Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piešķirs medaļas Lielās Tēvijas kara veterāniem

Krievijas vēstniecības Latvijā izbraukšanas komisija 12. aprīlī pulksten 12.00 Valkas ģimnāzijā pasniegs jubilejas medaļas "1941. - 1945. gadu Lielā Tēvija kara uzvaras 65. gadadiena".

Tās saņems Lielā Tēvija kara veterāni, antifašistu partizāni, bijušie nepilngadīgie fašistu koncentrācijas nometņu gūstekņi un tie, kas strādāja ne mazāk ka pusgadu 1941. - 1945. gadā fašistu neokupētā PSRS teritorijā.

"Pavisam bijušajā Valkas rajona teritorijā dzīvo vairāk nekā 60 cilvēku, kuriem paredzēts izsniegt šo apbalvojumu. Protams, ne visi būs spējīgi ierasties," "Ziemeļlatvijai" atzīst Krievijas vēstniecības Latvijā preses atašejs Sergejs Abramkins. Viņš ir pateicīgs pašvaldībām un vietējiem kara veterāniem, kuri aplīdzēja apzināt apbalvojamos.

No Artura Gobas veidotās brošūras "Valka". Izd. Rīga: Liesma, 1979. g. 22. lpp: "1944. gada 17. septembrī sākās cīņas par Valkas un Valgas atbrīvošanu. Tajā pašā laikā divas tanku brigādes apgāja Valku no rietumiem un cauri Ērģemei devās uz Valmieru. Iebrucēju pretestība pie Emajegi upes bija ārkārtīgi sīva, pretuzbrukumi atkārtojās līdz 25 reizes dienā.

Tomēr 19. septembra rītausmā 3. Baltijas frontes 1. Triecienarmijas 245. strēlnieku divīzijas 898. pulka 1. bataljona karavīri majora A. Stavceva vadībā pirmie iesoļoja Valgā. Pulkam, kas piedalījās pilsētas atbrīvošanā, par izcilu varonību piešķīra Valkas pulka nosaukumu."

Valka