksi? Jeb tikai meklēsi kur piesieties?

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 13:07

Titovs

Kāpēc Tu - Ingūna Johansone (Plūme), nodrošini ZZS (Albergam ar viņa dēlu) priekšvēlēšanu reklāmu, lūduz atbildi??? Kā "Ziemeļlatvijas" redaktorei Tev tomēr vajadzētu tomēr saprast mazliet vairāk.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 13:10

reimonds

Lieliski, ka beidzot būs sakārtotas VAIRĀKAS ielas. Un lielajām mašīnām slīdot pa jaunu asfaltu, troksnis nebūs NEKĀDS, tā kā estrādes pasākumi it nemaz necietīs. Un kam mums jāsaudzē slimnīca, ja to drīz pavisam slēgs? Tur taču atrodas daudzas iestādes, kam troksnis netraucēs.

Runājot par citām ielām Valkā, jāatzīst, ka tās varbūt tika asfaltētas tikai PSRS laikos. Vēlāk tas ir noticis tik mazos apjomos, ka nav vērts pat pieminēt. Kāpēc tad lai tagad kaut kas mainītos vienā brīdī?

Un runājot par "veco" tranzītielu, ja reizi gadā tajā aizlāpīs bedrītes (ko arī vienmēr dara), tad ar vieglo transportu šo ielu tā neizdangās kā tagad, laižot pāri smagsvara čempiones = fūres.

Binders ir laba firma, Ērģeme-Vēveri asfalts joprojām ir līmenī! Cerams, ka kvalitāte būs ok arī šajā objektā. Un nabaga Vasilitis vēl vienā agrākā rakstā izrādīja savu nezināšanu, prasot, kas tas Binders tāds ir :) Kauns, partijai, kas vēl nesen piedāvāja darbus celtniecībā, pat nezina, kas ir Binders. Nožēlojami...

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 14:17

Latvietis

valcēnietis 29.07.2010. 13:07:12
panem karti, Parka iela pie gaisa tilta nebeidzas, vismaz ne Valkaa.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 14:41

Ko???

Vai tāpēc, ka tuvojas vēlēšanas, kanditātiem jāpazūd no zemes virsas?

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 14:46

Latvietis

reimonds 29.07.2010. 14:17:55

Tev ka jaunas, kredita un cita kakla pieradusam sedet, latvietim, tiesam nekas neesot vajadzigs.
Slimnicu sledz, a vins raksta itka snabja bodi slegs.

Slimnica ir eka, kuru varetu loti izdevigi izmantot.

Slidot vini vares tikai paris gadu, diemzel PSRS laiku asfalta tehnolgija bija citada, sodien cita.


Bet lai ir, ja vairkaums par, lai ir.

Es citigak apdomasu ka atkratities no sis zemiskas pilsonibas, latvietibas.

Lai neka man nebutu kopiga ar so trauslu nenovidigu tautu.

Pretigi jus esat cilveki, loti.

Sava zina ienistu.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 14:47

skaidra lieta

Pat šeit Albergs neaizmirsa tos, kas viņam maksā. Nu, ja būs bruģis, liks Arka!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 15:34

Valka